• Головна
  • Найнезвичніші валізи за версією Yes-валізи
Новини компаній
17:00, 27 березня

Найнезвичніші валізи за версією Yes-валізи

Новини компаній
Найнезвичніші валізи за версією Yes-валізи, фото-1

Валіза – це той аксесуар, який має бути в кожної людини. Звісно є й інші можливості перевозити свої речі, проте вони не такі зручні. Статистика говорить про те, що наразі майже половина людей на планеті регулярно користуються саме чемоданами. Спробуємо поглянути на цю річ під незвичним кутом.

Історія валіз

За створення чемоданів людство має подякувати модельєру та митцю з Франції Луї Віттону. Саме він розробив компактний короб з твердими стінками для транспортування речей. Раніше для цих цілей використовувались кошики, скрині та інші види тари. Прообраз сучасної валізи з’явилась в середині ХІХ століття. За кілька років виріб було вдосконалено – його обшили міцною тканиною, що не пропускає воду, а також замковими механізмами. Завдяки цьому чемодани стали значно зручніші, тому їх почали використовувати повсюди.

Сучасність

Наступне сторіччя дорожній аксесуар особливих змін не переживав. Але переломним став 1972 рік. Саме тоді американський службовець Бернард Садоу вдосконалив конструкцію валізи, що докорінно змінило індустрію. Він запатентував валізу з коліщатами. Завдяки цьому тепер багаж не носять в руках, а везуть за собою, витрачаючи мінімум зусиль.

Купити валізи по захмарній ціні

У 2011 році було виготовлено чемодан HENK, який став тогочасним ціновим рекордсменом. Його вартість доходила до 20 тисяч доларів. Ці моделі продовжують випускатися і сьогодні. Щоб купити валізу HENK зараз доведеться викласти близька 100 тисяч доларів. Така захмарна вартість пояснюється тим, що у виробництві використовуються унікальні матеріали, такі як шкіра рептилій, рідкісні метали та деревину, а також багато інших ексклюзивних предметів.

Розумні чемодани

Розумні моделі були придумані в першу чергу для тих, хто схильний губити свій багаж під час подорожей. Завдяки розумним технологіям виробники дорожніх аксесуарів вирішили допомогти недолугим туристам. А заразом вони зробили відчутний внесок в профілактику крадіжок речей під час подорожей. Сучасна електроніка, яка складається в тому числі з вбудованих камер та різноманітних датчиків допомагає знайти зловмисників, які посягнули на чужі речі.

Розумний чемодан може визначати вагу, що дуже зручно при посадці на літак. Також він може визначати місцеположення, відстежує траєкторію руху та може ще багато чого.

Валіза, як транспортний засіб

Сучасні інженери-ентузіасти пішли ще далі, ніж просто напхати в чемодан різноманітної електроніки. Знов таки постарались американці. Тамтешні конструктори спробували перевтілити дорожній аксесуар в самохідний засіб пересування. І в них це вийшло успішно. При чому, що валіза не просто рухається сама, вона ще й свого власника доставить куди треба. Такий транспорт здатен розвивати швидкість до 12 км/год. Такий собі «самокат» звільняє людину від фізичних навантажень, а ще й допомагає пришвидшити пересування. Для порівняння людина ходить зі швидкістю близько 5 км/год. Максимальна дальність пересування без підзарядки складає приблизно 10 км.

Мультимедійна модель

Є ще один доволі незвичний екземпляр, до якого можна підключити плеєр, мікрофон чи проектор. З таким дивайсом можна влаштувати справжній концерт перед власним від’їздом, а може й опісля подорожі, чи прямо в поїздці. Проте цей аксесуар (якщо його ще можна так називати) строювався не для розваг. З ним можна організувати виїзні презентації, лекції чи семінари. Це зручно для тих людей, які вимушені часто подорожувати по роботі. То ж не доведеться возити за собою габаритну апаратуру.

Історія валіз починалась з коробки, в якій навіть не було замків, а тепер це електроні прилади, які можуть відстежувати своє місцеположення, відтворювати звуки, та навіть перевозити свого власника. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...