• Головна
  • Рентген чи флюорографія - чому віддати перевагу?
Новини компаній
09:00, 14 березня

Рентген чи флюорографія - чому віддати перевагу?

Новини компаній

Якісна діагностика - запорука успішного лікування. А регулярні профілактичні огляди у лікарів - гарантія своєчасного виявлення вогнища розвитку патології, що часто допомагає впоратися з недугою буквально "в зародку". Під час таких походів "по лікарях" ніяк не обійтися без дослідження внутрішньої структури органів людини. Одразу спливають два терміни - флюорографія та рентген. Такі діагностичні процедури проходили всі. Але далеко не кожен пацієнт знає, чим вони відрізняються. І чи відрізняються взагалі?

Давайте не будемо гадати і запитаємо у фахівців. Наприклад, відома столична клініка Шарітель займається підтриманням здоров'я і забезпеченням відмінного самопочуття пацієнтів. Тут регулярно проводять медичні дослідження з метою виявлення патологій на ранніх стадіях. Вельми вдячні за те, що досвідчені лікарі цього лікувального закладу не відмовилися допомогти розібратися в різниці між флюорографією та рентгеном.

Глас народу як індикатор рівня обізнаності населення в медичних питаннях

Але давайте спочатку запитаємо у "простих" людей: що вони думають із цього приводу. Ми вийшли на вулиці кількох великих українських міст і провели коротке бліц-опитування перехожих на тему відмінностей між флюорографією і рентген-дослідженням. Ось його результати:

  • близько половини респондентів вважають, що ці поняття ідентичні;
  • трохи менше ⅓ опитаних впевнені, що застосовуються різні види випромінювання;
  • приблизно ⅕ частина думає, що ці методики засновані на абсолютно різних принципах.

А як же насправді?

Рентген чи флюорографія - чому віддати перевагу?, фото-1

Флюорографія - посміхніться, вас знімають!

Суть цього методу полягає в тому, що фактично лікарі отримують фотографію певної частини тіла пацієнта. Подивитися зображення можна на флуоресцентному екрані. Використовуються рентгенівські промені, які завдяки своїм властивостям здатні проходити крізь шкіру і кісткову систему людини та сформувати "портрет" внутрішніх органів.

Наприклад, проникаючи через грудну клітку, вони виявляють онкологічні патології, захворювання бронхів і легенів, розвиток туберкульозу. Лікарі знають, який вигляд мають нормальні та хворі органи, тому отримане фото допомагає швидко провести первинну діагностику.

Рентген - отримуємо проекцію внутрішніх тканин організму

Рентгенографія досліджує внутрішню структуру органів пацієнта. Її мета - виявлення патологій і правильна оцінка динаміки проведення терапевтичних або оперативних лікувальних заходів. Сьогодні сучасні клініки використовують цифровий рентген апарат. Діє він так - спрямований потік рентгенівських променів:

  • Добирається до внутрішніх органів організму.
  • "Фіксує" їхній стан.
  • Проектується на спеціальний папір/плівку.

Цифровий рентген застосовують, щоб діагностувати захворювання дихальної системи та деформацій грудної клітки, серця і судин, опорно-рухового апарату.

Рентген проти флюорографії: хто кого?

Як бачимо, в обох методах використовується рентгенівське випромінювання. Варто, напевно, нагадати, що такі промені - це електромагнітні хвилі з довжиною хвилі від 10 нм до 0.01 нм. Таке випромінювання називають короткохвильовим. Його діапазон розташований у невидимій людському оку частині спектра між ультрафіолетом і гамма-променями.

Залишилося з'ясувати, якому методу віддає перевагу сучасна медицина. Вибір однозначний - рентгенівському дослідженню. Насправді в наш час флюорографія є архаїчним способом діагностики. Її перевага лише в нижчій вартості. А ось цифровий рентген:

  • Проникає в глибокі тканини й дає змогу виявляти патології на ранній стадії. На жаль, флюорографія здатна досліджувати тільки поверхневий стан органів, що дає можливість виявити осередки ураження, які давно розвиваються.
  • Забезпечує вищу точність знімків, оскільки "картинка" на плівці формується безпосередньо променями. Під час флюорографії робиться фото з екрана.
  • Безпечніший для здоров'я, оскільки пацієнт отримує істотно меншу дозу опромінення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...