
У Миколаєві ремонтують "Казку": що вже зробили та які роботи попереду?
У Миколаєві ремонтують дитяче містечко "Казка": які об’єкти оновлюють?
Дитяче містечко "Казка" вже понад 40 років залишається одним із найулюбленіших місць відпочинку маленьких миколаївців. Проте щороку перед початком сезону тут виникають нові виклики, особливо в умовах війни та обмеженого фінансування.
Що оновлюють та що потребує ремонту?
- Ремонт входу з боку Обласного палацу культури. Через аварійний стан залізобетонних конструкцій було демонтовано небезпечні стовпці та тимчасово прибрано кований паркан. Його планують повернути після укладання нової тротуарної плитки. На цьому місті з’явиться сучасний «казковий» вхід до містечка. Задум буде втілений, як тільки з’являться необхідні ресурси за участю й позабюджетних донорів у тому числі.
- Артоб’єкт «Потяг»потребує щорічних відновлювальних робіт, а саме – оновлення покриття, для якого потрібна спеціальна «корабельна» фарба. Капітальне оновлення об’єкту було здійснене ще в 2016 році Миколаївським тепловозоремонтним заводом, а за п’ять років потяг був пофарбований власними силами містечка та прикрашений декоративними дитячими малюнками.
- Басейни та фонтани. «Водойом» (каскадний басейн) та «Корабель» знову потребують відновлення. Мозаїчне покриття постійно руйнується, і міське керівництво намагається змусити підрядників виконати гарантійні ремонтні роботи. Готується подання позову до господарчого суду щодо зобов’язання відновлення пошкоджених елементів басейну за власний рахунок будівельної організації.
- «Фортеця цегляна» тривалий час перебуває а аварійному стані. Ще з 2016 року є проєкт ремонту, але коштів так і не знайшли. Наразі доступ до фортеці обмежено через загрозу обвалу. Є небезпека перебування й на прилеглій до об’єкта території.
- Амфітеатр потребує наступних відновлювальних робіт: поточний ремонт арок, розташованих по периметру території, та оновлення покриття лавок чи заміна їх. Також є потреба оновити й художні барельєфи. Відновлення такого роду об’єктів потребує зазвичай значних коштів з урахуванням творчої складової мистецьких робіт.
- Зелена зона. Вже розквітли перші весняні квіти, але деякі хвойні дерева не пережили зиму чи постраждали внаслідок якості поливної води. Планується висадка нових насаджень.
Головна проблема – фінансування.
Через війну бюджет міста суттєво скоротився, а витрати на утримання парків зростають. Наприклад, фінансування галузі «Культура» у 2025 році зменшено на 25% у порівнянні з 2023 роком.
Тому всі пріоритетні завдання на ремонти та відновлення об’єктів містечка разом з управлінням з питань культури та охорони культурної спадщини ММР планує з урахуванням наявних ресурсів. Як фінансових, так і людських,
- зазначили в управлінні культури.
Нагадаємо, раніше редакція 0512 писала, як змінювалось дитяче містечко протягом 42 років.