• Головна
  • Магонія падуболістна в саду: як створити композиції за допомогою саджанців
Новини компаній
18:00, 11 березня

Магонія падуболістна в саду: як створити композиції за допомогою саджанців

Новини компаній

Магонія падуболістна відноситься до сімейства Барбарисових. Батьківщиною цього вічнозеленого чагарника прийнято вважати Північну Америку, де він відомий під назвою "орегонський виноград". Восени гілки куща покриваються схожими на виноград кисло-солодкими та багатими на корисні речовини ягодами, які застосовують у гастрономії та кулінарії. І звичайно, рослина може використовуватися для створення найрізноманітніших естетичних композицій у саду.

Опис рослини

Кущ магонії зростає у висоту до 1 метра. Листя темно-зелене, шкірясте, звужується до кінця. Протягом сезону листяний покрив змінює свій колір. Восени зелене листя забарвлюється в пурпуровий або темно-фіолетовий колір, може почорніти до зими. Молоді пагони вкриті рожевою корою, яка в міру зростання стебла набуває буро-сірого відтінку.

Активне цвітіння відбувається у квітні-травні. Квітки світло-жовтого кольору збираються в пензлі або волоті багатоквіткового типу. 

У вересні дозрівають темно-сині ягоди з помітним восковим нальотом. На смак кислувати, плоди йдуть на приготування варення, джемів, киселів, а також застосовуються як натуральний барвник для кондитерських виробів.

Також ягоди корисні при вживанні у свіжому вигляді. У цих плодах є унікальне поєднання корисних речовин:

  • аскорбінової кислоти для підтримки імунітету;
  • берберину, що збільшує активність інсуліну та стримує зростання ракових клітин, що застосовується при терапії цукрового діабету, псоріазу;
  • органічних кислот із протибактеріальним та противірусним ефектом.

Для лікування використовуються всі частини магонії падуболістної. Так, ягоди та кора допомагають знизити тиск. При цьому не рекомендується вживати плоди при вагітності та грудному вигодовуванні, а також при проблемах із ШКТ.

Час посадки магонії

Стиснути магнію можна і навесні, і восени. Але якщо ви купили рослину в контейнері в магазині Florium, то висадити саджанець можна навіть влітку.

Восени слід встигнути провести посадку до настання холодів. Також навесні садити слід тоді, коли ґрунт уже прогрівся.

Розмноження доступне різними способами:

  • насіння — найтриваліший і трудомісткий метод;
  • черенками – підходить для отримання великої кількості саджанців;
  • відведеннями — пересадку закопаних навесні молодих пагонів можна виконати восени цього року;
  • розподілом — підійдуть бічні молоді пагони, які слід викопати;
  • зрізаними восени гілками — їх поміщають у ємність з водою, переміщають з появою корінців у горщик з ґрунтосумішчю, а через рік виконують пересадку у відкритий ґрунт;
  • саджанцями — для цього потрібно вибирати якісний посадковий матеріал із розвиненою кореневою системою.

При посадці магонії виберіть місце з помірним освітленням — ця рослина краще росте в півтіні.

Грунт має бути поживним і мати хорошу дренажну здатність, проте цей чагарник може рости навіть на бідних ґрунтах.

Ямка для посадки має бути на 10 см більше діаметром кореня і достатньо глибокої, щоб вмістити всю кореневу систему в розправленому вигляді.

Догляд полягає у стандартному прополюванні, поливі та підживленні. На зиму слід замульчувати ґрунт під кущем. Особливої підготовки до зимівлі рослина не потребує.

Використання магонії в дизайні саду

У галузі ландшафтного дизайну магонія широко застосовується завдяки різноманітності кольорів та форм листя. Магонія падуболістна здатна утворювати щільні чагарники, що дозволяє створити мальовничу та густу живоплоту. Залежно від виду можна знайти як високі чагарники до 3 метрів заввишки, наприклад, магонію Фремонті, так і рослини, що стелиться, наприклад, магонію повзучу.

Цей чагарник привабливий протягом усього року, чудово поєднується з хвойниками та іншими вічнозеленими, ідеально підходить для створення зонування простору в саду та на присадибній ділянці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...