• Головна
  • DREAM: як працює система та скільки коштів потрібно на проєкти з відбудови Миколаївщини, - ФОТО
12:20, 17 жовтня
Надійне джерело

DREAM: як працює система та скільки коштів потрібно на проєкти з відбудови Миколаївщини, - ФОТО

У державній цифровій екосистемі управління відновленням “DREAM” Миколаївська область посідає четверте місце за кількістю проєктів з відбудови. Щоб реалізувати проєкти, нашому регіону знадобиться 23,66 мільярда гривень.

Редакція 0512 вирішила розповісти що таке система “DREAM” та скільки коштів потрібно на відновлення Миколаївщини.

“Prozorro для відбудови”: що таке система “DREAM” й навіщо вона потрібна 

Систему відновлення платформу “DREAM” презентували у червні 2023 року. “DREAM” створена за участі Міністерства інфраструктури в кооперації з громадськими ініціативами з коаліції RISE. Головна мета – збір проєктів, їхньої документації та джерел фінансування у єдиному цифровому середовищі. Фінансується платформа коштом міжнародних партнерів, при цьому держбюджет України у розробці “DREAM” не використовувався.

Як відмітила голова Комітету ВР з питань регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, обов’язковим до системи “DREAM” є внесення інформації про об’єкти, замовниками поточного ремонту або будівництво яких є державні органи, ОМС державні/комунальні підприємства, установи або організації, суб’єкти з понад 50% вирішальною часткою у статутному капіталі держави.

Вщент зруйнований ресторанний комплекс у Миколаєві. Жовтень 2024 рік. Фото 0512

Крім цього, до системи потрібно вносити інформацію про об‘єкти, які фінансуються за рахунок різних бюджетів коштів, а також щодо придбання товарів, послуг, які фінансуватимуться з держбюджету.

Миколаївщина у ТОП-5 лідерах за кількістю проєктів з відбудови 

У системі “DREAM” наразі зареєстровано 7949 проєктів на загальну суму 497 мільярдів гривень. З них 452 проєктів з відбудови, які плануються реалізувати у Миколаївської області.

Дані системи DREAM

Згідно з даними системи, Миколаївщина вже має 5,54 млрд гривень на фінансування проєктів.  За категорією фінансування, 93 проєкти з відбудови будуть реалізовуватись коштом місцевих бюджетів, 37 за рахунок міжнародних партнерів та ще 31 проєкт фінансуватиметься держбюджетом. 

Пошкоджений дитячий садок у Миколаєві через атаку росіян. Липень 2024. Фото 0512

Зазначається, що 317 проєктів - це реконструкція, 89 - нове будівництво та ще 46 - це товари та обладнання. Крім того, відмічається, що 40,3% проєктів перебуває у стадії “виконання”, а 59,6% ще в ініціативі.

Дані системи DREAM

Внутрішнім лідером у нашому регіоні за кількістю проєктів є місто Миколаїв - 252 проєкти. На їх реалізацію Миколаєву необхідно 12,03 млрд грн. Серед донорів проєктів зазначається: місцевий бюджет, Данія, міністерство інфраструктури, водоканал, районні адміністрації тощо.

Також серед громад Миколаївщини, які мають найбільшу кількість проєктів з відновлення в регіоні:

  • Баштанська громада має 27 проєктів на 372,38 млн грн;
  • Очаківська громада має 25 проєктів на 2,20 млрд грн;
  • Вознесенська громада має 20 проєктів на 1,23 млрд грн;
  • Снігурівська громада має 12 проєктів на 368,42 млн грн;
  • Южноукраїнська громада має 11 проєктів на 169,38 млрд грн;
  • Коблівська громада має 10 проєктів на 113,58 мільйона гривень.

Дані системи DREAM

Скільки коштів потрібно на відновлення Миколаївської області 

Саму систему презентували у Миколаєві в березні 2024 року. Тоді до екосистеми внесли 95 проєктів, ініційованих на Миколаївщині, загальною вартістю 6,33 млрд гривень.

Наслідки удару по ринку у Миколаєві. Жовтень 2024 рік. Фото 0512

Керівник проєктного офісу “DREAM” Віктор Нестуля під час презентації у Миколаєві зазначив, що згідно зі звітом Світового банку та уряду України про потреби на відновлення зруйнованого чи пошкодженого майна під час повномасштабного вторгнення сума сягнула 486 мільярдів доларів, з них потреба Миколаївщини наразі оцінена у 14,2 млрд доларів.

Наслідки удару по ринку у Миколаєві. Жовтень 2024 рік. Фото 0512

Миколаївщина знаходиться серед п’яти регіонів України, які лідирують за кількістю руйнувань під час повномасштабного вторгнення. 

У статті використані дані системи DREAM, а також фрагменти з публікацій Forbes, РБК-Україна, Укрінформ.

Фото 0512.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Відновлення Миколаїв #Миколаївщина відновлення #DREAM Миколаївщина #Миколаївщина система DREAM #проєкти відбудови Миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512 продовжує інформувати своїх читачів про ситуацію в Миколаєві та області. Це виходить і завдяки Хабу регіональних медіа, який підтримує нашу редакцію.
Оголошення
live comments feed...