
Що корисніше для кішок: сухий корм чи вологий
Частина власників віддає перевагу одному варіанту, інша — протилежному. Є й такі, хто відносить такі питання до розряду «яйце чи курка». Що ж, правими можна вважати всі три категорії, адже і сухі, і вологі корми мають свій набір переваг і недоліків. Який варіант краще, залежить від смакових переваг кішки та волі її господаря. Безперечно одне: вологі продукти в перерахунку на одиницю ваги коштують дешевше: ціни на рідкий корм для котів усіх класів, крім холістика, нижчі приблизно в 1,5-2 рази.
Сухий корм
Для багатьох їх головними перевагами є тривалий термін придатності та можливість зберігання поза холодильником. Тому вони фасуються в тару досить великих розмірів. У сухих кормів є й інші плюси:
- сприяють якісному очищенню зубів, будучи свого роду гігієнічним засобом;
- сухі розсипні гранули зручніше у подачі, їх можна закладати в автоматичні годівниці, що надають можливість порційної видачі їжі в задані проміжки часу або дистанційно через мобільний додаток;
- у них набагато менш сприятливі умови для зростання бактерій та появи цвілі.
Є й мінуси:
- Оскільки корм сухий (вологи у ньому не більше 10%), разом із ним завжди потрібно давати воду. Дефіцит вологи провокує розвиток сечокам'яної хвороби та деяких інших проблем.
- У таких гранулах міститься більше вуглеводів, ніж потрібно. Це призводить до набору зайвої ваги і навіть діабету.
- Висушений білок не такий гарний, як виготовлений зі свіжого м'яса.
Вологий корм
Багатьма він сприймається як відверто бюджетний, що відповідає істині. Наприклад, вологі холістики коштують дорожче за сухі аналоги. Просто маленькі порційні пакети невеликої ваги (85-100 г) мають дійсно низькі цінники, хоча в такій фасуванні корму вистачає на одну, максимум дві порції. Переваги:
- самі тварини, якщо їм поставити миски з обома видами кормів, часто віддають перевагу вологому різновиду: вона ароматніша за суху і виглядає набагато апетитніше;
- мокрий корм легше жувати, особливо особинам із проблемними зубами;
- у такій продукції зазвичай багатший склад на різні інгредієнти, включаючи м'ясні та овочеві, а також мінерали та вітамінні комплекси;
- з вологою їжею кішкам легше давати лікарські препарати.
Недоліків кілька:
- після відкриття консерви її вміст потрібно вжити якнайшвидше: довго вона зберігатися не може;
- напіврідка консистенція не в змозі очищати зуби вихованця так само якісно, як сухі аналоги;
- хоча в перерахунку на 100 г ваги мокрий різновид коштує дешевше, поживна цінність нижча, оскільки висока відсоткова частка води.
При виборі типу корму, крім перерахованих плюсів і мінусів, потрібно враховувати й інші фактори: вік, наявність проблем зі здоров'ям, активність кішки та, зрозуміло, її смакові уподобання. Багато власників чергують сухий раціон з вологим, замовляючи обидва варіанти в онлайн-маркеті Maudau . Це має сенс з метою забезпечення максимальної збалансованості харчування.