• Головна
  • Бомбосховища: чи користуються миколаївці укриттям та що дали результати перевірок, - ФОТО
12:40, 21 вересня 2023 р.
Надійне джерело

Бомбосховища: чи користуються миколаївці укриттям та що дали результати перевірок, - ФОТО

У кінці червня, після масштабних перевірок бомбосховищ по всій Україні, Миколаїв потрапив до рейтингу, де була найгірша ситуація з цим питанням. 

Редакція 0512 вирішила поцікавитись, як наразі складається ситуація з укриттями по місту та запитали жителів чи користуються вони ними. 

Смерть людей, старт масштабної кампанії перевірки укриттів та їх результати

На початку червня, після того, як в ніч на 1 червня рф здійснила черговий масований удар по Києву, одне з укриттів, куди з початком повітряної тривоги побігли ховатися люди, виявилось зачиненим. Внаслідок падіння уламків збитої ракети перед зачиненим входом до укриття загинуло троє киянок: дві дорослих жінки та неповнолітня дівчина. Після того, президент України Володимир Зеленський наказав провести масштабну кампанію з перевірки укриттів по всій країні. 

Зупинка-укриття. Фото Суспільне.Миколаїв

Наступного дня, 2 червня, на Миколаївщині відбулись перші комісійні перевірки захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів.

27 червня, за результатами перевірки укриттів у Миколаєві, місто потрапило до рейтингу, де найгірша ситуація з даним питанням.  У результаті перевірок, перший віцемер Миколаєва Віталій Луков отримав догану, а начальник управління надзвичайних ситуацій і цивільному захисту населення міської ради Олександр Герасименя був звільнений

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич заявив, що усі укриття в нанесені на онлайн-карту, а мешканці можуть надсилати свої скарги в міськраду, де будуть перевіряти інформацію, отриману від миколаївців. 

Нова хвиля перевірок по Україні: офіційна статистика та реальна кількість укриттів у Миколаєві

4 серпня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що по Україні знову будуть перевіряти укриття. На цей раз, аби дізнатись чи провела місцева влада "роботу над помилками".

У кінці серпня, мер Олександр Сєнкевич розповів, що у Миколаєві офіційно зареєстровано 222 бомбосховища, із яких 93 – комунальні. Також у місті є майже з пів тисячі підвалів, куди ховаються містяни. За словами мера, питанням бомбосховищ зараз займаються правоохоронні органи.

Журналісти-розслідувачі з видання “Nikcenter” у серпні проаналізували офіційну статистику бомбосховищ та з'ясували, що з Миколаєві з понад пів сотні сховищ та найпростіших укриттів зі списку управління цивільного захисту на офіційній карті лишилося лише 154 об’єкти.

Інфографіка “Nikcenter”

За їх даними, чимало підвалів будинків, де миколаївці ховалися від постійних обстрілів, не відповідають нормам безпеки. Однак замість ремонту наразі такі сховки просто прибрали з карти укриттів Миколаєва. 

У розслідуванні зазначається, що укладений управлінням цивільного захисту на початку літа 2023 року список сховищ та найпростіших укриттів налічував 525 об’єктів. З них 367 – підвали житлових будинків.

Також журналісти у своєму розслідуванні відмітили, що жителі деяких мікрорайонів Миколаєва залишилися без жодного сховища.

“На карті не показують сховки для жителів Ракетного Урочища, Великої та Малої Коренихи, половини Корабельного району відразу за перегоном та Старого Водопою.  Проблема з повною відсутністю укриттів спіткала і мікрорайон Північний, а в Соляних – лише одне сховище на 150 людей”, - говориться у результатах розслідування. 

інфографіка “Nikcenter”

Чи користуються нині миколаївці укриттями?

Редакція 0512 запитала мешканців міста: чи користуються вони укриттям, де ховаються під час тривоги нині та де на їх думку мають провести укриття до ладу у першу чергу. 

Більшість серед опитаних миколаївців зазначили, що не користуються нині укриттями під час тривоги. За словами містян, вони дотримуються класичного правила “двох стін” та під час сирени ховаються вдома. 

Нижче пряма мова містян. 

“За всю війну жодного разу не була в укритті”, - Яся. 

“Я просто не чую сигнал про тривогу”, - Констянтин. 

“Я ховаюсь вдома. Дотримуюсь правило двох стін”, - Олена. 

“Видалила тривогу на телефоні, просто сплю чи працюю. Бігати вже задовбало. Раніше укриттям був паркінг, у доволі прийнятному стані”, - Ірина.

“На тривогу я не реагую. Не зміг знайти укриття поряд з домом. Відновлювати укриття мають перш за все у школах і садочках. В “МРЕО” та інших місцях скупчення людей”, - Констянтин. 

“Я реагую на тривогу, вимикаю сигнал та закриваю вікно. Під час тривоги я перебуваю в коридорі, бомбосховища далеко. В якому стані перебуває бомбосховище (укриття/підвал), яке найближче до дому - не уявляю. Перш за все, на мою думку, до ладу мають привести укриття в лікарнях, сімейних амбулаторіях, пологових будинках, комунальних установах з великою кількістю людей”, - Аня.

