• Головна
  • Миколаївські бібліотеки списують книги російських авторів, які пропагують війну та російські спецслужби. Також під списання потрапили і книги тих авторів, які підтримали війну рф проти України
16:40, 31 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Миколаївські бібліотеки списують книги російських авторів, які пропагують війну та російські спецслужби. Також під списання потрапили і книги тих авторів, які підтримали війну рф проти України

 Станом на жовтень у миколаївських бібліотеках списано 16% російськомовних книжок авторів, які пропагують  війну та використовують ворожі висловлювання щодо України. Всі спецнази, ГРУ і таке інше.

У коментарі 0512 заступниця завідувачки Центральної бібліотеки ім. Марка Кропивницького — Любов Миколаївна розповіла, що за рекомендацією Мінкульту всі бібліотеки міста почали вилучати книги російських видавництв, які пропагували роботу російських спецслужб та правоохоронних органів.

- Це дуже нагальна проблема, яка загострилась під час повномасштабного вторгнення. Хоча, починаючи з 2014 року, всі публічні бібліотеки працювали в напрямку вилучення російськомовної літератури. У 2022 році усі бібліотеки отримали рекомендації Мінкульту щодо вилучення пропагандистської російської літератури. Мова йде про художню російськомовну літературу, яка видана у рф. До 2022 року низка українських видавництв продовжувала видавати російською мовою, це не було заборонено. Ми не кажемо про книги українських видавництв, а саме про ті книги, які надходили з рф до України. Це ті книги, які пропагували діяльність російських правоохоронних органів, спецслужб. Такі книги вилучили з відкритого доступу, переглянуті та у 2023 році списані. Їх вже немає.

Вона додає, що вся інша література російською мовою поступово переноситься в закриті сховища та видається за запитами читачів.

- Всі рекомендації Мінкульту наші бібліотеки ретельно опрацювали і в 2023 році ми списали майже 50 тисяч книг — це приблизно 16% російськомовної літератури, яка існує в наших бібліотеках. Відсоток російськомовної літератури в бібліотеках Миколаєва десь 60%. Читачі читали російською мовою і відповідно до їх запитів формувався фонд.

Одночасно з цим вилучаються книги зарубіжних авторів, які підтримали агресію рф проти України. Як приклад, книги Паоло Коельо, який підтримав агресію. Також це і книги тих російськомовних авторів, які не пропагували спецслужби, але підтримали агресію. До прикладу, це письменник Сергій Дяченко.

- Ми хочемо формувати смак наших читачів і відповідати їх запитам. Ми впевнені, що запити змінюються. Це і вплив війни. Це дає сильний культурний опір агресору. Це наш внесок в боротьбу, - резюмує вона. 

Читайте також: Чому миколаївці підтримують українізацію та відмовляються від російського контенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини миколаїв #книги російськомовних авторів #війна україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...