• Головна
  • До 81 дня без дощу: аграрії Миколаївщини зазнають серйозних втрат
15:10, Сьогодні
Надійне джерело

До 81 дня без дощу: аграрії Миколаївщини зазнають серйозних втрат

Агрометеорологічні умови на Миколаївщині у серпні залишаються критично несприятливими для формування врожаю.

Тривала посуха призвела до значних пошкоджень посівів соняшнику, кукурудзи та баштанних культур, а на деяких полях — навіть до повної загибелі рослин. Ситуацію ускладнює те, що умови для підготовки ґрунту під посів озимих культур врожаю 2026 року також залишаються вкрай незадовільними. Про це повідомили в Миколаївському обласному центрі з гідрометеорології.

Посуха знищує врожаї

За даними Миколаївського обласного центру з гідрометеорології, період бездощів’я на більшій частині території області триває від 57 до 81 днів. Це вже призвело до масових пошкоджень посівів пізніх культур, зокрема соняшнику та кукурудзи. У низці господарств фіксується часткова або навіть повна загибель рослин.

Озимі під загрозою

Через відсутність опадів ґрунт виснажений і не готовий до посіву озимих культур під урожай 2026 року. Ґрунтово-повітряна засуха продовжує поширюватися, що ставить під питання майбутні посівні кампанії.

Спекотний серпень без опадів

У другій декаді серпня синоптики зафіксували від 2 до 9 днів із температурою понад +30°. Опадів не було, а середня відносна вологість повітря становила лише 44–49%. Крім того, в області налічувалося від 3 до 10 днів із суховіями, що лише поглиблює негативні наслідки для аграріїв.

Нагадаємо, "Укртрансбезпека" активно інспектує дороги Одеської та Миколаївської областей, виявляючи системні порушення серед перевізників. Лише за кілька днів фіксовано сотні випадків перевантаження — загальна сума штрафів вже перевищила 6,6 мільйона гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#врожай миколаївщина #миколаївщина посуха #посуха на миколаївщині #миколаїв новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення