• Головна
  • Покровитель міста: Що відомо про Святого Миколая, - ФОТО
15:10, 5 грудня 2024 р.
Надійне джерело

Покровитель міста: Що відомо про Святого Миколая, - ФОТО

Завтра, 6 грудня, за новим церковним календарем згадують одного з найбільш шанованих святих - Миколая Чудотворця, якого також називають Миколою Угодником. У народному календарі - Микола Зимовий.

Редакція 0512.ua. вирішила розповісти городянам про покровителя міста – Святого Миколаєва.

Ті, хто добре поводився – отримують приємні сюрпризи, а от тих, хто протягом року не може похвалитися гарною поведінкою чекають “різочки”.

Святий Миколай

Хто ж такий Святий Миколай

Святий Миколай

Святий Миколай

Микола Чудотворець жив у III-IV століттях і вважався покровителем моряків та мандрівників, сиріт та дітей.

Згідно з наявною інформацією народився святий Миколай у 280 році в сім'ї багатих і благочестивих Феофана та Нонни.

Хлопець ріс доброю і світлою дитиною, але він не міг не помічати бідність інших людей. він допомагав тим, хто потребував цього: залишав одяг, ласощі та їжу на порогах бідних будинків.

Пізніше люди й самі довідалися про Миколая та йшли до нього зі своїми проблемами. А сам Миколай покинув світське життя і віддався службі Богу.

Після смерті батьків він продав все, що в нього було, а гроші роздав нужденним. Сам же пішов паломувати до Палестини.

Невдовзі Святий Миколай став Єпископом. На старості років прийняв чернецтво.

Святий Миколай

Люди Миколи вважали Святим. Одного разу він молитвою заспокоїв бурю на морі, тим самим врятував рибалок. Микола хотів допомагати всім, зцілював хворих, навіть рятував людей від страти.

Святий Миколай - покровитель моряків

Згідно з легендою, раз на рік Святий Миколай спускається з небес і приходить до будинків до дітей, щоб обдарувати їх подарунками за хорошу поведінку протягом року. А ось до неслухняних не приходить. На таких діток чекає чортеня Антипко.

Чортеня Антипко

Святий Миколай - покровитель міста

Напевно, кожен городянин знає, що Миколаїв названий на честь покровителя Святого Миколая.

Тут його шанують та люблять. Адже місто він справді оберігає. Миколаїв завдячує такою назвою князю Потьомкіну:

"Фаброву дачу назвати Спаське, а Вітовку - Богоявленське, новозаводську верф на Інгулі місто Миколаїв", - було написано в ордері.

Миколаїв

У 1790 році в Миколаєві спустили перше судно-фрегат “Святий Миколай”, після чого Миколаїв офіційно отримав статус міста.

Фрегат Святий Миколай

Покровителю моряків Святому Миколаю в центрі міста встановлено пам'ятник, а якщо пройти пару кварталів, то можна побачити і каплицю Святого Миколая. А в Інгульському районі навіть є вулиця – Миколаївська. Окрім цього в день літнього та зимового Миколая містом проходить хода. Містяни йде від пам'ятника до каплиці Святого Миколая, а звідти вжепрямують до Хреста на честь 2000-річчя Різдва Христового. Хресна хода закінчується літургією у Свято-Микільському соборному храмі на Фалєєвській, де й проходила святкова літургія. На чолі хресної ходи завжди йде священнослужителі, які несуть ікони Святого Миколая та Божої Матері. Цього дня парафіяни моляться за мир у місті та дякують покровителю Святого Миколая.

Вже другий рік поспіль українці зустрічають   день Святого Миколая - в умовах повномасштабного вторгнення росії проти України.

Тепер ми просимо не солодощі та подарунки, а щоб  Святий Миколай дарував захист українським воїнам і Перемогу над ворогом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини миколаїв #святий Миколай #історія святого Миколая
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512.ua. підготувала для читачів цікавий спецпроект про історію міста. Тут ви зможете прочитати цікаві факти про Миколаїв, про людей, які тут жили та історію вулиць, районів, будинків.
Оголошення
live comments feed...