
Три черги відключень, але без пошкоджень: Кім пояснив ситуацію зі світлом на Миколаївщині
Віталій Кім розповів про стан енергосистеми Миколаївщини.
Миколаївщина входить у зиму в умовах постійних атак на енергосистему, однак область підготувалася до викликів і тримає ситуацію під контролем. Про стан енергетики та теплопостачання в регіоні розповів начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім в ефірі телемарафону "Єдині новини".
Підготовка до зими
За словами Віталія Кіма, область не могла дозволити собі бути непідготовленою, адже четвертий рік поспіль проходить зиму в умовах війни.
У нас, знаєте, не можна було не підготуватися, тому що ми четвертий рік боремося кожну зиму за енергетику. Поки що ми стоїмо і відбиваємося, - зазначив Кім.
Підготовка, за його словами, була комплексною та включала кілька напрямків.
Захист і альтернативні джерела
Начальник ОВА наголосив, що ключовими елементами стали:
- захист енергетичних об’єктів;
- активна протидія ворожим атакам;
- використання альтернативних джерел живлення.
Такий підхід дозволяє утримувати стабільність у регіоні навіть за умов системних ударів по енергетиці.
Відключення світла: що відбувається насправді
Водночас Віталій Кім підтвердив, що на Миколаївщині, як і по всій Україні, діють графіки погодинних відключень. Наразі в області застосовуються три черги відключень, а в період з 12:30 до 16:00 електропостачання відсутнє у частини споживачів.
Це зумовлено не пошкодженнями в області, а проблемами в єдиній енергосистемі України, - пояснив начальник ОВА.
Теплопостачання під контролем
За словами керівника області, ситуація з теплопостачанням залишається стабільною, а всі служби працюють у посиленому режимі, щоб пройти зиму без критичних збоїв.
Нагадаємо, сьогодні на Миколаївщині діють графіки погодинних відключень світла.
