
Проходження ВЛК без паперової тяганини: Міноборони роз’яснює ключові зміни
Міноборони роз’яснила ключові зміни у реформі ВЛК.
Військово-лікарська експертиза в Україні стає цифровою. Міноборони запроваджує реформу ВЛК, яка передбачає максимальну автоматизацію процесів для спрощення проходження медогляду військовозобов’язаними та військовими. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.
Зараз триває перший етап реформи. У січні Міноборони запустило електронне направлення на ВЛК для військовозобов’язаних у Резерв+. А тепер впроваджує електронні постанови ВЛК для оглядів військовозобовʼязаних і військових, електронний кабінет ВЛК у Медичній інформаційній системі ЗСУ (МІС ЗСУ), а також взаємодію МІС ЗСУ з реєстром Оберіг.
Як отримати направлення на ВЛК онлайн?
Тепер військовозобов’язаний може подати запит на проходження ВЛК через застосунок "Резерв+". Застосунком вже користуються 4 мільйони українців.
- Після підтвердження запиту в ТЦК документ з’являється в особистому кабінеті, і людина може одразу йти на огляд до визначеного медзакладу.
- Немає потреби особисто відвідувати ТЦК для отримання паперових документів.
Хто може скористатися послугою?
- Усі військовозобов’язані, які хочуть пройти медогляд.
- Ті, хто отримав паперову повістку для проходження ВЛК.
Що змінюється з електронними постановами ВЛК?
Раніше висновки ВЛК оформлювалися вручну та передавалися до ТЦК у паперовому вигляді, що могло спричинити затримки та втрату документів. Тепер постанови автоматично надходитимуть до реєстру "Оберіг" і застосунку "Резерв+".
Переваги для військовозобов’язаних:
- Постанову більше не потрібно самостійно передавати до ТЦК.
- Документ буде доступний у "Резерв+" без необхідності чекати його обробки вручну.
Переваги для військових:
- Вся історія проходження ВЛК буде доступна у МІС ЗСУ.
- Оформлення виплат, пільг та послуг за станом здоров’я стане простішим.
- Довідки про травми автоматично надходитимуть у ВЛК без паперових копій.
Коли електронні постанови стануть обов’язковими?
- З 1 березня електронні постанови формують лише ті ВЛК, які вже пройшли навчання та підключилися до системи.
- З 1 квітня електронні постанови стануть обов’язковими для всіх ВЛК.
Якщо тимчасово немає доступу до електронної системи, комісія може оформити паперову постанову, а після відновлення зв’язку внести її до МІС ЗСУ.
Як отримати висновок ВЛК після огляду?
- Якщо постанова оформлюється довідкою ВЛК, її можна отримати у друкованому вигляді після огляду.
- Якщо постанова оформлюється свідоцтвом про хворобу, її потрібно буде затвердити в штатній ВЛК, і лише після цього документ можна отримати на руки.
Чи можуть ВЛК просити самостійно передати документи в ТЦК?
Це не можливо, зазначають у Міноборони, адже ВЛК має самостійно передати постанову до ТЦК. Завдяки електронному кабінету постанову тепер оформлюють в електронному вигляді у МІС ЗСУ, після чого вона автоматично надходить до реєстру Оберіг, а отже, і до ТЦК.
Як оскаржити рішення ВЛК?
- Подати скаргу до штатної ВЛК (регіональної або центральної).
- Оскаржити висновок у судовому порядку.
Завдяки реформі ВЛК процеси проходження медогляду стали швидшими, зручнішими та прозорішими, а цифровізація дозволяє зменшити бюрократію та мінімізувати ризик зловживань.
Нагадаємо, в електронних направленнях на військово-лікарську комісію у застосунку "Резерв+" з'явилася дата прибуття на медогляд. Оновлення стосується лише нових направлень, згенерованих в останній версії застосунку. Також електронні направлення у "Резерв+" стали доступні всім військовозобов’язаним.