• Головна
  • Серед нових назв вулиць, які пропонують перейменувати миколаївці, є постать Вадатурського, Креміня, Гусіді та Марченка
11:20, 31 липня 2023 р.
Надійне джерело

Серед нових назв вулиць, які пропонують перейменувати миколаївці, є постать Вадатурського, Креміня, Гусіді та Марченка

Згідно з проміжними результатами опитування миколаївці подали 958 пропозицій щодо перейменування вулиць.

Як повідомила Агенція розвитку Миколаєва, містяни пропонують увіковічнити імена відомих городян, які загинули в російсько-українській війні. А також хочуть бачити в назвах місцевих топонімів імена визначних діячів української історії та культури. Серед найбільш популярних імен, на честь яких пропонують перейменувати вулиці: Сергій Гуссіді, Гліб Бабич, Олексій Вадатурський, Дмитро Марченко та Дмитро Кремінь. 

Так, пропозицію назвати одну з вулиць міста на честь загиблого українського захисника Сергія Гуссіді подали 144 миколаївця. Запропонували увіковічнити пам'ять загиблого від російського ракетного обстрілу українського підприємця та генерального директора агрохолдингу «Нібулон» Олексія Вадатурського ще 52 миколаївця. Також назвати вулицю на честь загиблого в російсько-українській війні поета Гліба Бабича запропонували 43 миколаївця. 

Пропозицію перейменувати одну з вулиць на честь генерала Дмитра Марченка, який керував обороною Миколаєва у 2022 році, подали 32 опитуваних. Увіковічнити ім’я миколаївського поета Дмитра Креміня в назві однієї з вулиць пропонують 21 миколаївець.

Серед популярних історичних постатей та сучасників, на честь яких також хочуть назвати вулиці Миколаєва: засновник миколаївської «Просвіти», автор опери «Катерина» та «Історії України-Руси» Микола Аркас (17 пропозицій); визначний діяч українського націоналістичного руху Степан Бандера (16 пропозицій); Герой України, полковник Ігорь Бедзай (14 пропозицій);

Також миколаївці пропонують назвати вулиці на честь українських класиків літератури (Івана Котляревського, Марка Кропивницького, Ліни Костенко, Василя Стуса, Олени Пчілки), героїв національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. (Симона Петлюри, Павла Скоропадського, Петра Болбочана, отамана Григорьєва) та загиблих героїв російсько-української війни (Дмитра Коцюбайла або Да Вінчі, Олександра Мацієвського, Олександра Янцена).

Є чимало пропозицій назвати вулиці на честь міжнародних партнерів міста та України, зокрема пропонують такі назви: Європейська, Варшавська, Датська або Данської солідарності, Брюсельська.

Є пропозиції одну з вулиць назвати на честь британського екс-прем’єр-міністра Бориса Джонсона, героя російсько-чеченського війни Джохара Дудаєва, миколаївського астронома Карла Кнорре, українського вченого Володимира Вернадського тощо.

Зазначимо, що отримані висновки та пропозиції миколаївців будуть враховані при розробці рекомендацій для подання на розгляд топонімічної комісії Миколаєва. Раніше ми писали, шо на сесії, 31 липня, депутати мають затвердити склад топонімічної комісії.

Також нагадаємо, що  станом на 1 липня, вже 623 миколаївця взяли участь в електронному опитуванні щодо перейменування міських топонімів, які пов’язані з російською федерацією або подіями і наративами імперської і радянської тоталітарної політики в Україні.Як повідомила Агенція розвитку Миколаєва, найбільший запит на нові назви вулиць саме по Центральному району, найменший – по Корабельному.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#перейменування вулиць #новини миколаїв #топоніми миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...