• Головна
  • Новий водозабір, оновлення системи теплопостачання та культура поводження з відходами: презентовано проміжні результати роботи над майстер-планом Миколаєва, - ФОТО
09:10, 28 лютого
Надійне джерело

Новий водозабір, оновлення системи теплопостачання та культура поводження з відходами: презентовано проміжні результати роботи над майстер-планом Миколаєва, - ФОТО

У Миколаєві продовжується робота над майстер-планом міста. Експерти презентували деякі проекти, які можна було б втілити у Миколаєві, що стосуються майже всіх сфер життя. Деякі з них — довгострокові та коштовні.

Про проміжні результати роботи у 2023 році розповів Єспер Каруп Педерсен — головний менеджер проєктів у сферах економіки та управління компанії COWI разом з Оne works, - передає редакція 0512. 

Новий водозабір, оновлення системи теплопостачання та культура поводження з відходами: презентовано проміжні результати роботи над майстер..., фото-1

Протягом 2023 One Works COWI продовжували підтримувати реалізацію сталої стратегії реконструкції будівель, інфраструктури та місць Миколаєва за принципом "відбудовувати краще, ніж було". Так, проведено оцінку збитків, а також урбаністичний аналіз. Спочатку почали саме з оцінки збитків, які нанесла Миколаєву російська агресія. Таке дослідження провели для 39 будівель, розділивши на три категорії: третя не підлягає відновленню, друга пошкоджено фасади і перша — незначні пошкодження.

Також вивчили дорожню мережу міста та прийшли до висновку, що у Миколаєві відсутні об'їзні дороги для відводу вантажного транспорту від центру міста, ще чотири мости знаходяться в незадовільному стані, а також немає зон з обмеженим рухом.  У Миколаєві широкі смуги руху дозволять перепланувати дороги. Експерти вважають, що слід побудувати додаткові мости та об'їзну дорогу за межами міста 

Пішохідна мережа

Аналізувавши пішохідну мережу, експерти прийшли до висновку що у місті низька якість тротуарів слід провадити концепцію міста орієнтовану на потреби людини та сприяти створенню адаптивних громадських просторів.

Транспорт 

У Миколаєві мало сполучень між районами, маршрути дублюють одне одного, а також фіксується незадовільний стан транспорту. Одним з рішень, яке пропонують експерти, є зокрема створення зручної оплати за проїзд, а також впровадження транспортних хабів для забезпечення ефективних мультимодальних сполучень і забезпечення сервісу на вимогу для районів з низьким попитом.

Екологія 

Тут експерти вивчили гідрографічну систему та систему зелених насаджень та прикордонних ландшафтів. Миколаїв багатий на громадський простір, є природні та лісові території, які слід зберегти. Так само є і історичні пам'ятки. Але з викликів — фрагментована зелена мережа та інфраструктурні обмеження для урбаністичної безперервності

Вода 

Тут експерти представили те, яким бачать Миколаїв у 2050 році:

"У 2050 році Миколаївський водоканал відповідає за надання послуг водопостачання населенню міста Миколаєва, промисловим підприємствам, установам та іншим споживачам міста та передбачає сталу, стійку та екологічно збалансовану громаду, де водні ресурси управляються досконало, відповідно до Цілей сталого розвитку ООН та відповідно до Директив Європейської Комісії".

Мова йде про такі проєкти:

  • Відновлення жовтневого водосховища, аби  збирати та зберігати воду для подальшого постачання. Це альтернативне джерело чистої та безпечної води. Цей проєкт хочуть втілити за два місяці, прорахована і можлива вартість - 84 мільйони євро. 
  • Нова водопровідна станція,  а саме будівництво нової будівлі для лінії очищення сирої прісної води. Монтаж технології фільтрації під тиском. Безпечне очищення води з різних джерел сирої води. Проект розрахований на 3 роки, ОРІЄНТОВНІ КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ: 134,3 млн євро.
  • Новий водозабір: Альтернативне джерело води, як результат — стале водопостачання в Миколаєві та відновлення системи питного водопостачання.  Орієнтовні капітальні інвестиції складають  128,87 млн євро.
  • Будівництво сучасного заводу з очищення стічних вод, обладнаного передовими технологіями та процесами для ефективної обробки та очищення стічних вод перед їх викидом.

Відновленню водопостачання в місті експерти приділили найбільше уваги, адже розуміють, що це питання є критично-важливим:

"Це головне питання відколи рф знищила водогін і залишила Миколаїв без води.Треба знаходити альтернативні варіанти питної води для Миколаєва. Цьому приділяється велика увага. Тут ми говоримо про альтернативне джерело води для міста, а також має бути безпека системи водопостачання міста", - каже експерт.

