• Головна
  • Різдво 2023: як та коли миколаївці відзначатимуть свято,- ФОТО
13:25, 23 грудня 2023 р.
Надійне джерело

Різдво 2023: як та коли миколаївці відзначатимуть свято,- ФОТО

Цього року, згідно з переходом ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар, миколаївці відзначатимуть Різдво Христове на 14 днів раніше, ніж минулого року.

Звичайно, сьогодні думки стосовно зміни дати свята різняться - хтось святкуватиме Різдво Христове 25 грудня, а хтось 7 січня.

Проте, варто зазначити, що традиції залишаються незмінними.

Редакція сайту 0512.ua вирішила нагадати містянам про історію та традиції Різдва; розповісти, коли пройдуть богослужіння у Кафедральному соборі Касперівської ікони Божої матері та дізнатися думку містян щодо дати святкування.

Одразу пропонуємо перейти до історії і перенестися на дві тисячі років назад, коли в місто Віфлеєм, за наказом кесаря для перепису населення, прийшла свята сім'я - праведний Йосип і Пречиста Діва Марія. Так, для них не знайшлося місця, де можна було б зупинитися на ночівлю. Тому вони залишилися серед поля в убогому вертепі (стайні для тварин). Там і народився Ісус.

У цей час пастухи, які пасли череди в полі, побачили ангельські воїнства і чудесний спів "Слава в вишніх Богові, і на землі мир, в людях благовоління". Вони поспішили до вертепу, куди принесли поклоніння новонародженому Спасителю світу. Також і троє волхвів, які були із різних країн, побачили зірку, що з'явилася на небі, яка повела їх у Віфлеєм. І недалеко від міста, всі вони троє зустрілися і разом прийшли для того, щоб вклонитися Божому немовляті Ісусу і принесли в дари: золото, як Царю, ладан, як Первосвященику та смирну тому, хто стане жертвою за гріхи всього світу.

Священнослужитель Кафедрального собору Касперівської ікони Божої матері Роман Дідора пояснює, що історія цього свята вчить кожного з нас «Божественної любові, яка прийшла до нас для спасіння світу, відповісти і своєю християнською любов'ю, тому що свято Різдва – це те сімейне свято, яке об'єднує кожного з нас, об'єднує наші сім'ї» .

В українців існує чимало різдвяних традицій. Найособливіша, коли родина збирається разом для спільної Різдвяної вечері

На Святвечір, 24 грудня, українці готують 12 пісних страв, основними є узвар та кутя. Із появою першої зірки українці сідають за стіл. Першим сідає господар, запалює різдвяну свічку і благословляє вечерю, після чого куштує кутю і роздає її родині. На стіл насипають трохи зерна і покривають скатертиною, під яку по кутках столу кладуть зубчики часнику – він оберігає родину від хвороб і злих сил.

Славляться українці і своїми колядками на Різдво. З вечора 24 грудня хлопці і дівчата,тримаючи у руках зірку, ходять по домівках, співають пісні, залучаючи в оселі людей благополуччя, достаток і мир.

Також прийнято влаштовувати вертеп, розігруючи сценку народження Христа.

У оселях на Різдво виокремлюють місце, де стоятиме дідух. Створюють його зі снопа, якого збирали ще під час закінчення жнив. Сніп зберігали впродовж всієї зими як символ родючості, життя та безкінечності.

Проте найголовнішим у ці дні – відвідати богослужіння в Храмах.

Священнослужитель Кафедрального собору Касперівської ікони Божої матері Роман Дідора розповідає, шо 24 грудня у храмі святкуватимуть НадвечірнюРіздва Христового:

-Це останній день різдвяного посту. Пройдуть особливі служби на передодні Різдва Христового. Ввечері пройде Всенічне різдвяне богослужіння.

За його словами, святкове Різдвяне богослужіння у Кафедральному соборі Касперівської ікони Божої матері пройде вечором 24 грудня з 16:00 до 18:30.

Вже з опівночі, 25 грудня, розпочнеться святкування Різдва Христового:

- У зв’язку з тим, що ми цього року перейшли на новоюліанський стиль, Різдво переноситься на 25 грудня. Цієї дати воно і було раніше у мінеях богослужбових. Повертаємося до древньої практики святкування Різдва саме 25 грудня,- пояснив отець Роман.

О 9:00 25 грудня у храмі пройде архиєрейське богослужіння, а потім організують концерт різдвяних колядок.

Так, в Миколаєві укафедральномусоборіКасперівськоїікониБожоїМатеріріздвянібогослужінняпроходитимуть такимчином:

Традиційно, редакція 0512 дізналася і думку містян – як та коли миколаївці святкуватимуть Різдво:

-У нашому домі проживають старенькі дідусь та бабуся, вони звикли святкувати 7 січня. Тому наша сімя прийняла рішення відзначати Різдво 7-го, а не 25-го. На нас дивляться зі сторони і говорять, що ми рашисти. Але ми прийняли таке рішення і святкуватимемо за старим стилем,- говорить Наталя.

- Різдво для мене в першу чергу - це про його святкування в родинному колі, з похресниками та з близькими друзями. Так, як війна всіх нас розкидала по всьому світу, то святкувати не буду, оскільки можливості зібратись всім разом немає. Після перемоги будемо святкувати 25 грудня. Наш рідний дім зараз залишається в окупації, де активні бойові дії. Тому для мене Різдво зараз - не свято в його класичному розумінні, а болюче нагадування того, чого нас позбавили за останні два роки. Найкраще святкування Різдва - зробити донат на ЗСУ, замість витрати купи коштів на святковий стіл. Це те, що зараз дійсно на часі,- пояснила Катерина.

- Цього року ми святкуємо Різдво 25 грудня. Обрали цю дату відповідно до західного християнського календаря. Плануємо святкування у сімейному колі. Це збереження наших традицій і культури, що не менш важливо,- поділилася своєю думкою Анастасія.

-Різдво особливо не святкую давно. Тому і дату не обираю,- зазначила Віра.

-Звичайно святкуватимемо 7 січня. Якщо змінили календар, це що означає, що і дні народження треба переносити?,- задається питанням Лариса.

-Будемо святкувати 25 грудня у колі сім'ї. Не плануємо святкувати якось пишно чи десь поза домівкою, адже відчуття свята як такого немає. Це просто добрий привід побачити батьків,- розповіла Олена.

-Святкуватиму у колі рідних та близьких, але 7 січня. Кому і яке право дали змінювати дату? Ми не католики, а православні. Завжди святкували 7 січня, а тепер щось вигадали. Ми всі під одним Богом ходимо, навіщо цей цирк влаштовувати,- говорить Олександр.

-Особливого настрою до святкування сьогодні немає. Другий рік війни – одне пояснення. Але щось приготуємо і в колі сім’ї відзначимо Різдво. До того ж, діти чекають свята, вони не винні, що у нас сусід неадекватний. Відзначатимемо, як усі цивілізовані – 24 грудня Святвечір, а 25-го Різдво Христове,- зазначила Катерина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Різдво #коли святкують різдво 2023 #різдво 2023 #різдво за новим стилем #богослужіння в храмі на різдво #різдво миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...