• Головна
 • Як миколаївцям оформити необхідні документи на власність нерухомого майна, - ФОТО
12:40, 15 квітня
Надійне джерело

Як миколаївцям оформити необхідні документи на власність нерухомого майна, - ФОТО

 Перехід права власності або реєстрація власності на нові об’єкти, відповідно до чинного Законодавства України, має бути зареєстровано у Реєстрі речових прав на нерухоме майно через нотаріусів та ЦНАПи. Простими словами, якщо ви придбали чи отримали майно в дар — ви маєте обов'язково оформити право власності на нього.

Звертаючись до фахівця, з собою треба мати:

 • Технічні паспорти на відповідні об’єкти. В разі відсутності, то їх треба замовити в Бюро технічної інвентаризації або іншій установі, які надає ці послуги.
 • Також треба замовити оцінку вартості об’єкта нерухомості в оціночно-будівельній експертизі. Це теж платно.
 • Довідка про зареєстрованих осіб у помешканні (цю довідку нотаріус може взяти на місці)
 • Інші довідка за необхідності (наприклад, відсутність заборгованості за сплату комунальних послуг).
Як миколаївцям оформити необхідні документи на власність нерухомого майна, - ФОТО, фото-1

У коментарі 0512, миколаївський юрист каже, що існує міф, що людина самостійно не може зареєструвати право власності без посередника або іншого фахівця, якому теж треба заплатити, але це не так. Цілком реально це зробити і без допомоги сторонніх осіб.

Як миколаївцям оформити необхідні документи на власність нерухомого майна, - ФОТО, фото-2

Так, дійсно, процедура і складна, і проста одночасно. Але за умови, якщо у вас є час та необхідні документи, оформити право на власність можна самостійно.

Нагадаємо, раніше редакція 0512 розповідала про те, як можна відновити документи на майно при їхній втраті. Детальніше тут.

Юрист каже, що часто люди плутають реальне придбання майна у власність і угоди, які підписують без належного оформлення їх у передбачений законодавством спосіб. Документи на власність необхідні для того, аби власник майна міг вільно ним розпоряджатись, а також відіграє вирішальну роль у випадку виникнення спору щодо права власності на майно.

Як миколаївцям оформити необхідні документи на власність нерухомого майна, - ФОТО, фото-3

Юрист зазначає, що і для відновлення документів на майно, і для реєстрації державної реєстрації права власності та інших речових прав проводиться на підставі таких документів:

 • 1. договір дарування, купівлі-продажу, обміну та ін.
 • 2. свідоцтво про право на спадщину
 • 3. рішення суду про встановлення або визнання права власності, яке набрало чинності
 • 4. свідоцтво про право власності на нерухоме майно
 • 5. державний акт на право приватної власності на землю
 • 6. інформаційна довідка з реєстру речових прав,
 • 7. витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Куди звертатись у Миколаєві для оформлення документів на власність

Залежно від того, що саме ви хочете оформити, вам може знадобитись звернутись до нотаріуса або до ЦНАПу.

Наприклад, для отримання дозволу на початок будівництва, треба звертатись до ЦНАП, а для оформлення подарунка чи спадщини — до нотаріуса, — каже юрист.

Як миколаївцям оформити необхідні документи на власність нерухомого майна, - ФОТО, фото-4

Миколаївцям слід звернутись до нотаріуса, який допоможе та оформить документи на власність згідно з чинним законодавством:

Саме нотаріус, згідно з чинним законодавством України, є тим, хто має повноваження для засвідчення відповідних угод та внесення відомостей про такі угоди до Державних реєстрів.

Послуги нотаріуса не є безкоштовними та їх оплачує власник нерухомості.

- За послуги нотаріуса громадяни сплачують згідно зі встановленими тарифами або за домовленостями сторін. Окремо, залежно від угоди, та часу її укладання, стягуються податки.

Раніше для укладання договір, необхідно було принести деякі довідки, але тепер це робити не треба.

- Наприклад, раніше вимагали довідку про зареєстрованих у квартирі чи будинку осіб. Але тепер, каже юрист, нотаріуси мають доступ до відповідного реєстру, що ведеться згідно з Законом України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в України”, тому під час проведення нотаріальних дій, мають змогу отримати всі необхідні відомості безпосередньо на місці, але за це теж береться плата.

Юрист додає, що онлайн зареєструвати право власності не вийде, треба лише бути присутнім особисто або ж відправити представника з відповідною довіреністю.

- Дистанційно можна замовити технічний паспорт та експертну оцінку майна. Також, завдяки ДІЇ можна замовити необхідні Довідки., — додає фахівець.

Наразі реалізовано можливість реєстрації права власності на нерухоме майно за допомогою порталу «ДІЯ» за таких умов:

 • нерухомість придбана/оформлена до створення Держреєстру речових прав 2013 року;
 • ви маєте бути одним із власників майна, щодо якого подається заява;
 • при створенні електронної заяви паперовий витяг не видається.

Реєстрація: до 5 робочих днів (може бути до 35 робочих днів)

Вартість: безоплатно

Станом на травень 2023 доступна в Львівській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській, Закарпатській, Рівненській, Дніпропетровській, Київській областях та в м. Луцьк Волинської області.

Відомості можуть з’явитись в реєстрі не відразу, тому не слід перейматись, якщо немає інформації на наступний день. За додаткову плату реєстраційні дії проводять день в день.

Є й такі ситуації, коли громадянам відмовляють в реєстрації їхнього права власності. Причини можуть бути різними, — каже юрист. Тоді доводиться захищати своє право на власність у судовому порядку. Наприклад, спадкоємці, в такому випадку також надають документи, що підтверджують родинні зв’язки з померлим і їхній статус як спадкоємців (виписка зі спадкового реєстру, що видається нотаріусом).

 “Ми створили цей матеріал як учасник Мережі “Вікно Відновлення”. Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#документи на власність #новини миколаїв #відновлення миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Команда сайту "0512 - сайт міста Миколаєва" долучилася до мережі “Вікно Відновлення”. Як учасники мережі ми створимо низку актуальних матеріалів на тему відбудови, а крім того матимемо доступ до навчальних можливостей об’єднання та кроссекторальних експертів й аналітики.
Оголошення
live comments feed...