• Головна
  • Перевірка стану води з джерел водопостачання та водопроводів на Миколаївщині: що виявили фахівці
14:10, 1 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Перевірка стану води з джерел водопостачання та водопроводів на Миколаївщині: що виявили фахівці

На Миколаївщині перевірили стан води з джерел водопостачання та водопроводів  у населених пунктах області.

Як пише ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», продовжує планові моніторингові дослідження води у населених пунктах області, що зазнали підтоплення, зокрема це стосується Миколаєва, Очакова, Снігурівки та Лупарево.

За результатами тижневих досліджень проба води з водопровідної мережі в  Миколаїв не відповідала нормативам за санітарно – хімічними показниками та мікробіологічними показниками. Вода не придатна для питних потреб. Нагадаємо, що 12 квітня 2022 року росіяни навмисно підірвали водогін, тим самим залишивши Миколаїв без питної води. Пізніше довелось пустити у мережу солону воду, яка є непридатною для споживання чи приготування їжі. 

У Снігурівці в мікрорайонах: «7 вітрів», «Лісорозплідник» та «Птахофабрика» досліджено на мікробіологічні та санітарно – хімічні показники по 3 проби води з нових водозабірних свердловин. Всі проби води не відповідали нормативам за мікробіологічними та санітарно – хімічними показниками.

В Очакові в пробах води з водопровідної мережі відхилень від нормативів не виявлено.

Також перевірили воду в селах Лимани та Лупарево. Перевірка пов'язана з тим, що ЗМІ писали про наявність миш’яку у питній воді. У листопаді 2023 року двічі відібрано 13 проб води для дослідження з водозабірних свердловин та водопровідної мережі. За результатами досліджень в селі Лимани в 2-х пробах води з 5-ти досліджених концентрація миш’яку перевищувала гранично – допустиму (ГДК) в 1,1 та 1,2 рази. Дві проби води не відповідали нормативам за мікробіологічними показниками.

В селі Лупареве в 3-х пробах з 8 досліджених відмічалося перевищення ГДК миш’яку в 1,7; 2,8 та 3,4 рази, в 4-х пробах – хлориди перевищували гранично – допустиму концентрацію в 1,2 – 1,3 рази, в 3-х пробах загальна жорсткість також вище ГДК в 1,2 – 1,3 рази. Всі досліджені 8 проб води не відповідали нормативам по мікробіологічних показниках.

Про результати досліджень проінформовано військові адміністрації, органи місцевого самоврядування та балансоутримувачів водопроводів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перевірка води #вода миколаїв #новини миколаїв #війна миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...