
Триматись світлої сторони: На сьомий місяць війни у Миколаєві з'явився ще один мурал, - ФОТО

І хоч повномасштабна війна триває в Україні сьомий місяць, миколаївці не втрачають натхнення та творять на благо міста.
Так, у Миколаєві зʼявився новий мурал. Редакція 0512. ua поспілкувалась з художниками-муралістами Альоною Мартиновою та Дмитром Слепухою та дізналась, як виникла ідея створення саме такого муралу та чи планують малювати ще щось далі.
- Альона з’явилась у моєму житті, і ми якось пересеклись над бажанням створювати у місті мурали. Ось так все і почалось. Як імпульс. Ми не залежали від того, що десь прильоти чи вибухи, ми хотіли давати людям щось чисте та світле. Я думаю, що саме це нас і веде. Ми хочемо ще, шукаємо стіни, - розповідає Дмитро Сліпуха.
Альона відзначає, що на цьому муралі вони точно не зупиняться, адже у війну хочеться ще більше підтримувати людей та заряджати їх на позитивні думки:
- Нам захотілось під час війни врівноважити трохи світлу сторону та прикрасити місто. Спочатку один проект з’явився на патріотичну тематику, потім з'явився ще один - теж на патріотичну тему, а ось цей мурал про обереги нашого міста; про цінність наших пам’яток. Завершивши цей мурал, ми будемо працювати далі, бо це підтримує і нас, і людей. Дає наснагу не впадати відчай та триматись світлої сторони.
Сама ідея муралу зародилась у художниці Альони ще декілька років тому:
- Ще два роки тому. Я шукала, де можна було б зробити мурал, і керівництво міста видало під благоустрій стіну цього будинку. Я прочитала про цю місцевість, про її історичне значення. Адже саме з цього місця і зароджувався наш Миколаїв, була верф. Так само через це місце люди їдуть у Миколаїв і виїжджають з нього. Тому хотілось щось таке, наче нагадування про рідну частинку, до якої повертаються. Хотілось прищепити любов. Два роки тому це було актуально. Зараз люди і самі зрозуміли, що є що цінувати і захищати. Коли почали втілювати у життя ескіз, то з’явилось бажання додати оберегової символіки, аби підтримати людей та зарядити позитивними вібраціями простір навколо.
Якщо до цього мурали писались на замовлення, а значить і проблем з купівлею необхідних матеріалів не було, то зараз на все необхідне збирали буквально “з миру по нитці”:
- Цей проект дав нам можливість відчути всі етапи: від нуля та до його завершення. Спонсора у нас не було, який би надав нам фарби чи ліси. Ми зрозуміли тепер всі тонкощі. Так само і з жителями будинку: комусь було все-одно, а хтось був проти, - ділиться Дмитро.
- Потроху вирішувались питання. І люди деякі були агресивні, але це такий час, що всі дуже напружені. Ми це все пройшли і відчули роль справжніх вуличних художників, які по ниточці збирали кошти. Це дійсно був магічний процес, який показав дієвість прислів’я “з миру по нитці”, - додає Альона.
Мурал вдалось намалювати за 17 днів. Художникам заважали дощі, адже у Миколаєві протягом тижня йшли сильні дощі. Наразі мурал завершили, а художники вже знають, що будуть малювати далі і готуються втілювати у життя нову історію.
Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.