«Зневага росіян до українців крізь віки»: На сцені Миколаївського драмтеатру представили прем’єру вистави «Катерина»,- ФОТО
27 березня, у Миколаївському академічному художньому драматичному театрі відбулася прем’єра вистави «Катерина», за поемою кобзаря Тараса Шевченка.
Про це повідомляє кореспондент 0512.ua.
Варто зазначити, що вистава «Катерина» є спільним проєктом двох театрів - Миколаївського академічного художнього драмтеатру та Херсонського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Куліша.
Автором ідеї постановки є художній керівник драмтеатру, заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун, а інсценізував «Катерину» режисер-постановник Херсонського театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Павлюк.
За словами Свистуна, проєкт незвичний для акторів миколаївського театру та самих миколаївців, адже у виставі синтетично поєднано декілька видів мистецтва.
- Мова йде про пластичну драму, драматичну частину. Це етнофолкові включення фахівчині, яка приїхала з Рівного, це балетмейстер-постановник з Івано-Франківська, сценографія Олени Рикусової з Миколаєва. Також це поєднання двох труп Миколаївського та Херсонського театрів,- пояснив Артем Свистун.
Артем Свистун
Дивували глядача великими декораціями. Під час вистави використали 12 мішків зерна, були і автентичні матеріали – старовинне коромисло, яке привезли з Полтавщини та ціпок.
Виставу представили у жанрі пластичної драми. Режисер-постановник Сергій Павлюк пояснює, що особливість цього жанру полягає в тому, що режисер має можливість фантазувати та передавати емоції через пластику:
- Коли красиві люди роблять красиві рухи під красиву музику – це завжди цікаво і дуже емоційно, - наголосив Павлюк.
«Катерина» - це історія про українку, яка попри застереження закохалась у москаля. Москаль вирушив у похід, пообіцяв повернутися, та, як і варто було очікувати від східного сусіда, не стримав свого слова. І поки він грабував, ґвалтував та вбивав, Катерина народила сина й стала чужинкою в рідному селі та батьківській хаті…
Це історія кохання, очікування, зневаги, вигнання, поневіряння, розчарування та смерті… Колоритні українські звичаї й обряди, ставлення до жінки-покритки, недоля дитини, яка не має батьків.
У виставі розкривається зневага росіян до українців крізь віки: з часів Кобзаря та до нашого часу.
Нагадаємо, також у Миколаївському драмтеатрі відкрили інсталяцію портретів Аркаса та Курбаса.