• Головна
  • Скандал навколо будівництва водогону: підрядник заявив про корупцію в тендері
12:20, 30 жовтня 2023 р.
Надійне джерело

Скандал навколо будівництва водогону: підрядник заявив про корупцію в тендері

Продовжується історія з будівництва нового водогону для Миколаєва. Тепер директор миколаївської компанії "ВІК Технології" Олександр Жак звинуватив Миколаївську ОВА та МКП "Миколаївводоканал" у схемах навколо цього проєкту.

Відповідний пост він написав на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що  19 серпня Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА оголосив тендерреконструкцію 12 водогонів за 1,3 мільярда гривень. Пізніше з'явилось розслідування "Наші гроші", де зазначилось, що ціни на будматеріалі при ремонті цих об'єктів завищено в 1-2 рази. Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім відреагував на це і заявив, що коли виготовлявся проєкт, бралися прайсові ціни заводів-виробників, а на сьогодні жодна копійка не витрачена. Також тоді він додав, що ціна буди нижчою. А вже під час брифінгу, 28 жовтня, він розповів, що при аналізі вартості було виявлено, що підрядник заклав у ціни інфляцію не лише цього року, а й наступного.

—  Я розібрався в цьому питанні. Ми проаналізували ринкові ціни. Що хочу зазначити: це проєкт на два роки, там не передбачені авансові платежі, не можна заплатити раніше, тільки по актах виконаних робіт. Порівнювали умовно труба з ізоляцією та без. Я щиро дякую журналістам, тому що ми знайшли, що підрядник заклав в ціну інфляцію не тільки цього року, але й наступного. Це 30%, які не будуть оплачуватись, тому що оплата і закупівля проходитимуть цього року. Тобто я щиро дякую, ми дійсно це питання знайшли. Станом на зараз жодної копійки не було витрачено. Ми ще через ТПП отримуємо ринкові вартості, і в рамках ринкової вартості йдуть перемовини з постачальниками, щоб ні в кого не було питань. Поверх цього ми віддаємо свій аналіз ринку, щоб все було прозоро, — сказав Віталій Кім.

Своєю чергою на це відреагував співвласник і директор миколаївської компаніїї "ВІК Технології" Олександр Жак:

"Історія почалася ще весною 2022, коли Київ виділив 56 мільйонів на допомогу "Миколаївводоканалу". Кошти йшли спочатку на ОВА, тобто ОВА фактично їх контролювала. Вирішили витратити на реконструкцію трубопроводів очисних споруд (ВІОС) на трьох ділянках (10, 10 та 36 млн.), генпідрядник — ТОВ "ВіК Технології". Але гроші можна отримувати по факту виконаних робіт та наявності проекта з експертизою. Тому потрібно було будувати за свої кошти, а тільки через декілька місяців отримувати зароблене. Вже на кінець червня пішли розмови "Жак відкати не дає — треба йому поставити генпідрядника", Гайдаржи це підтвердив. Новим генпідрядником хотіли поставити Жендубаєва (Михайло Жендубаєв, власник ТОВ "Миколаївміськбуд", яке є одним з учасників торгів). Я послав мародерів. Все стихло, ми працювали вкладаючи свої кошти", - написав Жак.

Він не заперечує, що вони заклали в проєкт ціни завищенні на 40%.

"Цікаво, що при проектувані, за погодженням з Замовником, знаючи про можливість різкого падіння гривні, ми заклали в проєкт ціни завищенні на +40%. Домовленість була, що ціни в актах будуть пропорційні курсу євро...все "по чесноку". Проект пройшов експертизу, ми почали монтаж трубопроводів та запірної арматури. І тут, коли ми вже вклали в матеріали та обладнання близько 15 млн., провели демонтаж і почали монтаж, — мародери заворушились. Договір на генпідряд підписали не з "ВіК", а з фірмою, підконтрольною Жендубаєву...за вказівкою ОВА, хоча я неодноразово спілкувався с Гайдаржи, Кімом...пояснював ситуацію. Це "КИДАЛОВО"..вони думали, що ВіК "ляже" під них, але ні", - зазначив директор "ВІК Технології". Ми передали виконані роботи по демонтажу старих трубопроводів Водоканалу, в якості благодійної допомоги (близько 750 тис. грн) демонтували нові трубопроводи, забрали всі куплені матеріали (хоча вони не дуже ліквідні, з особливостями). Новий генпідрядник швиденько приніс акти на демонтаж...але йому відповіли: "Жак вже подарував ці роботи" ні каплі людяності... Далі, акти підписувалися з максимальними цінами, згідно з завищеними цінами у проєкті!!!" - додав він.

"Ще восени 2022 року приймалось рішення з надання Миколаєві 1,2 млрд для реконструкції водогонів. Договори на проєктування були підписані без тендеру, аукціону. Яким чином вони так зробили? Водоканал по "правильному запиту" від ОВА передає поділені на шматки водогони, такими шматками, що вартість проєктування одного шматка не більше ніж 1,5 млн гривень ( понад 1,5 млн. - обов'язкове проведення тендеру). Таким чином замість трьох об'єктів з'являється - 12. Таким чином завели свої контори (без досвіду проєктування водогонів) на проектні роботи...свої проєктанти — свої ціни на матеріали. Після проєктування почали тендерити роботи з реконструкції водогонів (хоча я думав, що вони проведуть без тендерів..щось намутять)", - зазначив Жак.

"В тендерній документації спочатку все було просто, крім однієї вимоги — підрядник повинен перерахувати 5% від суми договору на рахунок Замовника у якості гарантії виконання робіт. Але ми встигли підготуватися, зібрали необхідні кошти. В останній момент Замовник вносить зміни в документацію — скасовує вимогу по гарантії виконання робіт (мабуть "свої" підрядники не змогли зібрати 60 млн). Але ! Вносить нову "фішку" - типу "антидемпінг", якщо учасник дає знижку більше ніж на 5% (по деяким об'єктам - 8%), то він повинен надати гарантійні листи від виробників, або дилерів, або дистриб'юторів по ціні, кількості та строкам постачання. Цю купу листів не реально зробити, тим більше, що до завантаження документів залишилось 4 дні. Той хто перший завантажив документи зі знижкою 5%, той і буде переможцем. І тут мародери перші, все зрозуміло!".

"Ми пішли на три тендери, знаючи, що будемо звертатись до Антимонопольного комітету (АМКУ). Але Замовник причепився до механізмів, які наші кошторисники видаляють, якщо вони не будуть використовуватися. Це важко доказувати Антимонопольному, тому ми пішли по "100 відсотковому шляху" - показати Антимонопольному, що документація переможців не відповідає вимогам тендерної документації. Ми подали три скарги до АМКУ. Дві — задовольнили, третю — ні ...йдемо до суду ! Один тендер вже скасовувати, другий — на черзі. Для прикладу, по тендеру, який скасовували — переможець був з ціною 129 млн, а в нас - 89 млн. , а це 2000 дронів!!! Знаю, що нашим колегам пропонували ці тендери з відкатом 50%... але потім зменшили до 30%. Тому й прийшло всього три контори — Миколаївміськбуд ( Жендубаєва), Газводмонтаж (маленька фірма, у якої майже відсутня техніка та обладнання) і одесисти Одесаспеценерго. Так що з мародерами можна і треба боротися!!!" - резюмував Жак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водогін миколаїв #будівництво водогону миколаїв #війна миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...