• Головна
  • Безпека, комфорт та нові локації: яким бачать оновлений Каскадний сквер фахівці, - ФОТО
12:40, 3 січня
Надійне джерело

Безпека, комфорт та нові локації: яким бачать оновлений Каскадний сквер фахівці, - ФОТО

У Миколаєві пройшла дискусія в рамках онлайн-презентації "Концепція реконструкції та благоустрою скверу ім. Т.Шевченка у Миколаєві", яку розробили студенти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Зазначається, що архітектори вибрали саме цю локацію, адже сквер має цікавий рельєф з виходом до води, і є фактичним продовженням «зеленого коридору» від скверу ім. Т.Г. Шевченка та Вітрильного скверу.

Раніше редакція 0512 писала про те, що студенти розробили концепцію реконструкції скверу ім. Т.Г. Шевченка. Яким бачать сквер у майбутньому читайте ТУТ.

Важливо сказати і те, що обговорення та створення самої концепції не потребує залучення бюджетних коштів, а для реалізації цих проєктів також планують шукати донорів.

Редакція 0512 пропонує дізнатись, яким бачать “Каскадний сквер”.

- Сьогодні пані Олена Олійник і її партнери, її студенти презентують Своє бачення реконструкції громадського простору в межах Миколаєва місто Миколаїв — це місто на воді 30% нашого міста це водні простори, але містяни не мають доступу до води, не мають місця для проведення відпочинку і це проблема, яка не виникнула сьогодні. У 2022 році міська рада разом з нашими партнерами з ООН і італійською компанію OneWorks проводила соціологічне дослідження, яке показало що 60% людей впевнено кажуть, що містяни не мають доступу до води і до рекреації. Пані Олена відгукнулася на запит нашого міста. Ми дивилися локації, які ми маємо і прийшли до того, що нам потрібно співпрацювати, щоб збудувати бачення містян, як ми хочемо бачити своє місто; як ми хочемо повернути людей, які поїхали, — зазначив головний архітектор міста Євген Поляков.

- Мета зробити з Миколаєва місто Щастя і звісно громадські простори — місця спілкування, відпочинку людей, де люди отримують оці крихти щастя посеред нинішніх якихось жахів. Я дуже вірю в те що ці роботи будуть реалізовані надалі, — каже Олена Олійник.

Цього разу громадськості представили два варіанти бачення Каскадного скверу. Авторами першого стали Марія Токар та Орест Гірний.

- Ми хотіли показати можливість приєднання Каскадного скверу до Набережної. Концепція не розроблена глибоко, але показано напрямок, у якому можна розвиватись. А прекрасний рельєф міста це дозволяє. Звісно, необхідно підключати Каскадний сквер у мережу парків та скверів, які закладені у Генеральний план міста.

Робота над баченням скверу розбита на три етапи: містобудівний аналіз історико-культурний аналіз, пошук ідей та сама концепція.

- Перш за все ми ставили людей, які живуть в цьому районі і в місті, їх здоров'я, як фізичне, так емоційно-психологічне. Їх відновлення зараз та відновлення і в майбутньому, коли багато сімей будуть повертатися. Ми б хотіли, щоб люди знаходили в таких публічних просторах які відкриті для всіх і доступні, емоційну відраду та спокій.

Саме тому у пріоритеті створення концепції були безпека для жителів, сучасний вид скверу, а також сполучення скверу з різними зеленими зонами:

- Це привабливість та комфортність; інновації і просвітницька діяльність; зручність та інтерактивність. Це і додатковий сервіс — зручні вуличні меблі і доступ до скверу до оглядових майданчиків, до спорту, до дитячих активностей. Зручність розглянули як доступність людей різного віку, як інклюзивність, доступність людей з дитячими колясочками. Ми розглядали привабливість для відвідувачів.

