• Головна
  • Миколаївці можуть взяти участь в розробці стратегії міста. Обіцяють почути думку громади, - ФОТО
14:30, 15 липня 2023 р.
Надійне джерело

Миколаївці можуть взяти участь в розробці стратегії міста. Обіцяють почути думку громади, - ФОТО

Експертно-громадська рада продовжує свою роботу. У вівторок, 11 липня, у Миколаєві зібрались офлайн, щоб заслухати ряд питань, зокрема і питання створення майтер плану та стратегії розвитку Миколаєва.

Член громадської ради Артем Ващиленко зазначив, що Миколаїв єдине місто фактичне місто в країні, де громадянське суспільство спромоглось сформувати мережу громадських рад:

- До цього наші зустрічі з міркувань безпеки відбувались в онлайн форматі. Сьогодні вперше ми дозволили собі зібратись в офлайн форматі. Миколаїв єдине місто фактичне місто в країні, де громадянське суспільство спромоглось сформувати мережу громадських рад. Зараз місто готується до відновлення і ми знаходимось на етапі формування ключових стратегічних документів розвитку Миколаєві, - сказав він.

Артем Ващиленко

Як повідомляє редакція 0512, директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко розповіла, що наразі ведеться робота над проектами, які в подальшому допоможуть відновити Миколаїв. Вона додала, що наразі напрацьовують це, зокрема і Майстер план, а також зазначила, що важливо залучати громадськість до розробки ініціатив, які потім були б втілені. 

Тетяна Шуліченко

Тетяна Шуліченко

Шуліченко розповіла про Майстер план. За її словами, він є аналогом Генерального плану міста. 

- Щоб в майбутньому він став Генеральним планом, треба пройти всі процедури. Але саме напрацювання дозволять нам створити Генеральний план. До цієї роботи залучена італійська компанія OneWorks, яка є головним розробником документу, а також Данська компанія, яка відповідає за ряд політик. Зокрема це політика в сфері водопостачання та водовідведення, а також у сфері поводження ТБВ та енергетики, - розповіла вона.

Миколаїв друге пілотне місто, яке європейська економічна комісія обрала для розробки майстер плану:

- При розробці цього документу, на першому етапі громадськість залучалась до опитування. Більше півроку люди мали можливість відповісти на запитання. Лише за перші три дні надали відповіді надали шість тисяч осіб. Дуже важливо доносити до містян, що це не просто опитування, яке покладуть на стіл і ніхто не буде враховувати думку. Цей аналіз використовується розробником для формування подальшого Майстер плану.

Шуліченко додала, що вже миколаївці висловили свою думку щодо необіхдності розбудови зони пішохідних доріжок та велоінфрастурктури. Вона розповіла, що це також врахують розробники при плануванні пішоходних зон та велоінфраструктури у Миколаєві. 

Уже розпочато другий етап, на якому будуть розроблять політики в різних сферах.

- Зараз можна стати експертом в цьому процесі. І є напрямки, за якими можна долучитись. Якщо у вас є досвід і ви готові працювати, то можна перейти з цим кодом та зареєструватись: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSePSmtg1gO0VVpgrLO4oh_jPvvCMOhv8mk8hC66NzkWAtsB2g/viewform?fbclid=IwAR37-Zn0lZNFj12I-_qGJCA7kb1V4hf15l8yU_YacqlbG06HYPi1uXQ-vow.

Миколаївці можуть взяти участь в розробці стратегії міста. Обіцяють почути думку громади, - ФОТО, фото-2

Другий документ, який зараз в процесі розробки, це стратегія розвитку Миколаєва до 2027 року. 

- Цей процес стартував після рішення міськради. Вони дали добро на розвиток цієї стратегії. Містян можуть взяти участь в опитування, є чотири різні анкети.

Також на інших етапах планують проводити фокус-групи для тих, хто неактивно долучався до опитувальника, щоб все одно виявити проблемні питання. При створенні плану реалізації стратегії проведуть ще збір пропозицій та ініціатив конкретних проектів.

За планами, в листопаді має вже бути проект стратегії, щоб винести його на голосування на сесію міськради, а також пройти процедуру екологічної оцінки.

Є і третій проект, до якого також буде долучатись миколаївець. Мова йде про "портфельний підхід" при формування економічних процесів в місті.

- Цей проект ми розпочали ще до 24 лютого. Нас обрали як пілотне місто разом із Житомиром. Звичайно, з початком повномастабного вторгнення цю роботу призупинили, але пізніше донори звернулись до нас з пропозицією продовжити цю роботу. Зараз ми маємо час для розробки планувальних документів, які можна буде використати для відбудови та розвитку нашого міста. Ці всі документи є довготривалими в розробці. Зараз у нас є на це час, - резюмувала Шуліченко.

Нагадаємо також, що раніше редакція 0512 поспілкувалась з миколаївцями та дізналась, що на їхню думку заважає прогресувати місту. Подробиці нижче

Стратегію мають прийняти на сесії, а потім пройти процедуру екологічної оцінки

Тикиві проект до якого залучать громадськість це проект який розпочали до війни..мова йде про планувальні документи які можна буде використовувати для відбудови міста

Всі ці проекти та документи є довготривалими

Зокрема протягом трьох місяців напрацювали  п'ять опцій з трансформації процесів з блакитногї економіки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розвиток міста #війна миколаїв
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...