
У Миколаєві суд розглядає справу підлітків, які вчинили теракт за завданням рф, - ФОТО
У Миколаєві відбулося підготовче засідання у справі про теракт, вчинений підлітками.
У Миколаєві відбулося підготовче судове засідання за фактом терористичного акту, який стався 14 лютого 2025 року у Заводському районі Миколаєва. Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.
Що сталося?
Нагадаємо, Служба безпеки України та Національна поліція затримали агентів російських спецслужб, які на замовлення рф готували теракт у Миколаєві 14 лютого. Тоді рашисти використали мешканку Полтавщини, щоб підірвати її разом з вибухівкою поблизу кафе у центрі Миколаєва. Унаслідок події жінка і троє військових загинули на місці, ще семеро осіб отримали поранення різного ступеня тяжкості.
Розслідування встановило, що четверо мешканців м. Нові Санжари Полтавської області віком 14–17 років діяли за вказівками представників рф. Вони виготовили саморобний вибуховий пристрій і двоє з них привезли його до Миколаєва. 14 лютого 2025 року поблизу закладу харчування у Заводському районі відбулася детонація.
Хід справи:
- 16 лютого підліткам оголосили підозру за ч. 3 ст. 258 ККУ (теракт за попередньою змовою групою осіб).
- Суд обрав їм запобіжний захід — тримання під вартою.
- Обвинувальний акт скеровано до суду.
15 серпня 2025 року Заводський районний суд Миколаєва призначив розгляд справи та продовжив строк тримання під вартою підозрюваним. Судовий процес триває.
Покарання:
За ч. 3 ст. 258 КК України передбачене позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне ув’язнення. Для неповнолітніх максимальний строк не може перевищувати 10 років.
Нагадаємо, раніше СБУ зірвала теракт біля ТЦК у Миколаєві.