
Директорка департаменту освіти Веліховська розповіла про пілотні проєкти в школах, які покращать навчання учнів
Миколаївська область бере участь у деяких пілотних освітніх проєктах - шкільне життя буде в одному смартфоні, а старша школа буде профільною.
Про це розповіла директорка департаменту освіти та науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська під час брифінгу, передає кореспондент 0512.
В області відібрали 5 шкіл і вони беруть участь у пілотному проєкті “Мрія”.
- Що таке проєкт “Мрія”? Це на кшталт “Дії”. Тобто усе шкільне життя в одному смартфоні. Сьогодні готуються фахівці в навчальних закладах, готується батьківська громада до того, що вони зможуть дізнаватися абсолютно про все життя дитини в школі саме з телефону, - пояснила Алла Веліховська.
Окрім того, говорить Веліховська, крім доступу до електронних журналів, консультацій з викладачами, буде ще портал порад психологів та портал, який допомагатиме дитині разом з батьками обрати майбутню професію, відповідно до тих результатів, які вона показує протягом усього навчання.
- Більш того, багато роликів, які допомагатимуть батькам скорегувати діяльність своєї дитини. Це загальні ролики, не про конкретну дитину. Наприклад, дитина постійно “висить” у телефоні. Як вийти з цієї ситуації, що порадити і таке інше. Батьки можуть подивитись поради психологів, у разі необхідності поспілкуватись. Дуже багато порад стосовно булінгу, до кого звернутись, чим займається освітній омбудсмен, як до нього звернутися та таке інше. Це все проєкт “Мрія”, у якому ми беремо участь, - розповідає директорка департаменту освіти.
Ще один освітній пілотний проєкт, у якому Миколаївщина бере участь - формування спроможної освітньої мережі.
- На початку 2027 року ті діти, які сьогодні займаються за програмою НУШ, вони підходять до старшої школи і саме з цього року починає працювати профільна школа. Тобто старша школа буде профільною. На створення цієї профільної школи у нас будуть академічні та професійні ліцеї. Тобто всі ступені освіти будуть окремо - окрема юридична одиниця початкова школа, окрема юридична одиниця середня школа та окрема юридична одиниця старша школа, - пояснює Алла Веліховська.
За її словами, діти зможуть продовжувати навчання у професійних коледжах, які будуть створюватись на базі професійних технічних закладів, або продовжувати навчання. У разі якщо діти виявляють бажання вчитись у вищій школі, говорить Веліховська, вони йдуть до академічних ліцеїв.
- В академічних ліцеях вони можуть мати такі профілі: гуманітарний, математичний, природничий, природничо-математичний, історичний, технічний і таке інше. І там вони вже навчатимуться і готуватимуться до конкретного вступу, в конкретні вищі навчальні заклади, - додала Алла Веліховська.
Нагадаємо, раніше розповідалось як прийматимуть рішення щодо формату навчання на Миколаївщині