• Головна
  • Будівництво водогону в Миколаєві: в ОВА відповіли на звинувачення підрядника та надали розгорнуті аргументи
11:30, 1 листопада 2023 р.
Надійне джерело

Будівництво водогону в Миколаєві: в ОВА відповіли на звинувачення підрядника та надали розгорнуті аргументи

У Миколаївській ОВА надали розгорнуті пояснення щодо будівництва водогону до Миколаєва після заяви співвласника компанії "ВІК Технології" Олександра Жака, де він звинуватив Миколаївську ОВА та МКП "Миколаївводоканал" у схемах навколо цього проєкту.

Як повідомляють в ОВА, загальна сума будівельно-монтажних робіт реконструкції водогонів у Миколаєві за результатами торгів складає 1 090 309,82800 тис. грн. Роботи з реконструкції передбачаються на 2 роки – 2023-2024.

В ОВА запевняють, що торги відбулись відповідно до вимог чинного законодавства, з дотриманням всіх передбачених процедур. Законодавчих підстав не підписувати договір з переможцем торгів у замовника немає (попри завищені ціни у поданих кошторисах). 

"У всіх учасників торгів ціни на матеріали були приблизно однакові. Крім того, результати по 3м торгам з 12ти були розглянуті Антимонопольним комітетом України. По всім 3м скаргам комісія Антимонопольного комітету України відмовила в їх задоволенні у частині завищення цін", - сказано у повідомленні. 

Щодо виділення коштів з резервного фонду Миколаївській ОВА:

Інформація, щодо виділення з державного бюджету 56 млн грн Миколаївській ОВА не відповідає дійсності. Військова адміністрація не укладала угод та не підписувала акти щодо використання даних коштів. Відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.05.2022 No 349-р щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету, Міністерство розвитку громад та територій виділило 56 млн грн напряму МКП «Миколаївводоканал». Кошти були виділені для підтримки технологічного комплексу міських очисних споруд водопроводу в безаварійному стані, а також здійснення інших заходів, необхідних для відновлення процесу надання послуги з централізованого водопостачання

Щодо поділення на 12 ділянок

За ініціативою Миколаївської ОВА у січні-лютому 2023 року було проведено наради з МКП «Миколаївводоканал» щодо аналізу стану мереж водопостачання міста Миколаєва, наявної проєктно-кошторисної документації щодо їх реконструкції, джерел фінансування проєктних та будівельних робіт. За результатами проведених нарад, балансоутримувачем вказаних мереж, а саме МКП «Миколаївводоканал» було запропоновано 12 ділянок головних водогонів Миколаєва діаметру 500, 600 та 1000 мм (у тому числі дюкер) загальною довжиною близько 22 кілометрів для першочергової реконструкції.

Враховуючи, що питання виділення коштів з державного бюджету на час прийняття рішення про реконструкцію не було прийнято, реконструкція водогонів по 12 проєктам мала на меті забезпечення можливості покрокового введення в експлуатацію різних ділянок, дозволило залучити до проведення робіт з проєктування більшу чисельність проєктантів та зменшити терміни розробки ПКД з експертизою. Також це зменшує ризики невиконання договірних обов’язків окремими підрядними організаціями та в разі їх зриву залучити нові організації не перериваючи роботи по іншим ділянкам.

На підставі відповідних пропозицій Миколаївською міською радою було прийнято рішення щодо передачі функції замовника на виконання проєктних та будівельних робіт Департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА (далі – Департамент) по 12 запропонованим МКП «Миколаївводоканал» ділянкам водогонів та погоджено виділення субвенції з місцевого бюджету на розроблення ПКД з експертизою зазначених вище об’єктів у розмірі 21 473 226 грн.

Загалом Департаментом було проведено моніторинг комерційних пропозицій на розробку ПКД з експертизою восьми проєктантів. Перевага надавалась пропозиціям із застосуванням найнижчого нормативного коефіцієнта виконання проєктних робіт.

Як приклад, при виготовленні ПКД на об’єкт «Реконструкція водогону Д 1000 мм по мкр. Богоявленський від вул. 2-га Січова до вул. Приміська, м. Миколаїв» та розрахунку вартості робіт згідно з Настановою без застосування що коефіцієнти, проєктант мав право виставити вартість проєктних робіт з експертизою у сумі 4 928 352 грн без ПДВ. Тоді як договір укладений на 1 475 500 грн без ПДВ.

