
Перезапуск без російських впливів: Президент прокоментував ситуацію з САП та НАБУ
Президент Володимир Зеленський провів зустріч із керівниками антикорупційних органів і силовиками, аби обговорити головні виклики у сфері боротьби з корупцією.
Ключова мета – відновити довіру до системи правосуддя та очистити її від російських впливів. У своєму вечірньому зверненні президент заявив, що справедливість і невідворотність покарання мають стати реальністю для всіх порушників закону, коментуючи ліквідацію незалежності САП та НАБУ.
Антикорупційна система: перезапуск без російських впливів
Під час зустрічі з керівником НАБУ Семеном Кривоносом, прокурором САП Олександром Клименком, Генеральним прокурором Русланом Кравченком і головою СБУ Василем Малюком президент Зеленський акцентував: антикорупційна інфраструктура має працювати прозоро, ефективно й без будь-яких сторонніх впливів, особливо з боку рф. Президент заявив, що всі справи, які роками не розслідувались, повинні бути активізовані, а фігуранти – притягнуті до відповідальності, незалежно від їхнього статусу чи місця перебування.
"Справедливість має стати нормою": Зеленський про відновлення довіри до правосуддя
Глава держави підкреслив важливість того, щоб громадяни бачили реальні результати у боротьбі з корупцією. Він звернув увагу на абсурдність ситуації, коли колишні посадовці роками уникають покарання, живучи за кордоном у комфортних умовах.
Роками посадовці, які втекли з України, чомусь спокійно живуть за кордоном – в дуже приємних країнах і без юридичних наслідків. Це ненормально. Немає жодного раціонального пояснення, чому кримінальні провадження на мільярди висять роками. І немає жодного пояснення, чому росіяни досі можуть отримувати інформацію, яка їм необхідна, - сказав президент.
Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414, який фактично підпорядковує діяльність НАБУ та САП Генпрокурору. Документ передбачає, що Генеральний прокурор отримає доступ до всіх справ НАБУ та зможе передавати їх будь-якому іншому прокурору. Генпрокурор також зможе надавати обов’язкові вказівки детективам НАБУ, змінювати підслідність справ, закривати розслідування на вимогу сторони захисту, самостійно визначати прокурорів і підписувати підозри високопосадовцям.