• Головна
  • "Ми дуже важливі місту": що для Миколаєва роблять робітники "ЕЛУ Автодоріг", - ФОТО
12:40, 4 грудня 2023 р.
Надійне джерело

"Ми дуже важливі місту": що для Миколаєва роблять робітники "ЕЛУ Автодоріг", - ФОТО

 Редакція 0512 продовжує спецпроєкт: (Над)Важливі, аби розповісти миколаївцям про роботу міських підприємств очима працівників. На цей раз 0512 поспілкувались з працівниками КП “ЕЛУ — Автодоріг” - з тими, хто робить вулиці чистішими, працює 24\7 під час снігопадів, стежить за станом мостів. З тими, від кого залежить життєдіяльність Миколаєва. З початку повномасштабного вторгнення саме працівники “ЕЛУ Автодоріг” були одними з тих, хто перший виїздив на місце прильотів, аби допомогти ліквідувати наслідки.

“Ми дуже важливі місту”

Алла працює на підприємстві два з половиною роки диспетчером. Робочий день Алли починається о 7:30 - жінка видає подорожні листи та відправляє техніку згідно з заявками майстрів та виконробів.

"Ми ремонтуємо міські дороги, прибираємо їх. Зараз ми готуємось до зимового періоду. У нас буде працювати чергова служба з боротьби з ожеледицею та стихійними явищами".

Алла розповідає, що в її роботі треба швидко реагувати на виклики, особливо, якщо в місті непогода.

"Наша робота залежить і від стихійних явищ. У цьому її головна складність. Ми швидко реагуємо на це та відправляємо техніку, аби усунути наслідки негоди".

Під час прильотів навантаження в Алли, як і у всіх робітників підприємства, стає більшим, адже треба швидко відправити багато робітників на ліквідацію обстрілів.

"Після 24-го лютого різні були ситуації. Ми допомагали ДСНС, постійно брали участь у ліквідації наслідків прильотів по Миколаєву. Також наші робітники допомагали в облаштуванні блокпостів і розвозили воду, коли її не було в місті. Ми активно допомагали Миколаєву в усіх його ситуаціях. У нас збільшився обсяг роботи. Хоч це і не наша була робота, але ми допомагали".

Алла додає, що їй хочеться, аби містяни цінували роботу комунальних служб:

"Ми дуже важливі місту. Хочу, щоб цінували роботу наших комунальних підприємств. Ми теж піклуємось про миколаївців і намагаємось надати якнайбільше своєї уваги місту".

Ми робимо чистоту для нашого міста

Олена працює на “ЕЛУ” вже 37 років. І починала свою роботу на підприємстві саме з роботи диспетчера. Тепер жінка — виконроб.

"Моя робота полягає в санітарному очищенні доріг від листя, піску, бруду. Також ми очищаємо зливові каналізації під час дощу. На моїй дільниці працює десятеро людей. Якщо ж обсяг роботи великий, то людей не вистачає".

Робота Олени важлива для міста, адже, якщо не прибрати бруд, який є на дорогах — можуть виникнути неприємні ситуації:

"Ми робимо чистоту для нашого міста. Ми прибираємо листя, весь бруд. Багато містян не розуміють. Коли в Миколаєві сильна злива, то левнівки не те що брудні, вони забиваються листям, це все треба очищувати. Ми робимо все, аби місто не топило під час злив".

Робота, як і у всього підприємства, розпочинається о 7:30 і триває до 16:30, але бувають і такі дні, коли треба почати роботу раніше:

"Якщо треба — ми залишаємось і після роботи, щоб забезпечити проїзд для транспорту, якщо в місті сильна злива. А в зимовий період “ЕЛУ” чергує майже цілодобово. Ми боремось зі снігопадом, ожеледицею, саме ми посипаємо асфальт та очищаємо дороги".

Саме бригада Олени виїздила на прильоти та допомагала ліквідувати наслідки. Працівники були одними з тих, хто першим приїздив на місця обстрілів та наводив лад.

"Ми працювали на всіх прильотах — розчищали дороги, розбирали завали. Нам треба було все прибрати, щоб люди могли пройти та проїхати. Ми чекали на дозвіл, щоб почати свою роботу. Тоді наша робота могла розпочатись і о 6 ранку, ми не чекали початку робочого дня та інколи працювали понаднормово".

Олена додає, якби їй не подобалась її робота, то вона б не працювала тут 37 років:

"Багато хто не помічає нашу роботу. Я хочу сказати миколаївцям, що слід дотримуватись чистоти завжди і усюди. Якщо кожен з нас буде дотримуватись цього — то і місто буде чистим!"

Місту треба, щоб мости були у справному стані

Виконроб мостів — Валентин працює на КП з 2019 року та каже, що дійсно любить свою роботу. Обслуговуванням мостів займається десять людей, які щоденно слідкують за тим, аби мости були у справному стані.

"Ми обслуговуємо мости та підтримуємо їхній робочий стан. Ми відповідаємо за Варварівський, Інгульський, Понтонний Інгульський мости. А також за Аляудський, Широкобальський, Каботажний причал та за два Вітовських. У нас є графік, за яким ми йдемо. Є план, який треба виконувати. Мости дуже важливі, якщо з ними будуть проблеми, то не буде проїзду до інших міст".

