Миколаївелектротранс подає до суду на держаудит службу: на КП не згодні з висновком про документально непідтвердженні витрати у розмірі 5,8 мільйонів
Під час проведення аудиторської перевірки на КП “Миколаївелектротранс” щодо зупинок-укриттів, аудитори дійшли до висновку, що є документально не підтверджені витрати в майже шість мільйонів. КП ж не згодне з таким висновком і позивається до суду.
Як повідомляє редакція 0512, 2 червня, у ході брифінгу директор КП Юрій Сметана розповів, що підприємство не погоджується з порушеннями, які виявили аудитори. Він зазначив, що з 13 лютого і до 7 квітня на підприємстві проходила перевірка аудиторів стосовно двух закупівель: це закупка електроенергії та по зупинкам-укриттям, які встановлювало підприємство по місту. Стосовно другої перевірки Сметана наголосив, що підприємство надало аудиторам всі документи на їхні запити:
— Майже два місяці аудитори перевіряли дві закупівлі. Взагалі тема перевірки була така: дослідження питання дотримання вимог законодавства КП “Миколаївелектротранс” під час закупівлі, укладання договору про закупівлі і його виконання. Це офіційна програма, яку мені надіслала держаудит служба. Після того, як вони приступили до роботи, відразу було відчуття в мене, що буде дуже цікава перевірка і результати були прогнозовані, що знайдуть порушення, — каже директор КП.
Директор КП розповів, що потім склали акт перевірки самих укриттів, які держаудит служба перевірила. Комісія оглянула всі 14 зупинок, все було в наявності: зупинки на місці та обладнання, яке передбачено технічною документацією.
— Перед тим, як робити зупинки укриття, ми розробили технічну документацію. Проектанту було замовлено технічне завдання, яким зупинки мають бути в Миколаєві, а саме: стіни в 400 мм, два входи, три камери, є датчики задимлення, також є інтернет та тривожна кнопка.
За словами Сметани, аудитори підтвердили в акті, що КП не робило порушень під час заключення договору та встановлення зупинок- укриттів.
— Але, моя думка, що це був або не професіоналізм, або зроблено спеціально для дискредитації як місцевої, так і обласної влади. Нам написали порушення на 5,8 мільйонів при здійсненні закупівель. Державна аудиторська служба не змогла документально підтвердити взаєморозрахунки між нашим постачальником та його контрагентами, - каже директор КП.
Потім з такою ж перевіркою аудитори пішли до постачальника ТОВ “ІБФ “Елітмайстер”, які також надали аудиторам всі необхідні документи.
— Вони пішли перевіряти підрядника. Після чого їм приходить висновок на непідтверджену суму в 10 мільйонів гривень. Сума договору 15 мільйонів, а не підтверджено 10. Постачальник пише скаргу на аудит в Київ. Вже наш офіс відкриває повторну перевірку по постачальнику, але це заборонено законодавством проводити дві перевірки по одному й тому самому предмету. Аудитори звернулись листом до постачальника надати документи, останній же відповів, що всі документи надали минулого разу. Пройшло десять днів, і знову постачальнику висновок, що тепер не підтверджено п’ять мільйонів.
Далі аудитори пішли з перевіркою до контрагента постачальника, а саме на завод ЖБІ, який надавав залізобетонні конструкції:
— Я нагадаю, що була пропозиція мера після війни ці зупинки-укриття використати для навчальних закладах у якості укриття. Саме тому з самого початку вони були сплановані так, щоб їх можна було розібрати. Повертаючись до ЖБІ, було одне і з порушень: “В ході зустрічної звірки у ТОВ “Миколаївський завод залізобетонних виробів” встановлено завищення кількості передбачених технічною документацією конструкцій”. Що це означає? У мене є з постачальником договір з твердою ціною, яка не може збільшуватись. Завод ЖБІ поклав більше металу, ніж це було зазначено в технічній документації, і нам це пишуть як порушення. Я не заплатив більше коштів, заплатив, як треба було, але при виробництві заклали більше металу - і це є одним з фінансових порушень, які складають оцю загальну суму.
Сметана додає, що далі аудитори пішли до всіх контрагентів постачальника. За його словами, аудитори не змогли провести перевірку в усіх контрагентів постачальника, а тому звернулись до податкової інспекції.
Податкова надала їм інформацію відповідно до єдиного вікна по взаєморозрахунках постачальника:
— Пішли до всіх контрагентів не змогли провести перевірки в усіх контрагентів постачальника. Звернулись до податкової, яка надала інформацію по взаєморозрахунках “Елітмайстер” та його контрагентів. І от саме з цього вивели суму в 5,8 мільйонів гривень. Це не порушення, яке допустило КП “Миколаївелектротранс”. Це те, що не захотіла, не змогла побачити чи знайти держаудит служба у взаєморозрахунках постачальника і його контрагентів.
Сметана додав, що він, як керівник, не може йти і перевіряти господарську діяльність постачальника.
— Так само і держаудит служба не може перевіряти приватні компанії. Вона не може по закону виписувати їм фінансові порушення, а тому в акті було написано наступне: “Під час перевірки закупівлі “тимчасові укриття” документально не підтверджено взаєморозрахунки ТОВ “Елітмайстер” з його постачальниками, з чим було завдано збитків у 5,8 мільйонів і винен Сметана.
Юрій Сметана резюмував, що сьогодні, вони подали позов на державну аудиторську службу.
— На акт ми написали заперечення на 170 сторінок, які не взяли до уваги. Після висновку на заперечення ми отримали вимогу, що ми повинні зробити. І тільки після цього ми йдемо до суду та оскаржуємо, як вимогу так і саме акт. Ми не бачимо порушень. Держаудит служба в актах підтвердила, що всі 14 зупинок-укриттів в Миколаєві є і обладнані тим, що передбачено тех документацією. Ми не вбачаємо у нас порушень і готові відстоювати честь та гідність підприємства. Після розгляду питання , я впевнений, що виграю цей суд, - додав Сметана.
Як відомо, Комунальне підприємство «Миколаївелектротранс» уклало договір на виготовлення 14 конструкцій за 15 мільйонів 338 тисяч 142 гривні. Середня вартість одного укриття становить 1 мільйон 95 тисяч 581 гривня. Проте, як пояснив мер, у цю суму закладено не лише виготовлення укриття, а й доставка, збірка, установка, а також камери спостереження.
зупинки укриття