
Як відкрити картку банку в Україні
Кожна людина має свої потреби, звички та умови, в яких живе. Саме від них залежить чи потрібна їй картка банку. Наприклад, є люди похилого віку, які принципово не хочуть мати банківські карти і отримують пенсію готівкою. Але більшість людей не уявляють собі життя без картки банку, яку використовують для зняття готівки в банкоматі, для розрахунку в магазинах, при платежах і т.д.

Переваги відсутності банківської картки
- захист від кіберзлочинів чи шахрайства;
- прямий контроль над витратами;
- зменшення ризику накопичити борги за використання кредиту;
- готівка має перевагу, бо ми не є залежними від відключення електроенергії, збою в роботі інтернету чи банку;
- карткою ми більше витрачаємо (це офіційний результат статистики у Європі та США).
Переваги наявності банківської карти
Переваг використання банківської карти багато. Найчастіше виділяють зручність, оперативність, мобільність, безпеку і т.д.:
- Зручність платежів. Якщо транзакцію треба зробити електронно, то відсутність картки може ускладнити оплату в Інтернеті.
- Оперативність. При використанні системи “клієнт-банк” збільшується швидкість проходження платежів.
- Мобільність. Ви не є обмеженими в часі та просторі. Наприклад, ви можете зробити фінансову операцію вночі. Або оплатити комунальні послуги за кілька секунд у мобільному додатку, не проводячи час у живій черзі, щоб розрахуватись готівкою.
- Безпека готівки. Готівка може бути загублена через неуважність чи вкрадена зловмисником. При втраті ж банківської карти захист коштів відбувається системою захисту банку.
- Організація фінансів. Слідкуючи за виписками і квитанціями легше керувати своїми фінансами, уявляти реальну картину витрат та доходів.
Перші кроки, щоб відкрити картку
Очевидно, що наявність картки банку створює нам багато зручностей та переваг. І якщо вам захочеться її відкрити, то треба почати з таких кроків:
- Вибір банку. Вибирати банк краще такий, який найбільше відповідає вашим потребам та має зручні умови обслуговування.
- Визначення типу картки. Потрібно визначитись який тип картки необхідний. Це може бути дебетова чи кредитна карта.
- Збір документів. Як правило, це особистий документ (паспорт чи інший вид ідентифікації) та ідентифікаційний код. Звичайно, є винятки, але це вже окрема тема.
- Відвідування банку. Зверніться до вибраного банку або його відділення. Звичайно, іноді відкрити картку банку можна на сайті банку чи у мобільному додатку Але розглянемо все ж класичний випадок.
- Заповнення анкети. Необхідно уважно прочитати всі умови та положення, а якщо будуть питання, не соромитися їх задати працівнику банку.
- Підписання договору. Після схвалення анкети та перевірки документів, підписується договір на використання картки та ознайомлення з умовами використання.
- Отримання картки. Після підписання договору вам видають картку.
Види банківських карт
Пластикові картки бувають в основному двох видів: кредитні і дебетові. Додатково дебетові картки можуть бути локальні і міжнародні, для власних потреб і задач бізнесу.
Розглянемо кілька видів банківських карт на прикладі АТ “Райффайзен Банк”. Він є одним із лідерів із якості обслуговування в українському банківському секторі. Приведемо різні по умовах та призначенню види карт:
- золота картка для власних витрат, з кешбеком і вигідними умовами обслуговування;
- розрахунковий рахунок ФОП та його бізнес-картка для оплати послуг і закупки товарів;
- можна зробити доларову картку, якщо потрібно поїхати за кордон, або накопичувати валюту.
Кожна з цих карт має свої особливості, переваги від інших. Тому потрібно добре зважити з якою метою робиться відкриття картки банку.