• Головна
  • Соціальні виплати на Миколаївщині: яку допомогу та скільки отримують жителі області
13:40, 15 червня 2023 р.
Надійне джерело

Соціальні виплати на Миколаївщині: яку допомогу та скільки отримують жителі області

Сьогодні в Миколаївській області соціальні виплати отримують більше 50 тисяч родин. За майже півроку поточного року люди отримали фінансової допомоги на суму 526 мільйонів гривень.

Отримують жителі області допомогу з причин інвалідності, коли мають статус матері одиначки або малозабезпечених сімей. Є відповідні виплати дитячим будинкам сімейного типу. Проте новою виплатою стала допомога внутрішньо переміщеним особам, яким довелося виїхати з рідного дому через війну, яку розв’язала росія. Мають право отримати допомогу і сім'ї військових, які захищають Україну. 

 Виплати сім’ям з дітьми

Як розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОВА Оксана Єльчієва, передає кореспондент 0512.ua, 22 521 родин з дітьми отримують виплати на загальну суму 149 мільйонів гривень. З них державну соцдопомогу особам з інвалідністю, інвалідам дитинства, дітям з інвалідністю виплачують 12 546 особам на загальну суму 149 мільйонів гривень.

Державну соціальну допомогу також отримують малозабезпечені сім’ї. Це близько 8 тисяч родинна загальну суму 154 мільйони гривень. 445 дітям чиї батьки ухиляються від сплати аліментів отримують тимчасову допомогу на загальну суму 4 мільйона гривень.

Такожіснує така виплата на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.

- На сьогодні таку допомогу отримують 4718 осіб на загальну суму 49 мільйонів гривень. Хочу сказати про те, що особливістю у воєнний час здійснення відповідних виплат є те, що деякі виплати продовжуються автоматично. Тобто, до завершення воєнного стану деякі виплати, а саме допомоги на дітей одиноким матерям та допомоги малозабезпеченим сім’ям необхідно продовжувати кожні півроку, оскільки зазначенні виплати сплачуються у розмірі, який залежить від загальної суми доходу яку отримують відповідна родина. Тому ці допомоги необхідно продовжувати, кожні півроку звертатись до управління соціального захисту населення,- пояснює Єльчієва.

Є відповідні виплати дитячим будинкам сімейного типу. Дану допомогу в області отримують 44 дитячих будинки сімейного типу, 115 прийомних сімей і 7 патронатних родин.

Призупинення виплат через виїзд

Директорка департаменту соціального захисту населення зазначає, що часто люди звертаються до департаменту з питаннями як призупинити якусь з видів державних соціальних допомог якщо людина знаходиться за кордоном.

Оксана Єльчієва розповіда, що сьогодні це можна зробити дистанційно.

- Раніше необхідно було звертатися особисто. Зараз це можна зробити дистанційно. Для цього потрібно знаходячись у будь-якій частині світу, окрім країни-агресорки,  написати заяву в довільній формі. У заяві зазначити обов’язково назву органу соціального захисту населення в якому відповідно допомога отримується, ПІП, адреса зареєстрованого місця проживання, контактний номер мобільного телефону і вид отримуваної допомоги. Після цього така заява пересилається до управління соціального захисту населення і відповідно приймається рішення про призупинення такого виду допомоги,- говорить Єльчієва.

Якщо необхідно отримувати довідку про призупинення виплат, то також про це можна зазначити в заяві і відповідно орган соціального захисту населення надасть таку інформацію людям, які знаходяться за кордоном.

За даною процедурою можна відмовитися і від пільг та субсидій, єдине що в цьому випадку необхідно звернутися не до органів соціального населення, а до органів Пенсійного фонду України.

Як оформити допомогу, якщо людина перебуває за кордоном

Через повномасштабне вторгнення рф на територію України великій кількості, особливо жінок з дітьми, довелося виїхати з країни. Будучи за кордоном жінки народжують і відповідно виникає питання як можна отримати допомогу на народження дитини, знаходячись не в Україні.

