• Головна
  • Як змастити швейну машинку правильно
Новини компаній
16:02, 4 серпня

Як змастити швейну машинку правильно

Новини компаній
Як змастити швейну машинку правильно

Як і будь-яке інше механічне обладнання, швейні машини вимагають періодичного змащення, щоб запобігти зносу деталей і знизити ризик появи корозії. Тому змащення швейної машини – це першорядне завдання для швачки. Хоча більшість кравців-початківців знають, що їм слід обслуговувати свою швейну техніку, питання завжди полягає в тому як змастити швейну машинку і наскільки часто це робити? Чи можна користуватися будь-якою мастильною рідиною або існує спеціальний вид масла, призначений для догляду за швейною машиною? Щоб переконатися, що ви не зробите помилок, які можуть пошкодити ваше дороге обладнання, ми дамо рекомендації щодо змащення швейних машин.

Яким маслом змащувати швейну машинку?

Існує два основних типи масел для швейних машин, а саме мінеральні та синтетичні.

  • Мінеральне масло, також відоме як вазелінове масло для швейних машин, це безбарвне мастило, яка є очищеною фракцією сирої нафти і виробляється методом її перегонки. Найкращим чином воно підходить для змащування механізмів побутових та промислових швейних машин човникового та ланцюгового стібка (тільки потрібно підібрати відповідну в'язкість). Представлене швейне масло нелетке, позбавлене запаху і має стабільну в'язкість, тому може використовуватися як у відкритих, так і в закритих масляних картерах, а також для змащування зовнішніх шарнірів та інших механізмів.

  • Синтетичне масло виробляється шляхом синтезування хімічних елементів. Подібні мастила є аналогами натуральних органічних сполук, але атоми вуглецю у них частково замінені кремнієм, що дозволяє отримати деякі унікальні властивості. Зокрема, таке масло не має у своєму складі розчинників та мінеральних жирів. Найбільш затребуваною є силіконове масло для швейних машин. Подібна мастильна рідина широко використовується на трикотажному обладнанні для охолодження голок та змащення ниток, щоб вони не пушилися в процесі шиття.

Як змащувати швейну машинку?

Перед тим як приступити безпосередньо до процесу змащення, обов'язково ознайомтеся з інструкціями в посібнику користувача, адже кожна швейна машина має унікальні налаштування. Після цього необхідно потурбуватися про очищення обладнання, оскільки швейне сміття є найбільш поширеною причиною пропуску стібків і різних поломок. Зокрема, воно може призвести до забитого маслонасосу на промислових швейних машинах. Для цього вам знадобляться пінцет, щітка для ворсу, м'які тканини та очищувач від пилу. Важливо очистити ті робочі органи машини, до яких ваші руки не можуть дістатися, оскільки на них зазвичай накопичується найбільше швейного сміття. Для проведення процедури краплинного змащення вам також знадобиться маслянка.

Основні місця, що слід промастити на швейній машині – це човник, голководій та транспортер матеріалу. Для побутових оверлоків, розпошивалок та коверлоків, ще практикується змащення механізмів петельника та ниткопритягувачів. Всі ці операції виконуються вручну. Що ж до промислового швейного обладнання, то на сучасних прямострочках, оверлоках і плоскошовних машинах система подачі мастила автоматична, тому достатньо лише злити з картера або масляного піддону старе, відпрацьоване масло і замінити його новим. Як правило, для цього достатньо 0,5 літра мастильної рідини. Винятки становить лише промислові машини для шиття шкіри, з подвійним та потрійним транспортером матеріалу, у яких верхній транспортер змащується крапельним шляхом, тобто вручну. Для цього шарніри мають спеціально відведені отвори для мастила, в які за допомогою маслянки вноситься кілька крапель мастильної рідини.

Як часто змащувати швейну машинку?

Змащування швейної машинки для дому, а також побутових оверлоків, розпошивалок та коверлоків рекомендується проводити не рідше ніж кожні 4 місяці. Заміна мастила на промисловій машині та іншому швейному обладнанні має проводитися кожні півроку. За умови, що ці машини будуть інтенсивно експлуатуватися в рамках швейного виробництва. При помірному використанні промислових швейних машин у майстерні або ательє допускається заміна мастильної рідини один раз на рік.

Підіб'ємо підсумки

Дотримуючись наведених вище рекомендацій, ви зможете без особливих клопотів змастити швейну машинку самостійно. Головне в цій справі не забувати проводити разом із змащенням ще й процедуру очищення обладнання від пилу та ворсу, інакше масло знову швидко забруднюється. Також, намагайтеся тримати ваше робоче місце в порядку, і оперативно прибирати зі столу тканинні обрізки, залишки ниток, зламані голки та інше швейне сміття, яке може потрапити в мастильну рідину.

Джерело: https://sewstar.com.ua/ua/category/komplektuyushchie/maslo/

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#швейна машина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...