Перспективи мобілізації в 2017 році
1. Особливості попередніх черг мобілізації.
Неможливість вирішення конфлікту на Донбасі протягом більше двох років ставить перед звичайними громадянами просте, але конкретне запитання: чого чекати у 2017 році - будувати плани на перспективу чи готуватись до того, що чоловіків знову масово почнуть викликати повістками до військових комісаріатів? Якщо вірогідний другий варіант, то які особливості проведення мобілізації в 2017 році можуть чекати на чоловіків? Більш детально читайте по ссилці http://sylnaukraina.com.ua/novini/osoblivosti-provedennya-mobilizaci%D1%97-u-2017-roci.html
Слід нагадати, що протягом першої-четвертої черги основним завданням керівництва профільного міністерства та підпорядкованим структурам було збільшити кількісний склад військовослужбовців. Але вже протягом п`ятої-сьомої черги вирішувалися дещо інші питання. Це доукомплектування конкретними спеціалістами, які мають певні специфічні навички. Їх не потрібно було вчити «з нуля» або переучувати на інші спеціальності. До того ж, починаючи з 2016 року у зв`язку з суттєвим підвищенням рівня грошового забезпечення осіб, які уклали контракт на проходження військової служби, рішення про проведення чергової черги мобілізації станом на червень цього ж року взагалі не приймалося.
2.Фактори, які впливають на прийняття рішення про мобілізацію і чого чекати простим громадянам.
Однак, всі розуміють, що ймовірність майбутньої мобілізації напряму залежить від багатьох внутрішніх та зовнішніх чинників, в тому числі від:
1) ситуації, яка буде у подальшому розгортатись, в першу чергу на Донбасі;
2) політичної волі можновладців;
3) виконання зобов`язань, взятих країною, перед громадянами (рівень соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, осіб, які змушені були тимчасово переселитися в інші регіони України);
4) загальної кількості контрактників на кінець 2016 року;
5) політичного та економічного інтересу інших країн.
На звичайному побутовому рівні, у тому випадку, коли ситуація кардинальним чином не зміниться, а кількість осіб, які уклали контракт на проходження військової служби досягне того рівня, який дозволить здійснити ротацію мобілізованих у повному обсязі, тоді мобілізація звичайних громадян буде дуже незначною (у порівнянні з минулими періодами). По-друге, вона стосуватиметься осіб, які мають дефіцитні військові спеціальності. Та й проходити така компанія буде більш організованою. А з урахуванням того, що контракт на проходження військової служби укладається принаймні не менше, ніж на 3 роки, то ймовірність потрапити під мобілізацію значно падає, адже контингент у такому разі залишається в основному незмінним.
Крім того, якщо простежити зміни до законодавства в частині переліку осіб, яким надається відстрочка, можна дійти висновку, що перелік таких категорій осіб збільшується. Тільки протягом 2014 - 2015 роках їх кількість збільшилась майже вдвічі. А в перспективі він може бути суттєво розширений, наприклад, за рахунок інтернів та осіб, які бажають проходити альтернативну службу через свої переконання, тощо.