Єльчієва підкреслює, що в період дії воєнного стану можна отримати таку допомогу дистанційно. Особа, яка народила за межами України, може подати відповідну заяву на отримання такої допомогив органи соціального захисту населення за своїм місцем реєстрації або за задекларованим місцем і відповідно документи, легалізовані країною, де вона зараз перебуває про те, що народилася дитина. 

Реєстрація ВПО і отримання допомоги

На сьогодні на території Миколаївської області зареєстровано 123 223 перемішених осіб. Загалом за весь період дії воєнного стану в Україні зареєстровано 136 тисяч 423 особи з них 35 тисяч діти.

На території області функціонує 36 місць компактного проживання в яких зараз проживає близько тисячі осіб, які отримують допомогу правового характеру, послуги з харчування, психологічну допомогу, соціальну допомогу

- Все те, що потрібно цим людям, вони отримують,- підкреслила начальниця департаменту.

Людина, яка має статус ВПО, при переміщенні в іншу територіальну громаду або в іншу область в обов’язковому порядку повинна повідомити про це органи соціального захисту населення за тим місцем, де вона знаходиться зараз.

-Умовно кажучи, якщо людина була в Миколаєві і переїхала до Одеси, вона повинна звернутися до органів соціального захисту населення для того, щоб отримати відповідну довідку і перевести всі виплати за новим місцем реєстрації проживання. Чому це потрібно зробити? На сьогодні є право Головного управління Національного соціального сервісного центра України Миколаївської області здійснювати ці перевірки. Якщо працівники Національної соціальної служби вийдуть і побачать, що за задекларованим місцем проживання відсутня внутрішньо переміщена особа, є ймовірність того, що виплати будуть призупиненні. Тому для того, щоб виплати не були призупинені в будь-якому разі при зміні місця проживання звертайтеся до органів соцзахисту населення і попереджайте їх про це,- закликає Оксана Єльчієва.

Підтримка сімей члени якої загинули при виконанні обов’язку щодо захисту батьківщини

Є допомога, яку можуть отримувати військовослужбовці, особи, які стали інвалідами в наслідок війни, особи, які стали інвалідами в наслідок поранення, контузії, члени сімей осіб рядового складу, члени, які добровільно забезпечували проведення відповідних заходів захисту батьківщини, члени сімей, які перебувають у складі добровольчих формувань.

Дана грошова допомога призначається в розмірі 750 прожиткових мінімумів на 1 січня календарного року і сплачується членам сімей загиблих в рівних частинах . Якщо загинули такі особи у 2022 році, то це 1 мільйон 860 тисяч 750 гривень, якщо в 2023-му – 2 мільйони 13 тисяч гривень.

Соціальні послуги

В області працює 37 надавачів соцпослуг, які працюють практично в кожній ОТГ. Надають послуги з догляду вдома (послуги стаціонарного догляду, послуги з надання грошової допомоги, надання гуманітарної допомоги).

- Всі особи, які потребують соцдопомоги, можуть звертатися до територіальних центрів з надання соціального  обслуговування та до центрів надання соціальних послуг і до центрів соціальних служб, які надають окрім соцпослуг, психологічні послуги,- повідомляє Єльчієва.

Працюють у Миколаївській області і більше 20 спеціалізованих служб, які надають допомогу особам, що постраждали від насилля. Працюють бригади, як за кошти місцевого бюджету,так і народних партнерів. Також на території області діють притулки, які надають безпечне проживання особам, які постраждали від домашнього насилля.

Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#соціальні виплати Миколаїв #ВПО пиплати Миколаїв #Виплати сім’ям з дітьми #Як оформити допомогу #якщо людина перебуває за кордоном
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512 продовжує інформувати своїх читачів про ситуацію в Миколаєві та області. Це виходить і завдяки Хабу регіональних медіа, який підтримує нашу редакцію.
Оголошення
live comments feed...