• Головна
  • "В собі криницю людям я копав": на фасаді Миколаївської гімназії з'явився новий мурал,- ФОТО
10:40, 19 серпня
Надійне джерело

"В собі криницю людям я копав": на фасаді Миколаївської гімназії з'явився новий мурал,- ФОТО

На одній з гімназій Миколаєва з'явився мурал з духовним посилом Григорія Сковороди.

Як повідомляє Управління освіти Миколаївської міської ради,  на фасаді одного з навчальних закладів міста завдяки фінансовій підтримці ГО "Новий Акрополь", художникам Альоні Волошиній, Дмитру Сліпусі, Дмитру Волошину з'явився образ Григорія Сковороди – хлопчина-підліток.

- Цей вік обрано невипадково, адже стінопис щоденно бачитимуть учні гімназії підліткового віку. Послання на муралі – "В собі криницю людям я копав" – це життєва позиція Григорія Савича і послання всім нам. Знання є благом для людини, людина здобуває знання, щоб надалі її життя було корисним для інших, не лише для неї самої. У собі самому можна розкопати джерело щастя, внутрішньої сили, самодостатності, стійкості. Для цього потрібні зусилля і опертя на мудрість давнини – як при копанні криниці. Етична настанова Григорія Сковороди звучить так: "Збери всередині себе свої думки і в собі самому шукай справжніх благ. Копай всередині себе криницю для тої води, яка зросить і твою оселю, і сусідську",- говориться у повідомленні. 

На муралі є образ кринизі, і він, за словами Управління освіти, невипадковий. 

- Миколаїв – місто на воді, тому образ криниці невипадковий. На стінописі бачимо, як чиста вода криниці від душі Сковороди поєднується хвилею і розчиняється із зірками, які уособлюють нашу галактику – Чумацький шлях. Це також символічно для міста Миколаїв – саме через ці місця проходив шлях чумаків за сіллю до чорноморського узбережжя Криму,- додали в повідомленні. 

"В собі криницю людям я копав": на фасаді Миколаївської гімназії з'явився новий мурал,- ФОТО , фото-4

Нагадаємо, що художники Олена та Дмитро є авторами та реалізаторами муралів, які з'явились в Миколаєві минулого літа: Киця-захисниця, риба-кит з пам'ятками Миколаєва, також і кожному районі міста є так званий мурал-оберіг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мурал у Миколаєві #зображення #Мурал присвячений Сковороді
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...