• Головна
  • Гуманітарна ситуація, підготовка до НС та плани на найближче майбутнє: як живе Арбузинська ОТГ під час війни,- ФОТО
13:40, 24 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Гуманітарна ситуація, підготовка до НС та плани на найближче майбутнє: як живе Арбузинська ОТГ під час війни,- ФОТО

Арбузинська селищна територіальна громада Первомайського району, що на Миколаївщині, створена у 2017 році, шляхом об'єднання Арбузинської селищної ради, Каунівської, Агрономійської, Новоселівської та Новокрасненської сільських рад. До складу громади входять тринадцять населених пунктів.

На щастя, Арбузинська громада не постраждала від атак російського агресора, але життя цієї  територіальної громади, як і всіх українців, назавжди змінилося. 

Редакція сайту 0512.ua поспілкувалася з представниками органів місцевої влади та дізналася, як громада живе під час війни.   

Станом на сьогодні в Арбузинській селищній територіальній громаді проживає 10 140 осіб, до війни ця цифра була більшою - 10 339. 

Через те, що на початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, порівняно з іншими громадами Миколаївщини, в Арбузинці було відносно безпечно, на тимчасове проживання прибували люди які вимушено покинули своє житло з різних куточків країни - Донецька, Київська, Запорізька, Харківська, Чернігівська, Одеська області, але основна частина була з Миколаївської та Херсонської областей.

За словами начальниці відділу соціального захисту населення Арбузинської селищної ради Вікторії Медиченко, переважно більша частина внутрішьопереміщених осіб була зареєстрована протягом 2022 року.

- Зараз у громаді зареєстровано 875 вимушенно-переміщених осіб. Люди приїздили переважно з Херсонської та Миколаївської областей, у меншій кількості вже були з Донецької, Київської, Запорізької, Харківської,Черніговської та Одеської областей- розповіла Вікторія Медиченко.

Щодо гуманітарної ситуації в громаді, то як розповідає представниця територіальної громади, у перші дні війни забезпечення було завдяки жителям громади та волонтерам. Допомога була направлена на підтримку військовослужбовців, їх сімей, соціально незахищеним верствам населення та внутрішньо переміщеним особам. Зараз ситуація змінилася,  стала більш досконалою та налагодженою.

24 лютого 2022 року жителі громади, підприємства, заклади - усі стали до оборони нашої землі. Люди зносили продукти харчування, теплий одяг, медикаменти. З кожним днем обʼєми роботи просто збільшувались, транспортування допомоги для військових, підтримка одиноких громадян, патрулювання жителями громади задля збереження безпеки. Долучалися усі від дитини до людей поважного віку. З березня 2022 року щомісячно ми надаємо допомогу для забезпечення потреб ВПО. Не дивлячись на те, що у нас не зафіксовано руйнувань та вторгнень, за підтримки державного фонду та благодійних, громадських організацій та самих жителів громади було організовано надання гуманітарної допомоги для таких категорій як: сім'ї військовослужбовців, особи з інвалідністю, особи пенсійного віку, багатодітні сім'ї,  сім'ї які виховують дітей віком до трьох років, прийомні сім'ї, опікунські сім'ї та будинок сімейного типу, сім'ї які опинилися в сладних життєвих обставинах. Війна згуртувала людей - хто виготовляв тушковину, випічку, сушку, хто будував оборону, виготовляємо сітки, кікімори, організовуємо благодійні ярмармарки, де проводимо збори на підтримку Збройних сил України. Ми навіть залучали військовий оркестр до наших ярмарок для покращення результатів, є можливість допомогти нашим захисникам в обороні та захисті України нашої країни пояснила Медиченко.

Громадою проведено роботу по забезпеченню на випадок надзвичайної ситуації. За даними сектору цивільного захисту, був створений матеріальний резерв, який передбачений державною програмою з місцевого бюджету на випадок надзвичайних ситуацій, а саме: електрогенератори, пальне, продукти харчування, резерви для води, будматеріали, м'який інвентар та теплий одяг.

Гуманітарна ситуація, підготовка до НС та плани на найближче майбутнє: як живе Арбузинська ОТГ під час війни,- ФОТО, фото-1

На період надзвичайної ситуації та блекаутів на території Арбузинської селищної територіальної громади розгорнуто вісім «Пунктів незламності».

- Вони забезпеченні найнеобхіднішим на тиждень безперебійної роботи. Налагоджена співпраця з комунальними закладами та приватними підприємствами сільського господарства для допомоги забезпечення роботи «Пунктів незламності» для населення. Це забезпечення питною та технічною водою, продуктами харчування, пальним, генераторами забезпечення безперебійного електропостачання та засобами зв'язку, а також людьми, які готові працювати в цей період та надавати допомогу, додала Вікторія Медиченко.

До фонду захисних споруд селищної громади входять шістнадцять протирадіаційних укриттів та два найпростіших укриття.

Так як громада входить до сільськогосподарського регіону країни, то найбільшою проблемою на даний час є збут сільськогосподарської продукції, а саме експорт. 

- Основним джерелом надходження нашої громади є податки сплачені сільгоспвиробниками та земельний податок, тому проблема сільгосп виробників у збуті відображається на дефіциті бюджету селищної громади,- розповіли у громаді. 

Благодійний ярмарок в Арбузинці

Якщо говорити про допомогу від міжнародних організацій, то до громади заходили "UNICEF", БФ "Збережи Україну", Товариство Червоного Хреста, ГО "Десяте квітня", ГО "Люди усюди", ГО "SAVE", ГО "Quest Solidarite", доброчинний фонд Святого Володимира та ГО "Bevar Ukrain". Допомога була направлена на вразливу категорію населення, військовослужбовцям та підтримку соціальних установ.

При співпраці з громадськими організаціями обов'язково враховувались раціональні потреби на сьогодні.

-  Ми своєю працею та дружністю показали гарні результати в середині громади, чим визвали довіру серед благодійних організацій. На нашу думку, потрібно дуже ретельно до цього підходити і обирати альтернативу, адже є громади, які зазнали обстрілів, окупації та руйнування, тому ми повинні враховувати раціональність допомоги. А що стосовно грошової допомоги від ООН, жителі громади, які підлягали до основних категорій серед вразливого населення, отримали допомогу за підтримки та організації банківських установ, відділення Укрпошти та благодійних організацій,- зазначила Вікторія Медиченко.

Щодо планів, то на території Арбузинської громади готуються створити Алею пам’яті загиблим воїнам.

- Планується створення Алеї. На сьогодні проводиться робота по виготовленню  спільно з жителями нашої громади за їх підтримки, — розповіла Медиченко.

Як бачимо, хоч на території громади і не фіксувалися ворожі обстріли та не було окупації, територіальна громада також живе у реаліях воєнного стану. Арбузинська селищна територіальна громада перебуває у стані готовності на випадок надзвичайної ситуації - наявні укриття, «Пункти незламності»,  має запаси продовольства, та як і всі українці, чекає на Перемогу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Миколаївщина #Арбузинка #Алея пам'яті #ситуація на Миколаївщині #війна Миколаївщина #ОТГ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
24 лютого росія напала на Україну під виглядом спецоперації. Зараз рашисти обстрілюють будинки, дитсадки,школи, лікарні. Не гребують вбивати мирних та розкрадати будинки в селах. Ми боремось за нашу свободу!!
Оголошення
live comments feed...