
Понад 5000 морських делікатесів: на Миколаївщині чоловік влаштував браконьєрське полювання під час нересту, - ФОТО
Справжнє "підводне полювання" викрили вночі 17 червня в курортному Коблевому. Під час патрулювання прибережної зони Чорного моря поліцейські спільно з рибоохоронним патрулем затримали 36-річного місцевого жителя, який незаконно виловлював морських мешканців забороненими ятерями.
На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Про це повідомляє поліція.
Деталі
Як з'ясувалося, чоловік встиг витягти з моря понад 5000 екземплярів біоресурсів: креветки, бички, атерини, камбалу-глоса, морський язик та мерлангу. Все це — під час офіційної весняно-літньої нерестової заборони, коли вилов суворо обмежено.
Сума збитків, завданих державі, — понад 135 тисяч гривень. Наразі знаряддя лову та виловлені біоресурси вилучено, розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 249 КК України — незаконне зайняття рибним промислом. За це передбачено до трьох років обмеження волі.
Поліція нагадує: з квітня по червень в області триває нерестова заборона. В цей період риба розмножується, а будь-яке втручання в її природний цикл може спричинити катастрофічні наслідки для екосистеми.
Дозволено ловити лише з берега — з використанням не більше двох гачків або спінінга з однією штучною приманкою, і тільки у спеціально визначених місцях.
Якщо ви стали свідком браконьєрства — телефонуйте 102 або звертайтесь до рибоохоронного патруля.