• Головна
  • В Україні відначають День десантно-штурмових військ. Історія становлення миколаївської 79-ї ОДШБр, - ФОТО
12:40, 21 листопада 2023 р.
Надійне джерело

В Україні відначають День десантно-штурмових військ. Історія становлення миколаївської 79-ї ОДШБр, - ФОТО

Щорічно 21 листопада Україна відзначає День Десантно-штурмових військ (ДШВ). Це дуже важливий вид військ, який знаходиться в безпосередній близькості до ворогів і допомагає вести наступальні дії.

Редакція 0512.ua вирішила пригадати історію становлення легендарної частини миколаївських десантників.

Початок

Навесні 2014 року 79 окрема десантно-штурмова бригада у числі перших була піднята для відбиття російської агресії. Підрозділи частини брали участь у боях на різноманітних ділянках фронту на сході України, а нині - протистоять ворогу у повномасштабній війні. 

фото - 79 бригада

фото - 79 бригада

Частина формувалась у період з вересня по листопад 1979 року. Основою формування бригади стали офіцери, прапорщики, сержанти та солдати різних з‘єднань та частин повітряно – десантних військ. Свій бойовий прапор бригада отримала у вересні 1981  року.

В 1999 році, згідно директиви Генерального Штабу  Збройних Сил України від 40-а окрема аеромобільна бригада була перейменована у 79-й окремий  аеромобільний полк. Десантники полку брали участь у ряді миротворчих операцій в країнах колишньої Югославії (Сербія, Косово, Македонія, Чорногорія), а також у Сьєрра-Леоне, Іраку, Ліберії.

фото - 79 бригада

У 2007 році полк експериментально з’єднали з полком армійської авіації в єдину 79-у аеромобільну бригаду з безпосереднім підпорядкуванням Командуванню Сухопутних військ ЗС України.  У червні 2009 року, в найменування частини введене почесне звання “Миколаївська”. Днем створення частини вважається 12 грудня 2012 року.

фото - 79 бригада

фото - 79 бригада

У березні 2014 року миколаївські десантники приймали участь у захисту кордонів біля Криму. Частина 1-го батальйону бригади була піднята за тривогою 2 березня 2014 року. Підрозділ був направлений в Херсонську область, на перешийок до Криму, під Чаплинку. Існував план перекинути ці підрозділи на територію самого Криму і закріпитися там у кількох населених пунктах на півночі. Розвідка показала, що у Армянську головну трасу вже контролювали російські війська. План скасували, підрозділ залишився на перешийку. В 20-х числах березня формувався вже 2-й батальйон з числа мобілізованих.

фото - 79 бригада

фото - 79 бригада

Влітку того ж року бійці звільняли ряд міст на Донбасі, далі були запеклі бої на Савур-могилі, Зеленопіллі, Маріуполі, Дебальцеві. 

3 кінця вересня і до початку грудня 2014 року миколаївські десантники тримали оборону аеропорту у Донецьку - 242 дні загалом. За це захисників українці прозвали  “кіборгами”.

Повномасштабне вторгнення росії 

По лютий 2022 року миколаївські десантники мали ротації у зоні АТО/ООС та на початок вторгнення росії перебували неподалік кордону. Бійці 79 бригади спочатку тримали рубежі на луганському напрямку, а нині впевнено нищать російських окупантів та їх техніку на донецькому.

фото - 79 бригада

28 червня 2022 року, на День Конституції, Президент України Володимир Зеленський відзначив 79 бригаду почесною відзнакою “За мужність та відвагу”.

За матеріалами Wikipedia та сайту ДШВ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#79 бригада миколаїв #миколаїв десантники #день дшв україна #день дшв миколаїв #новини миколаєва
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Редакція 0512 продовжує інформувати своїх читачів про ситуацію в Миколаєві та області. Це виходить і завдяки Хабу регіональних медіа, який підтримує нашу редакцію.
Оголошення
live comments feed...