За результатами проведеного моніторингу були укладені прямі договори з чотирма проєктними організаціями на виконання ПКД з експертизою, відповідну інформацію опубліковано на ресурсі Prozzorro.

Щодо внесення змін до тендерної документації у період приймання пропозицій

Відповідно до п. 54 Постанови КМУ від 12 жовтня 2022 року No 1178 Замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень вимог законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації.

У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель, а саме в оголошенні про проведення відкритих торгів таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше чотирьох днів. Таким чином, Замовник діяв в межах своїх повноважень та чинного законодавства.

Крім того, після внесення змін до тендерної документації зауважень щодо цих змін від жодного учасника не надходило.

Щодо причин відхилення учасника ТОВ "ВІК Технології"

Згідно з тендерною документацією учасником було завантажено листи-гарантії в яких сказано, що він підтверджував відповідність своєї пропозиції технічним, якісним, кількісним характеристикам та вимогам тендерної документації.

Проте по всім трьом тендерам, в яких учасник брав участь, було надано технічну документацію (розрахунки) в яких було виявлено не менше шести невідповідностей згідно з вимогами тендерної документації. Всі ці невідповідності не стосуються тої частини документації, де вказано надання документів детального обґрунтування ціни («антидемпінг»). Тобто твердження учасника, що саме короткий термін подачі документів на обґрунтування ціни, вплинув на рішення щодо відхилення його тендерної пропозиції не відповідає дійсності.

Крім того, для відхилення пропозицій любого з учасників достатньо однієї такої невідповідності в технічних умовах, а в даного учасника в трьох тендерних пропозиціях їх було понад 20. Зазначимо, що з усіма зауваженнями щодо невідповідності пропозицій даного учасника можна ознайомитись у вкладці кожного із тендерів на ресурсі Prozorro, а саме в документах - протокол відхилення.

Додамо, що цей учасник торгів дійсно подав три скарги до АМКУ, по всіх трьох тендерах в яких брав участь. Дві з цих скарг були частково задоволені комісією комітету, а одна повністю відмовлена.

Згідно з висновками АМКУ у всіх трьох скаржник не довів та документально не підтвердив, що вартість матеріальних ресурсів, зазначених переможцем у кошторисах, перевищує орієнтовний рівень цін внутрішнього ринку України. Скаржник також не довів невідповідність наданого переможцем кошторису нормам «Настанова з визначення вартості будівництва».

Окремо зазначимо, що по одному з цих тендерів переможець буде виправляти невідповідності, які були виявлені АМКУ на підставі скарги даного учасника. Оскільки АМКУ скасувало рішення замовника, через згоду з позицією скаржника, зазначивши що для виправлення помилок замовник зобов’язаний був надати 24 години, то учаснику торгів будуть надані ці 24 години для виправлення помилок, згідно з статтею 29 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Крім того, по одному з тендерів Департамент погоджується з рішення АМКУ щодо скасування рішення про визначення переможця. Проте, як зазначалось вище, воно не стосується ціноутворення, а належать до питань відповідності ресурсів до позиції наведеної у тендерній документації.

Водночас Департамент повідомляє, що на початку торгів учасник ТОВ «ВІК Технології» виходив із пропозицією у 128 119 660,01 грн, а вже під час торгів запропонував ціну - 89 685 123,55 грн. Коштом чого учасник настільки знизив свою цінову пропозицію під час тендерної процедури Департаменту невідомо.

Нагадаємо, що  19 серпня Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив тендерреконструкцію 12 водогонів за 1,3 мільярда гривень.

Пізніше з'явилось розслідування "Наші гроші", де зазначилось, що ціни на будматеріалі при ремонті цих об'єктів завищено в 1-2 рази. Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім відреагував на це і заявив, що коли виготовлявся проєкт, бралися прайсові ціни заводів-виробників, а на сьогодні жодна копійка не витрачена. Також тоді він додав, що ціна буди нижчою. А вже під час брифінгу, 28 жовтня, він розповів, що при аналізі вартості було виявлено, що підрядник заклав у ціни інфляцію не лише цього року, а й наступного.

Нещодавно директор миколаївської компанії "ВІК Технології" Олександр Жак звинуватив Миколаївську ОВА та МКП "Миколаївводоканал" у схемах навколо цього проєкту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#миколаїв водогін #будівництво водогону до миколаєва скандал #ова водогін будівництво миколаїв #миколаїв новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...