В Україні відначають День десантно-штурмових військ. Історія становлення миколаївської 79-ї ОДШБр, - ФОТО
Щорічно 21 листопада Україна відзначає День Десантно-штурмових військ (ДШВ). Це дуже важливий вид військ, який знаходиться в безпосередній близькості до ворогів і допомагає вести наступальні дії.
Редакція 0512.ua вирішила пригадати історію становлення легендарної частини миколаївських десантників.
Початок
Навесні 2014 року 79 окрема десантно-штурмова бригада у числі перших була піднята для відбиття російської агресії. Підрозділи частини брали участь у боях на різноманітних ділянках фронту на сході України, а нині - протистоять ворогу у повномасштабній війні.
фото - 79 бригада
Частина формувалась у період з вересня по листопад 1979 року. Основою формування бригади стали офіцери, прапорщики, сержанти та солдати різних з‘єднань та частин повітряно – десантних військ. Свій бойовий прапор бригада отримала у вересні 1981 року.
В 1999 році, згідно директиви Генерального Штабу Збройних Сил України від 40-а окрема аеромобільна бригада була перейменована у 79-й окремий аеромобільний полк. Десантники полку брали участь у ряді миротворчих операцій в країнах колишньої Югославії (Сербія, Косово, Македонія, Чорногорія), а також у Сьєрра-Леоне, Іраку, Ліберії.
У 2007 році полк експериментально з’єднали з полком армійської авіації в єдину 79-у аеромобільну бригаду з безпосереднім підпорядкуванням Командуванню Сухопутних військ ЗС України. У червні 2009 року, в найменування частини введене почесне звання “Миколаївська”. Днем створення частини вважається 12 грудня 2012 року.
фото - 79 бригада
У березні 2014 року миколаївські десантники приймали участь у захисту кордонів біля Криму. Частина 1-го батальйону бригади була піднята за тривогою 2 березня 2014 року. Підрозділ був направлений в Херсонську область, на перешийок до Криму, під Чаплинку. Існував план перекинути ці підрозділи на територію самого Криму і закріпитися там у кількох населених пунктах на півночі. Розвідка показала, що у Армянську головну трасу вже контролювали російські війська. План скасували, підрозділ залишився на перешийку. В 20-х числах березня формувався вже 2-й батальйон з числа мобілізованих.
фото - 79 бригада
Влітку того ж року бійці звільняли ряд міст на Донбасі, далі були запеклі бої на Савур-могилі, Зеленопіллі, Маріуполі, Дебальцеві.
3 кінця вересня і до початку грудня 2014 року миколаївські десантники тримали оборону аеропорту у Донецьку - 242 дні загалом. За це захисників українці прозвали “кіборгами”.
Повномасштабне вторгнення росії
По лютий 2022 року миколаївські десантники мали ротації у зоні АТО/ООС та на початок вторгнення росії перебували неподалік кордону. Бійці 79 бригади спочатку тримали рубежі на луганському напрямку, а нині впевнено нищать російських окупантів та їх техніку на донецькому.
28 червня 2022 року, на День Конституції, Президент України Володимир Зеленський відзначив 79 бригаду почесною відзнакою “За мужність та відвагу”.