• Головна
  • Що відомо про ситуацію з зупинками-укриттями на “Миколаївелектротранс”, - ФОТО
12:30, 8 липня 2023 р.
Надійне джерело

Що відомо про ситуацію з зупинками-укриттями на “Миколаївелектротранс”, - ФОТО

Останні тижні інформаційний простір Миколаєва заполонили новини про “Миколаївелектротранс”. І ні, новини стосуються аж ніяк не тролейбусів чи трамваїв, а головним героєм стали зупинки-укриття, які підприємство встановлювало по місту.

Редакція 0512 вирішила зібрати в одному матеріалі наявну інформацію про це.

У жовтні на майданчику Прозоро оприлюднили тендер на виготовлення “Конструкцій та їх частин ( швидкоспоруджувані павільйони тимчасове укриття (МАФ). Переможцем аукціону став ТОВ “ "ІНЖЕНЕРНО-БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "ЕЛІТМАЙСТЕР" з яким КП “Миколаївелектротранс” і заключило договір на суму 15 мільйонів 338 тисяч 142 гривні. ТОВ мало виготовити 14 зупинок-укриттів, що і було зроблено.

Ці комплекси мають товщину стінок 40 см, є два входи, камери спостереження, освітлення, датчики руху та “тривожна кнопка”, також наявні монітори, аби люди в укритті могли бачити, що відбувається на вулиці. Самі конструкції розбірні. Ще взимку, в коментарі 0512, мер зазначив, що це зроблено спеціально, аби після закінчення війни їх розібрати, та перенести на території шкіл чи садків та зробити укриття там. 

У червні директор КП Юрій Сметана зібрав брифінг, де і оголосив, що підприємство позивається до суду на держаудитслужбу. Останні ж під час перевірки, яка тривала з 13 лютого по 7 квітня, знайшли не підтверджені витрати на 5,6 мільйонів гривень. На КП з цим не погодились та заявили, що подають до суду, адже впевнені, що ніяких порушень з їхньої сторони немає.

27 червня КП "Миколаївелектротранс" передали бюро економічної безпеки документацію, що стосується зупинок-укриттів. А вже 28 червня брифінг провели в держаудитслужбі. Там зазначили, що за наявними даними ТОВ "ІБФ "Елітмайстер" звітувало про реалізацію КП "Миколаївелектротранс" 28 павільйонів "Тимчасове укриття" на загальну суму 30 млн 676 тис.грн, тоді як перевіркою охоплено лише 15,4 млн грн. 

“Тобто, сума виявлених перевіркою закупівель порушень, що призвели до втрат, може подвоїтись.За розрахунками аудиторів, на кожному укритті, в середньому, завищено вартість проведених робіт на суму понад 400 тис. грн”, - пишуть у держаудитслужбі.

На це у КП також відреагували і зазначили, що ці заяви є маніпулятивними. Також “Миколаївелектротранс” додали, що всі розрахунки з постачальником підтверджуються платіжними дорученнями й ці дані відображаються в Державній податковій службі в Миколаївській області. 

“І всі ці платіжні доручення також було надано в процесі проведення аудиторської перевірки. Також у своєму ж акті вони це підтвердили - це видно в наданому нами документі з підписом аудитора”, - прикріпили фото на КП.

Сімнадцятого липня пройде судове засідання, на якому і будуть розглядати позов. І лише за вироком суду стане ясно, чи точно були підтвердженні витрати, чи ні.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зупинки укриття #державна аудит служба #новини миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...