
53 пожежі за добу: на Миколаївщині згоріли десятки гектарів урожаю та сухостою, - ФОТО
За минулу добу рятувальники Миколаївщини ліквідували 53 пожежі різного характеру.
Внаслідок ворожої атаки у Новій Одесі загинув чоловік, ще троє людей отримали поранення, а через масштабні займання в екосистемах та на полях вогонь знищив понад 74 гектари врожаю. Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.
Ворожий удар по Новій Одесі
Учора російські війська атакували Миколаївщину ударними безпілотниками. Один із ударів припав по території сільськогосподарського підприємства у Новій Одесі. Унаслідок атаки загинув 66-річний водій вантажного автомобіля. Ще троє чоловіків віком 25, 42 та 50 років зазнали поранень, їх госпіталізували, а станом на ранок медики оцінювали їхній стан як середньої тяжкості.
У результаті атаки також пошкоджено складські будівлі та вантажний автомобіль. Виникла пожежа, яку ліквідували підрозділи ДСНС.
Вогонь знищив понад 74 гектари врожаю
Через пожежі сім разів горіла пшениця на корені та ще один раз - посіви ячменю. Займання зафіксували у:
- Нечаянській громаді;
- Костянтинівській громаді;
- Степівській громаді;
- Куцурубській громаді;
- Галицинівській громаді;
- Шевченківській громаді;
- Єланецькій громаді;
- Березнегуватській громаді;
- за межами Миколаєва.
Полум'я знищило понад 74 гектари зернових культур. Водночас завдяки оперативним діям рятувальників вдалося врятувати ще 343 гектари врожаю.
Суха рослинність горіла на площі понад 126 гектарів
Ще у 36 випадках рятувальники ліквідовували пожежі пожнивних залишків, сухої трави, чагарників, лісосмуг та очерету. Загальна площа таких займань перевищила 126 гектарів.
До гасіння пожеж долучалися не лише підрозділи ДСНС, а й місцеві пожежні охорони, фермерські господарства та місцеві жителі. Спільними зусиллями вдалося не допустити поширення вогню на ще більші площі.
Автомобілі, балкон та господарська споруда
Окрім масштабних пожеж в екосистемах, рятувальники ліквідували займання легкового автомобіля Mercedes-Benz у Миколаєві та автомобіля ВАЗ-2101 у селі Зайчівське Мішково-Погорілівської громади. Також вогнеборці загасили пожежу балкона на п'ятому поверсі дев'ятиповерхового житлового будинку у Миколаєві та господарської споруди у селі Висунськ Березнегуватської громади Баштанського району.
Загалом до гасіння пожеж залучили понад 240 співробітників ДСНС та 62 одиниці спеціальної техніки. Допомогу також надавали підрозділи місцевої пожежної охорони «Привільне», «Шевченкове», «Щербані», «Воєводське», «Мартинівське», «Галицинове», а також техніка приватних підприємців і фермерських господарств.
