• Головна
  • Американські бізони та сафарі-парк: природний заповідник на Миколаївщині, - ФОТО
12:30, Сьогодні
Надійне джерело

Американські бізони та сафарі-парк: природний заповідник на Миколаївщині, - ФОТО

Природний заповідник "Єланецький степ" — унікальна перлина Миколаївщини, де зберігся справжній український степ у первозданному вигляді.

Тут можна побачити сотні видів степових рослин, червонокнижних тварин і навіть вільно пасуться кулани — реліктові мешканці цієї місцевості. Простір, тиша, небо до горизонту — ідеальне місце для втечі від шуму міста та занурення в дику природу. 

Наймолодший степ в Україні

Єланецький степ

Історія створення природного заповідника Єланецький степ бере свій початок з 1978 року, коли було створено заказник “Роза”, загальною площею 300 га, через кілька років він був реорганізований у ландшафтний заказник “Єланецький” та площа збільшилася до 976 га.

У 1990 році з ініціативи місцевих природоохоронців було прийнято рішення про резервування 2 000 га для майбутнього заповідника.

Заповідник, Еланецкая степь

Заповідник, Еланецкая степь

Так природний заповідник, розташований у південній частині Єланецького району, був створений 17 липня 1996 року і займав площу 1 675,7 га.

У травні 2016 року змінили межі території природного заповідника “Єланецький степ” шляхом додавання понад 1,3 тисячі га земель, що перебувають у державній власності, що знаходяться на території Новоодеської ОТГ та Вознесенського району.

Флора та фауна заповідника

Флора та фауна

Заповідник “Єланецький степ” призначений для збереження та відтворення степових природних комплексів Правобережної України. Він був організований для охорони найбільшої у Північно-Західному Причорномор'ї ділянки цілинного степу та є першим і поки що єдиним степовим заповідником у Правобережній Україні.

Заповідник, Еланецкая степь

Заповідник, Еланецкая степь

Парк займає значно невелику ділянку території, проте ландшафтна різноманітність дивує. Таким же "Єланецький степ" багата на різні рослини. Більшість дерев накопичується в балках, але іноді видно і смуги лісу.

Фауна, Еланецкая степь

Фауна, Еланецкая степь

Тут можна зустріти 19 видів грибів та 5 видів мухоморів. Часто яри вкриті терниною, шипшинами, акаціями, деревами дубів. Ці зарості є домом для багатьох мешканців заповідника.

Заповідник, Еланецкая степь

Заповідник, Еланецкая степь

На території заповідника мешкають 122 види птахів. У Єланецькому степу можна зустріти рідкісні види тварин, з якими важко зіткнутися у цих краях. Наприклад – три пари хижих курганників, які дуже рідко зустрічаються у південній частині України.

Заповідник, Еланецкая степь

Заповідник, Еланецкая степь

У період міграції з рідкісних видів у заповіднику можна побачити рожевого шпака, чорного лелеки, великого кроншнепа, балабану, польового місяця, сірого журавля, дрофу.

Постійними жителями Єланецького степу є лисиця, борсук, вовк, ласка. У заповідних степах мешкають змії: полози (чотирисмуговий та жовтобрюхий) та гадюка.

Всього на території заповідника мешкають 11 видів тварин, занесених до Європейського червоного списку, 71 вид тварин, занесених до Червоної книги України.

Заповідник, Еланецкая степь

Заповідник, Еланецкая степь

Американські бізони та сафарі-парк

Бізони

Ще за 13 років до створення "Єланецького степу" на одному з великих місцевих балок відгородили невелику ділянку площею близько 70 га та поселили тварин, доставлених із заповідника "Асканія-Нова". Тепер тут можна побачити куланів - близьких родичів коня, що більше нагадують ослів, а також ланів, шляхетних оленів та бізонів.

Великі волохаті американські бізони вважаються головними королями та королевами так званого сафарі-парку.

Американські бізони, Еланецкая степь

Американські бізони, Еланецкая степь

У центрі всього цього достатку природи знаходиться дивовижна будівля. Дах у ньому набік з двох боків, а посередині знаходиться вежа, схожа на маяк. Будиночок практично покинутий. Раніше в ньому був розташований піонерський табір. Зараз будівля має горду і величну назву - Палац природи.

Відвідавши його можна побачити хитро сплетені скульптури та фрески на яких легко вгадуються метелики, комахи та інша живність. Також дуже цікава скульптура із зображенням Адама та Єви під плодовим деревом.

Палац природиПалац природиПалац природиПалац природи

Варто зазначити, що екскурсії в заповіднику проводяться так званою екологічною стежкою, що проходить уздовж парку. Відвідувачам розкажуть історію виникнення цієї природної пам'ятки, а також про її унікальних мешканців.

За матеріалами “Планета Земля”, “Заповідники та національні парки світу”, “Мандруй Миколаївщиною”

Фото з Інтернету.

Нагадаємо, нещодавно у заповіднику на Миколаївщині з’явився новий мешканець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Єланецький степ #Миколаївська область #заповідник #бізони
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Самые красивые и таинственные места области только в этом спецпроекте. Бугский Гард, остров Березань, Ольвия, Очаков, Рыбаковка, мигийские пороги - все это то, чем гордится наша область.
Оголошення
live comments feed...