Валентин розповідає, що їхня робота полягає саме в обслуговуванні механізмів мостів. Це треба робити постійно, аби механізми не вийшли з ладу і не було ніяких НС.

"Ми дуже важливі місту": що для Миколаєва роблять робітники "ЕЛУ Автодоріг", - ФОТО, фото-1

"Складність нашої роботи полягає ще в унікальності наших мостів. Крім того, деякі мости вже відпрацювали свій строк служби".

Хлопець зазначає, що лише за два з половиною місяці повномасштабного вторгнення мостовики розводили мости 116 разів. Тоді рішення приймались за секунду і потребували оперативного виконання. Валентин розповідає, що колектив працював цілодобово.

"Мости зіграли ключову роль на початку війни. Тільки за два з половиною місяці мости зводились та розводились 116 разів. Якщо рахувати, як розводились у минулі роки мости, то за цей проміжок часу, ми зробили розводку мостів як за 15 років. Усі мостовики, що були, буквально жили в мосту".

Валентин додає, що таких спеціалістів, які є на “ЕЛУ” дуже мало по Україні.

"Ці люди дійсно унікальні. Наша робота для міста дуже важлива. Місту треба, щоб мости були у справному стані, — резюмує він".

"Ми дуже важливі місту": що для Миколаєва роблять робітники "ЕЛУ Автодоріг", - ФОТО, фото-2

Для кожної людини потрібен свій підхід

Начальник гаража “ЕЛУ” Олександр вже 37 років присвячує себе цій роботі. Чоловік розповідає, що його робота полягає у випусканні авто на лінію. Крім того, транспорт потребує постійного обслуговування та ремонтів.

"Специфіка моєї роботи саме в транспорті, це спецтранспорт, в якому треба ще вміти розібратись. Коли ми отримували старі машини, то ми їх всіх практично переробили. Зараз ми отримали п’ять нових авто, вони зовсім вже з іншого характеру. Вони вже нормально посипають, нормально працюють. Більш-менш вже стало добре".

Під керівництвом Олександра тридцять людей і до кожного слід знайти підхід.

"Ми дуже важливі місту": що для Миколаєва роблять робітники "ЕЛУ Автодоріг", - ФОТО, фото-3

"Для кожної людини потрібен свій підхід. Найважливіше – це працювати з людьми. Тому що людина – це життя".

Олександр розповідає, що війна змінила і їхню роботу:

"Головний інженер, директор, просто тут сиділи, спали, працювали. Ми допомагали обороні міста. Зараз трошки вирівнялася ситуація. Займаємося вже своїм ділом".

А містян Олександр просить під час снігопадів менше їздити вулицями, адже це заважає роботі підприємства:

"Я би хотів сказати одне мешканцям Миколаєва: Коли ми починаємо посипку міста, щоб менше виїжджали на дорогу і не заважали нашій роботі. Тому що це нам створює дуже великі проблеми".

Наші люди викладаються більше ніж на сто відсотків

Ігор Белов — виконроб дорожньої ділянки, яка займається ремонтом доріг. Чоловік працює на підприємстві рік, а до цього 46 років займався будівництвом кораблів. Вийшовши на пенсію не зміг сидіти без роботи, і вибрав працювати в “ЕЛУ”.

"Ми дуже важливі місту": що для Миколаєва роблять робітники "ЕЛУ Автодоріг", - ФОТО, фото-4

"Ми займаємось дрібним та середнім ремонтом не лише дорожнього покриття, а й бордюрами та зливною каналізацією. Інфраструктура міста досить складна і непосвячені в це люди не розуміють всіх тонкощів. Наша робота дуже важка. Навіть взяти, коли була сильна злива. Всі працювали не по вісім годин. Треба було врятувати місто від повені".

Окрім того, робітники займались і розбором блок постів, прибирали шини з вулиць:

"Ми почали це все розбирати. Зараз наше місто вже не фронтове, і на початку року ми розбирали блокпости, шини, колеса. Ми відправили на місце складування за місто понад 30 тисяч коліс. Це теж дуже серйозна праця. Наші робітники працюють у дуже складних погодних умовах та умовах роботи. З усім тим, ми виконуємо свої завдання, поставлені керівництвом міста. Можливо, не завжди всім догодиш, але наші люди викладаються більше ніж на сто відсотків. Ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб наше місто, наші городяни були задоволені, щоб вони не мали якихось ушкоджень при користуванні інфраструктурою міста. Починаючи з наших доріг".

Станом на зараз на підприємстві працює близько 90 робітників.  

 фото: 0512, сторінка "ЕЛУ Автодоріг"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#елу автодоріг миколаїв #комунальні служби миколаїв #війна миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
За буденними речами, наприклад, вчасно приїхав трамвай чи є вода в крані стоїть праця звичайних миколаївців, які роблять важливі кроки для результату, який часом непомітний. Редакція 0512 хоче розказати про важливість кожного “гвинтика” у роботі кожного комунального підприємства
Оголошення
live comments feed...