“На сигнали тривоги не реагую. Поряд з будинком немає укриття та й сенсу немає бігати вулицею. Відновити укриття мають перш за все у лікарнях”, - Ярина.

“На сигнали тривоги реагую. Під час тривоги перебуваю в укритті. Укриття знаходиться в сусідньому будинку. Слід ремонтувати бомбосховища будь - яких навчальних закладів, лікарнях. У будинках мають бути також укриття, як, наприклад це в Ізраїлі. І щоб, в майбутньому, там було укриття, а не крамниця”, - Ліда. 

“На тривогу реагую. Дозволяю дочці спати, якщо вночі, сама моніторю телеграм-канали. Але завжди напоготові кофти, рюкзак з документами, вода, павербанки. У випадку загрози місту — летимо в капцях в укриття. Укриття в сусідньому будинку нормальне. Голова ОСББ будинку молодець, слідкує. Є мінімальна аптечка, вода, фільтра, світло, ковдри, розкладачки. Бомбосховище має бути в кожному будинку, не важливо житлове чи ні. І поставити на баланс УК чи ОСББ, міста з прізвищем в наказі під розпис відповідального”, - Юлія. 

“На тривогу реагую, але ніде не ховаюсь. Не знаю, яке укриття найближче до дому. Укриття мають привести до ладу у лікарнях перш за все. Школи мають бути дистанційними, бо реальні сховища, це не шкільний підвал, який складеться, разом із будівлею”, - Володимир.

"В укриття не ходимо. Вночі просто напружуюсь і читаю Телеграм-канали, але ми поставили ліжко за шафою, типу друга стіна захистить від скла. Біля офісу у нас супер круте укриття, але там немає зв'язку, тож довго не висидиш. Укриття було б добре робити в адмінбудівлях і особливо в торгових центрах, як на мене. Але не підвали! Бо який сенс мені з укриття у підвалі моєї школи, яка панелька у 3 поверхи? Це ж картковий будиночок", - Дарина.

Що відбувається зараз?

У Миколаєві наразі проводяться ремонти укриттів у освітніх закладах, зокрема у школах та дитсадочках. Також при відновленні пошкоджених будівель, в умовах офіційних тендерів прописується, що підрядники мають облаштувати у будівлях й бомбосховище.

Слід зазначити, що міська влада в цілому реагує на зауваження від миколаївців. Так, 19 вересня, мер Олександр Сєнкевич показав, як фахівці розблокували доступ до одного із міських бомбосховищ, яке знаходиться у належному стані.

"Друзі, бачив публікацію щодо закритого сховища №52223 під час тривоги. Наші спеціалісти вже на місці - замок зрізають. З тими, хто його туди вішає (до речі, не перший раз) розмова буде окрема", - написав мер.

У коментарі 0512 голова Миколаївської ОВА Віталій Кім зазначив, що перевірки укриттів тривають і нині.

- У нас проводяться перевірки укриттів. Дуже суворі. Навіть була людина, яка за це відповідала в результаті, яку було звільнено. При цьому, використання укриттів миколаївцями зменшується щодня. Люди знають, завдяки ЗСУ, як себе поводити під час тривоги, — сказав начальник ОВА.

Віталій Кім зазначив, що з 1 жовтня на Миколаївщині знову розгорнуть “Пункти Незламності”. 

- Питання укриттів зараз стоїть, але потрібно, щоб і люди ставились до цього відповідально і їх використовували, - резюмував Кім.

Також 0512 у Миколаївській обласній прокуратурі повідомили, що за 2022-2023 роки, було заведено 55 проваджень за фактом приведення укриттів у належний стан. З них, по 14 справах суд задовольнив клопотання прокурорів.

Слід зазначити, що крім загальних бомбосховищ, у Миколаєві також є й зупинки-укриття, яке встановило КП "Миколаївелектротранс". Всього таких укриттів-зупинок по місту 14.

Якщо ви помітили, що бомбосховище виявляється зачиненим, то можете повідомити адресу: у коментарях в Телеграм-каналі, на сторінці контакт-центру при міській раді або за телефонами:

  • +38 (0512) 751588
  • +38 (0512) 533 588
  • +38 (095) 003 1588
  • +38 (093) 170 1588
  • +38 (067) 460 1588

Фахівці управління з надзвичайних ситуацій відпрацюють кожну адресу.

Нагадаємо, що всі новини та матеріали про перевірку укриттів на Миколаївщині, можна почитати ТУТ

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

АНРВУ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#миколаїв укриття #провадження укриття миколаївщина #миколаїв перевірка укриттів #укриття миколаївська область #миколаїв новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512 продовжує інформувати своїх читачів про ситуацію в Миколаєві та області. Це виходить і завдяки Хабу регіональних медіа, який підтримує нашу редакцію.
Оголошення
live comments feed...