Починає цвісти амброзія. Як у Миколаєві боряться зі шкідником, - ФОТО
Зараз починає активний період цвітіння амброзії. Ця рослина шкідлива, як для людей, так і для тварин.
Редакція 0512 розповість більше про загрозу цієї рослини і про те, як з нею борються у Миколаєві.
Що це таке?
Ця однодомна рослина (жіночі й чоловічі квітки є на одній і тій же особині) з сімейства айстрових. Стебло гіллясте, пряме. Верхня сторона листків насиченого зеленого кольору, а нижня – сірувата з узліссям. Дрібні квітки жовтого кольору.
Коли цвіте амброзія?
Період цвітіння бур'яну триває з серпня по жовтень. За цей час кожна квітка може виділяти близько мільярда зерняток пилку. Вітром вона розноситься на великі відстані!!
Чим амброзія шкідлива?
Пилок амброзії для чутливих до неї людей – алерген.
Коли пилок потрапляє на слизові оболонки людей, організм намагається від неї позбавитися, запускаючи такі реакції: нежить, чхання, поява сліз. Крім того, виникає почервоніння слизової. З найгіршого — ймовірність розвитку астми, хронічного бронхіту і набряку легенів. Є і нетипові реакції організму: втрата нюху, смаку, головний біль, порушення сну.
Як боротися з амброзією?
Небезпечним є саме пилок амброзії, тому слід встигнути знищити бур'яни до початку цвітіння на території й поблизу. Важливо усунути її до цвітіння не лише через алергенність, але і з огляду на те, що рослина розмножується насінням.
Як знищити?
Викорінення. Якщо ділянка невелика, людина може від неї позбавитися, викоріняючи. Скошування в період бутонізації. На територіях підприємств, організацій, на полях може допомогти скошування. Але якщо косити бур'яни під час зростання (вегетація) і цвітіння, ситуація тільки погіршає – амброзія ще більше поширюватиметься і викликатиме алергію.
А що в Миколаєві?
У КП "Миколаївські парки" повідомляють, що їхні фахівці з метою підтримання закріплених територій у належному санітарному та карантинному стані, постійно проводять викошування травостою по магістральних вулицях міста та інших закріплених об`єктах зеленого господарства.
Потім спеціалісти слідкують за об'єктами зеленого господарства з метою встановлення площ та місць локації вогнищ амброзії. За результатами обстеження надаються рекомендації щодо видалення або (при масштабних площах) додаткового покосу місць розташування карантинних рослин.
Є проблема
Викошування амброзії на газонних частинах у місті не сприяє зменшенню площі вогнищ рослини та її розповсюдження, а одним з найбільш дієвих методів боротьби з амброзією дотепер залишається виривання рослин ручним способом.
А що робити приватному сектору?
Території, які є прибудинковими, закріплені за різними балансоутримувачами, а також приватні території, не входять до зон відповідальності підприємства. Тому радимо на ваших територіях виривати з корінням цю рослину.