
Висічена ікона на скелі та старий водяний млин: Історія балки “Корабелки” на Миколаївщині, - ФОТО
Туристичні локації Южноукраїнська Миколаївської області.
Хоча на дворі осінь, все ж таки є час насолодитися теплими днями і провести незабутні вихідні на свіжому повітрі, серед дивовижної природи. До речі, далеко їхати не доведеться, адже Миколаївщина багата на місця, де можна весело та активно провести час. Редакція сайту 0512.ua неодноразово розповідала про турестичні місця Миколаївської області і кожен пункт виявлявся кращим за інший. Цього разу пропонуємо познайомитися зі скелями та балками Южноукраїнська. Саме сюди приїжджають любителі екстриму та активного відпочинку.
Звичайно, порівняно з Мигійськими порогами та Трикратським каньйоном, Корабельна балка мало кому відома, але емоцій про від цього місця можна отримати не менше.

Балка "Корабелка", так її називають місцеві та туристи, відноситься до регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя". Шість тисяч років тому до нашої ери тут мешкало перше поселення - землею ходили скіфи і насолоджувався природою сам Геродот.

Пізніше на території сучасної Корабельної балки оселилися не менш важливі постаті в історії України – козаки. Тут розташовувалася Бугогардівська паланка, так звана область масового поселення козаків.

Над балкою збудовано Іванівський міст, звідки можна побачити всю красу цієї місцевості начебто з висоти пташиного польоту.

Також тут протікає могутня річка Південний Буг, посередині якої красується цілий півострів-материк, на якому росте велика кількість дубів.
На одному з берегів балки велично стоять скелі заввишки до 50 метрів. Сюди з'їжджаються з усіх куточків країни скелелази. На скелях прокладено велику кількість різних варіацій дистанцій.

Якщо говорити про скелелазні маршрути, то на скелях Южноукранська існують три сектори – “Миколаївська стінка”, вона є основною, “Одеська стінка” та так званий “Холодильник”. Маршрути пробиті та обладнані в топі кільцем і ланцюгом, що з'єднує два шлямбури.

Існують місця для наметів. Основним місцем, де можна розбити так званий "табір", є місцевість біля "Миколаївської стінки".

Окремо варто відзначити висічену на скелі ікону Покрова Пресвятої Богородиці. Це єдина барельєфна ікона України.
Автором цього твору є Южноукраїнський художник Владислав Ачкасов.

Також тут можна насолодитися історією та архітектурою. Адже недалеко розташована будівля старовинного млина.
За матеріалами “Хан-Тенгри”, “Тravelworld.biz”.
Фото з інтернету