• Головна
  • Виніс з пожежі подружжя: історія миколаївського рятувальника,- ФОТО
18:30, Сьогодні
Надійне джерело

Виніс з пожежі подружжя: історія миколаївського рятувальника,- ФОТО

Того дня заступник начальника 16-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Миколаївської області Михайло Опирайло їхав у справах, коли помітив густий дим із даху житлового будинку. Чоловік одразу ж кинувся на допомогу. Як виявилося, у будинку, що палає, перебувало літнє подружжя - чоловік через вади зі здоров'ям не міг вийти з палаючого будинку, а жінка не хотіла його покидати. 

Історія, яка нагадує фільм - справжня, як і сам Герой, який врятував літнє подружжя, будинок і навіть встиг завести автівку господарів й відігнати її з двору. Ця подія відбулася неподалік Миколаєва у селі Михайло-Ларине. Михайло Опирайло розповів редакції 0512 про події того дня та поділився своєю історією служби у ДСНС.

“Мріяв носити форму й допомагати людям”

Михайло Опирайло

Служба в ДСНС для Михайла почалася ще зі шкільної мрії. Він згадує, як на пляжі “Стрілка” у Миколаєві вперше побачив рятувальників за роботою - і все вирішилося.

Колись на нашому пляжі “Стрілка” був рятувальний пост. І тоді там були рятувальники. Одного разу я став свідком, як вони рятували людину. Тоді я зрозумів, що хочу саме з цим пов'язати своє життя. Мені теж хотілося допомагати людям, рятувати їх.

Тож після школи  Михайло обрав навчання у Харківському національному університеті цивільного захисту України. Саме там, за його словами, найбільше уваги приділяли практичній підготовці.

Кар’єра рятувальника: від випускника до заступника начальника

Михайло Опирайло

У ДСНС Михайло вже служить майже 10 років, з яких півтора - на посаді заступника начальника 16-ї державної пожежно-рятувальної частини. І увесь час у рідному Миколаєві.

Після випуску у 2020 році, коли я закінчив університет, був призначений начальником караулу 16-ї державної пожежно-рятувальної частини. З двадцятого року не покидаючи рідні стіни нашого підрозділу, так і продовжую працювати тут. Кар'єрне зростання відбувається у мене в даному підрозділі.

День, що змінився в одну мить: історія порятунку

Михайло Опирайло

Це був Великдень. Під час планового об’їзду перевірки пожежної безпеки він вирішив не їхати об’їзною дорогою, а проїхати через село. Саме тоді помітив чорний дим з двору одного з будинків.

Проїжджаючи будинок, випадково побачив чорний дим з двору. Звісно, ​​зупинився. Подумав, що ще рано для шашликів, щоб Великдень відзначати. Я забіг у двір, хвіртка була відчинено. Тоді я побачив, що із входу цього житлового будинку вже вогонь назовні виходить.

Михайло одразу ж зателефонував своєму підрозділу, а сам забіг у палаючий будинок. Там знайшов жінку, яка не виходила, бо її чоловік маломобільний. Вона не могла залишити чоловіка у будинку, тому залишалася поряд з ним. 

Поки вони їхали, я швиденько забіг у будинок, крикнув: "Чи є там хтось у домі?". Почув жіночий голос, на кшталт: "Ми тут!". Через дим зайшов у будинок. Спочатку пройшов вхід до будинку, кухню та санвузол. Далі зайшов до житлових кімнат й там побачив жінку. Швиденько вивів її на свіже повітря у двір. І вона сказала, що там ще є її чоловік, але він  не може ходити і самотужки не вийде. Я повернувся до будинку. Чоловік перебував у сусідній кімнаті. Він сидів на дивані вже в цей момент. Не гаючи часу, я взяв його під руки та виніс на свіже повітря.

Після цього рятувальник ще й встиг вивести з двору автомобіль подружжя. Вогонь вдалося зупинити ще до того, як він дістався житлових кімнат.

“Це не робота - це служба”

Попри позаробочий час, рятувальник діяв чітко і впевнено. Каже - тому що служба не завершується після зміни.

Для мене бути рятувальником - це не робота, а служба. Я головою 24/7 на службі. Тому я маю бути завжди готовий до будь-якої ситуації, яка може виникнути несподівано і там, де я навіть не очікував. Це все наша підготовка.

“Не хотіла кинути чоловіка - вирішила залишитись з ним”

На запитання, чому жінка не залишила дім, адже розуміла, що може загинути у палаючому будинку, рятувальник відповідає:

Жінка не хотіла покидати свого чоловіка. Вона б не змогла сама його винести. Однак вони могли загинути від диму ще до того, як ми приїхали.

Тож Михайло Опирайло ділиться важливими порадами з тими, хто може опинитися у подібних ситуаціях. У разі пожежі: 

  • Негайно телефонуйте 101, навіть якщо вважаєте, що можете впоратись самі.
  • Не ризикуйте життям, краще залиште приміщення та викликайте допомогу.
  • Майте вдома вогнегасник — це може врятувати життя.
  • Не залишайте літніх чи малорухомих людей самих, спробуйте евакуювати або принаймні вивести до вікна, щоб вони могли дихати свіжим повітрям.
  • Покличте сусідів, якщо самостійно не справляєтесь.

Ця історія - нагадування про те, що герої поруч. Не на екранах, а в сусідньому селі. У формі, з холодним розумом і теплим серцем. І саме таким людям ми довіряємо свої життя у найскладніші миті.

Я не вважаю, що зробив щось надзвичайне. Я просто зробив свою роботу. Як мав це зробити, - резюмував заступник начальника 16-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Миколаївської області.  

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини. Програма не впливає на редакційну політику, а даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією”

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Михайло Опирайло #ДСНС #рятувальники Миколаїв #історії рятувальників #історії миколаївців
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...