• Головна
  • Опитують батьків, а робоча група обстежує заклади: як прийматимуть рішення щодо формату навчання на Миколаївщині
17:00, 8 серпня 2024 р.
Надійне джерело

Опитують батьків, а робоча група обстежує заклади: як прийматимуть рішення щодо формату навчання на Миколаївщині

У Миколаївській області комісія обстежує навчальні заклади щодо готовності навчатись в очному або змішаному форматі. Також опитують батьків учнів. Далі прийматиме рішення педагогічний колектив.  

- Сьогодні ми робимо все можливе, щоб відновити очний процес навчання для наших учнів, розуміючи в якій зоні ми знаходимось, які виклики у нас є, яка ситуація, особливо з деокупованими територіями, - говорить директорка департаменту освіти та науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська. 

За її словами, щоб максимально якісно обстежити навчальні заклади і дати обґрунтовані висновки, стосовно того, можна розпочинати у них навчальний процес в очному режимі чи не можна, створили робочу групу. До її складу входять представники усіх наглядових органів (ДСНС, національна поліція, поліція охорони, Держспоживслужба та інші).

- Ця група активно працює і на 15 серпня ми чекаємо звіти від громад, хто планує розпочинати процес навчання в очній або змішаній формі. На початку таких закладів було 329 із 410. Тобто громади планували, що вони розпочнуть навчальний процес в очному форматі чи змішаній формі. Під час обстеження їх кількість зменшилась до 310, але чекаємо висновків комісії, - зазначила директорка департаменту освіти. 

Одним з основних критеріїв, щоб заклад розпочав працювати, говорить Алла Веліховська, є наявність укриттів, які повинні мати позитивний висновок.

- Там повинно бути розписано скільки дітей разом з педпрацівниками можуть перебувати під час тривоги. Це є першою і основною складовою, щоб заклад запрацював в очному чи змішаному форматі, - наголосила вона.  

Також необхідна наявність харчоблока або продумана система харчування учнів, якщо вони перебуватимуть більше 4 годин на навчанні в цьому закладі. 

До того ж, Держпродспоживслужба дає висновки стосовно якості питної води, якості роботи на харчоблоці. Також вони затверджують сезонні меню. Поліція охорони робить свої висновки стосовно того, наскільки заклад забезпечений різними системами охорони. 

- Чи є там тривожна кнопка, або підписана угода. Тобто так, щоб вони могли максимально швидко могли виїхати. Запрацюють і офіцери безпеки. Це пілотний проєкт і офіцерів буде небагато. Вони працюватимуть у тих закладах, де навчається більше 500 осіб, - додала Веліховська. 

Наразі педагогічний колектив опитує батьків за якою формою вони планують, щоб їх діти навчались.  

- Дистанційна форма ще протягом року буде зберігатись і якщо батьки вважають, що їхня дитина повинна навчатись дистанційно, для неї запропонують перелік закладів, де дитина може навчатися онлайн.  Або ж дитина зможе проходити навчання дистанційно у своєму закладі. Все залежитиме від того, за якою формою працюватиме  заклад,- пояснила директорка департаменту освіти. 

Після того, як буде з'ясовано скільки дітей за якою фомою буде навчатися, розповідає Веліховська, педагогічний колектив прийматиме рішення за якою формою вони працюватимуть. 

- Після цього, якщо не буде ніяких заборон від Ради оборони або від наших військових, тільки тоді приймається остаточне рішення. До 15 серпня ми повинні остаточно знати, які заклади у нас працюють очно або в змішаному форматі, - говорить Алла Веліховська. 

Нагадаємо, раніше мер Миколаєва Олександр Сєнкевич пояснив, що у Миколаєві планують відкривати школи для навчання офлайн, але формат обиратимуть для своїх дітей батьки самостійно

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#навчання Миколаїв #школи Миколаїв #Веліховська #новини Миколаїв #очне навчання Миколаїв #дистанційна Миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...