“Щоб відчували себе як вдома”: як у Миколаєві волонтери створили кімнату відпочинку для військових, - ФОТО
У Миколаєві, волонтери створили власними зусиллями кімнату, де можуть зупинитись та відпочити українські захисники.
Редакція 0512 побувала в кімнаті та розпитала волонтерів щодо створення та роботи простору.
Співорганізатор кімнати відпочинку й волонтер громадської організації "Справа громад" Сергій Самоуков розповів, що подібні кімнати існували у Миколаєві ще з 2015 року, проте з настанням пандемії, їх діяльність було припинено. За словами волонтера, із повномасштабною війною питання створення кімнати стало знову актуальним.
- Якось я проводжав навесні свою дружину, яка їхала у Київ й побачив, скільки військових перебуває у нас на автовокзалі та подумав, що варто створити для них кімнату відпочинку. У моїх друзів пустувало як раз приміщення, площею 70 квадратних метрів, й ми його привели самостійно до ладу, - згадує Сергій.
Як відмітив Сергій, на облаштування кімнати прийшло близько місяця. Все, що знаходиться в кімнаті - волонтери приносили або самі з дому, або ж хтось зі знайомих поділився своїми речами.
У кімнаті відпочинку військові можуть випити чай чи каву, скуштувати смаколики чи покласти в холодильник свої продукти, скористатись туалетом, залишити на зберігання при необхідності свої речі, поспілкуватися та навіть подрімати. Всі послуги для українських оборонців є безкоштовними.
Як у Миколаєві волонтери створили кімнату відпочинку для військових
Волонтери відмітили, що часто військові соромляться заходити, тому стараються оточити їх максимальною увагою та турботою, щоб вони відчували себе як вдома, каже Ірина - старша серед чергових.
Як відмітила волонтерка, простір працює з 12:00 до 20:00, а самі чергові у дві зміни.
- Наразі нас із постійних чергових близько десяти чергових працює тут. В ідеальності, щоб кімната працювала зранку до вечора та щодня, при цьому кожний мав вихідний умовний чи час на роботу та родину, потрібно щонайменше вдвічі більше. Досвід волонтерства тут не є обов’язковим, головне бажання, ми все покажемо та розкажемо. Військовим важливо показати, що їм завжди тут раді, оточити їх турботою, щоб вони себе відчували як вдома, - говорить жінка.
Михайло - військовий. Коли у нього видається змога, то він також навідується до кімнати відпочинку, щоб підтримати своїх друзів-волонтерів.
- У мене бувають вихідні чи відгули, то я навідуюсь сюди. Я знаю, що тут наразі дуже не вистачає людей, тому також долучаюсь інколи до чергування. Я на службі ще з 2014 року й пам’ятаю, як нам допомагали й хочеться трохи віддячити таким чином. Тут багато й не місцевих, які кудись їдуть. Тому й хлопцям можу підказати щось корисне та свої поради якісь дати. Бувають, що тут й виливають, так би мовити, душу, розповідаючи те, що довелось пережити на фронті. Це нормально, адже вдома вони здебільшого не кажуть рідним зайвого аби ті не переживали, - відмітив захисник.
Михайло також зазначив, що в ідеальності такі кімнати відпочинку мають бути декілька, як це було до 2020 року.
На початку вторгнення Олег був у місцевій територіальній обороні, а нині долучився до чергування в кімнаті.
- Я почув від Віктора про створення кімнати. Я на пенсії зараз, тому можу по можливості приходити й чергувати тут. Чоловіки стараються брати вечірні зміни, щоб дівчата могли не по темноті дістатись додому. І військові до речі дуже задоволені кімнатою. Для нас це найвища оцінка. Якщо вона дійсно потрібна, то значить наші зусилля та робота - це недаремно все, - резюмував волонтер.
Наразі локацію не розголошують з метою безпеки, поки працює метод "сарафанного радіо".
Волонтери зазначили, що чекають на охочих долучитися до чергування. Також миколаївці можуть передати актуальні речі для простору: засоби гігієни, чай, каву, смаколики, воду, а також речі, як постільну білизну, подушки, матраци, розкладушки тощо. Щоб передати речі, то можна зконтактуватись з волонтерами через це посилання.
Фото 0512.