Енергія

  • Напрямки досягнення сталого та вуглецево - нейтрального міста. 
  • Об'єднане виробництво тепла і електроенергії (Combined Heat and Power, CHP) без використання вуглеводневих палив.
  • • Джерела низької температури, як теплові насоси.
  • • Інтеграція відновлювальних джерел енергії.
  • • Геотермальне тепло.
  • • Екологічні палива.
  • • Система комбінованого опалення та охолодження районів. • Оновлення виробництва та розподілу енергії та тепла. • Залучення та підтримка громади

 Одним з довгострокових проєктів є повне оновлення системи централізованого  теплопостачання. Цей проект розрахований до 2050 року, але його слід впроваджувати поступово, крок за кроком, — зауважив експерт. Орієнтовні капітальні витрати складуть 60 мільйонів євро. 

Мова йде про реконструкцію мережі централізованого теплопостачання шляхом заміни існуючих трубопроводів, а також об'єднання розпорошених мереж централізованого теплопостачання, розширення мережі централізованого теплопостачання шляхом під'єднання нових споживачів.

І результатом бачать високоефективну мережу централізованого теплопостачання, яка може ефективно використовувати сталі джерела енергії та забезпечувати надійну поставку гарячої води для побутових потреб. 

Ще одним довгостроковим і коштовним проектом є теплова модернізація будівель. 

Це призведе до підвищення енергоефективності будівель за допомогою теплової модернізації, що призведе до зниження споживання тепла та економія на оплаті за теплові послуги для кінцевих споживачів. ОРІЄНТОВНІ КАПІТАЛЬНІ ВИТРАТИ: 360 млн євро.

 А також хочуть впровадити постачання гарячої води для побутових споживачів

Довгостроковим проектом бачать інтеграцію відновлювальної енергії у системи централізованого тепло та електропостачання. Він спрямований на зниження викидів. 

Відходи

У 2050 році Миколаїв бачать чистим та екологічно відповідальним містом з культурою правил поводження з ТВП. Важливим є і новий полігон ТВП. Слід перевести старий полігон на новий, а також слід створити  ефективну систему розділення відходів. Для останнього пропонують почати з пілотного проєкту в кількох районах міста. 

Єспер Каруп Педерсен каже, що ці проекти є привабливими для донорів, а також МФО.

Також є ряд архітектурних  пілотних проектів, які реалізують за результатами відкритого конкурсу, мова йде і про створення інноваційного району. Раніше ми вже писали, що  італійська компанія   One Works презентувала концепцію створення інноваційного району. За словами програмної менеджерки One Works Франчески Пінтус, попередні етапи роботи над Майстер-планом були присвячені, зокрема, пошуку найбільш вдалих місць для реалізації п’яти пілотних проєктів: «Житловий мікрорайон», «Культурна спадщина», «Промисловість та набережна», «Зелені та громадські простори», «Інноваційний район».Інноваційний район — це найбільший із п’яти пілотних проєктів. Йдеться про територію змішаної функціональності, що поєднає бізнес-об’єкти, житлову забудову, освітню, культурну та медичну інфраструктуру, громадські простори й зелені зони.

А ото щодо того, де ж брати кошти на все це, то Єспер Каруп Педерсен зазначив, що для реалізації всіх проєктів має бути декілька джерел фінансування — міжнародні організації та донори.

"Наразі маємо зацікавленість зі сторони Європейського банку реконструкції та розвитку та ЄІБ. Коли ми говоримо про донорів, то ми маємо інтерес з боку данців. Я думаю, що є багато організацій які будуть зацікавлені", - каже він.

Мер Олександр Сєнкевич у коментарі розповів, що лише два міста в Україні Миколаїв і Харків беруть участь в пілотному проєкті щодо створення майстер-плану:

- Сьогодні відбувся наступний етап презентації підсумків роботи над миколаївським майстер-планом. Це не лише про відновлення міста — це про дослідження території міста Миколаєва, створення його плану перспективного розвитку. Мова йде про всі сфери життя: водопостачання, теплопостачання, сортування та захоронення відходів, а про економічні проєкти, які покликані змінити або створити економічне життя на території міста. Тобто це про майбутнє — про те, що потрібно зробити, а не лише відновити, що у нас було до війни, а навпаки навіть зробити краще, ніж було сьогодні. Тут  представлені окремі проекти по напрямках, визначена їх попередня вартість. Далі з цими проектами ми зможемо шукати фінансування і наших партнерів, які зможуть ці проекти реалізувати в життя. Як ви бачили там є проекти, які стосуються водопостачання: відновлення Жовтневого водосховища, оновлення інфраструктури централізованого теплопостачання і багато інших проектів. Головна ідея цього документу що він повинен стати таким правилом, як будувати місто в майбутньому, незалежно від того, хто буде міським головою.Цей документ повинен стати платформою для відновлення та розвитку міста, — зауважив Сєнкевич.

Нагадаємо також, що раніше редакція 0512 поспілкувалась з миколаївцями та дізналась, що на їхню думку заважає прогресувати місту. Подробиці нижче

Нагадаємо, над Майстер-планом нашого міста працює італійська архітектурна компанія One Works, яка створила технічну робочу групу у складі представників успішних іноземних компаній із транспортного та ландшафтного планування, науковців знаних італійських вишів. Проєкт «UN4Mykolaiv» реалізується під егідою Європейської економічної комісії ООН.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#майстер-план новини #проекти миколаїв #війна миколаїв #новини миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...