Брали до уваги і привабливість скверу у різні пори року, адже взимку фонтани не працюють, а тому треба по-іншому показувати привабливість Каскадного скверу:

- Сквер повинен виглядати і зимою, і літом, і весною, і осінню цікаво. Якщо він буде змінюватися це теж буде цікаво для відвідувачів, тому ми запропонували використовувати як основу бетонні споруди з фонтанами з водою та додатковим озелененням, сезонними квітами. Взимку ми розуміємо що день стає коротким, настрій трохи вгасає, щоб більш підняти емоційний стан і привабливість скверу, ми запропонували використання кольорової підсвітки тих же бетонних елементів, а також використання новорічних гірлянд.

Важливо і те, щоб сквер був доступним та комфортним для різних вікових категорій: і для дітей та їхніх батьків, і для підлітків і для людей похилого віку.

- Ми спробуємо зробити одну активну зону центральну і дві бокові зони — більш спокійного відпочинку.

Автори проєкту взяли до уваги і питання інклюзивності та безпеки містян: має бути відеоспостереження та відеомовлення, а також наявність укриття:

- Важливою задачею в нашій роботі була безпека і доступність людей з інвалідністю і також людей, у котрих є маленькі діти. Ми б хотіли, щоб всі відчували в цьому місці себе рівними. І тому ми вважаємо що на стадії проєкт було б добре передбачити дублювання всіх сходів пандусами. Також пропонуємо ми виділили на нашому плані окреме приміщення, де ми б хотіли, щоб був інклюзивний туалет.

Автори другого проєкту Каскадного скверу Анастасія Левик та Остап Кутняк пропонують реставрацію скверу зі збереженням елементів. Авторка цього проєкту зазначила, що сквер має свої сильні сторони, а саме вдале композиційне планування та розташування, єдність елементів. Але є й мінуси: занедбаний стан, відсутність освітлення та будь-якого облаштування для комфортного відпочинку. Скверу не вистачає озеленення, квітів, необхідно замінити лавки та зробити освітлення. Важливо облаштувати сквер тактильної плиткою для зручності всіх верств населення.

- Всі елементи декору пропонується робити стаціонарними бетонними тяжкими і вандалостійкими. Головний вхід має бути візитівкою парку, при ньому пропонується влаштувати якусь культурну композицію. Має бути асфальтове покриття для контурних доріг, мають бути пішохідні доріжки велосипедні бігові і також альтернативне напівзелене покриття гібридної частини для паркових доріг. Акцентне виокремлення паркової зони в структурі міста через огорожі. Зазначено варіанти, якими вони можуть бути. Варіант перший — використання живої огорожі, сформованої з в'юнких рослин або морозостійких кущів і варіант. Другий, за відсутності такої можливості, використання металевих рейок в якості огорожі.

Окрема увага приділяється освітленню скверу та підвищення рівня його енергоефективності:

- Це енергоефективні лави, розумний полив, ліхтарі на сонячних панелях, плаваючі фонтани на сонячних батареях, велодоріжки із сонячними батареями та фонтан з оборотним вітровим акумулятором.

Зараз занедбаний стан парку зменшує кількість потенційних відвідувачів:

- Відсутність зони для вбиральні, нема де придбати їжу та безалкогольні напої — це не сприяє активній експлуатації території скверу. Також відсутність штучного освітлення в темний час доби негативно впливає на безпеку відвідувачів скверу. Є необхідність облаштування транзитних зон для маломобільних груп населення, а обмежена колірна палітра скверу не має яскравих акцентів і немає комфортної зони для відпочинку дітей, немає сценарного підходу до використання скверу у різні пори року різними віковими категоріями людей.

Так, для громадськості показали дві абсолютно різних концепції, але обидві мають на меті зробити сквер привабливим для відвідувачів і головне безпечним для містян.

- Зараз ці концепції доопрацювалися, перекладаються англійською. Їх ще презентують данській академії мистецтв, щоб почути коментарі і після чого будуть передані в департамент архітектури Миколаївської міської ради для роботи подальшої роботи. Зараз ми будуємо бачення для, щоб у нас було і детальне технічне завдання на можливість реалізації пошуків партнерів вже на цьому етапі для впровадження цього без використання бюджетних коштів, - зазначив Євген Поляков.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#каскадний сквер #обговорення новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...