Курс іноземної валюти щодо національної грошової одиниці України вважається своєрідним показником стабільності економічної та політичної ситуації. Фінансові питання обговорюються кожним громадянином країни, а у разі розвитку економічної кризи – українці міняють всі накопичення у гривні на стабільну іноземну валюту. Наприклад, американський долар або євровалюту.

Актуальність USD та EUR підштовхують кожного громадянина України до систематичного контролю фінансових та економічних показників країни, вивчення валютних котирувань та інших подібних показників. Сьогодні обмін валют може бути вигідним, якщо з особливою увагою підійти до вибору фінансового партнера з конвертаційних транзакцій. Пропонуємо зупинитися на тому, як вигідно міняти долари та євро на гривню.

Де в Україні можна придбати, продати іноземну валюту?

В нашій країні працює велика кількість банків, обмінних пунктів та інших фінансових організацій, які мають дозвіл на виконання операцій з різними видами іноземних валют. Велика кількість українців для придбання або продажу іноземних грошових одиниць звертається до:

● Банків. Кожен український банк пропонує громадянам та гостям нашої країни можливість виконати транзакції з іноземною валютою у власних відділеннях чи банкоматах. Щоб виконати конвертацію українцям навіть не потрібно бути клієнтом відповідної установи. Потрібно мати з собою персональний документ, який підтверджує особистість людини. Для обміну великої суми коштів, фінансова установа може запропонувати більш вигідні умови за котируваннями, встановленими на міжбанком.

● Онлайн за допомогою бірж, спеціальних обмінних ресурсів. Такі транзакції є дуже зручними, адже для їх виконання навіть не потрібно виходити з власної домівки. Для того, щоб обмінювати кошти безпечно, потрібно дуже ретельно обирати обмінник. Як правило, такі організації пропонують дуже приємний курс та мінімальну комісію, що робить операції вигідними.

● Обмінники. Сьогодні в Україні працюють банківські та приватні обмінні пункти. В залежності від їх різновиду, встановлюється курс валют. Наприклад, обмінники, які входять до складу банку, працюють на аналогічних умовах з головною структурою. Приватні заклади можуть пропонувати більш вигідні умови, оскільки на них не розповсюджуються деякі умови НБУ.

Під час вибору партнера з конвертації іноземної валюти потрібно ретельно вивчити умови обміну, відгуки у мережі та правовстановлюючі документи.

Де краще не купувати валюту?

В наш час продовжує працювати «чорний ринок» валютних операцій, де приватні особи залишають повідомлення з умовами виконання операцій. Експерти не рекомендують продавати та купувати американські долари, євровалюту та інші види грошових одиниць у приватних осіб. Цей метод може призвести до втрати своїх накопичень, адже існує великий ризик потрапити на зловмисників.