• Головна
  • "Велика стіна, яка зупинила воду та зберегла врожай": як на Миколаївщині фермер рятував поле від підтоплення, - ВІДЕО
15:40, 26 червня 2023 р.
Надійне джерело

"Велика стіна, яка зупинила воду та зберегла врожай": як на Миколаївщині фермер рятував поле від підтоплення, - ВІДЕО

 На Миколаївщині фермер два дні рятував свій урожай від підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС. Йому це вдалось і урожай збережено.

Редакція 0512 поспілкувалась з Віктором Свідерським - агрономом та експертом з вирощування овочів, про ситуацію, яка склалась з полями після підриву Каховської ГЕС, а також про те, як фермери рятували свій урожай.

Віктор записав про цей випадок відео у ТІК ТОК, у якому і показав, як виглядає вал, що зупинив воду, а також закликав українців ніколи не здаватись.

“Скажу, що фермеру зараз досі важко працювати, через велику кількість ризиків. Особливо, це про південь та схід України. Фермери завжди стикаються з тим, що якщо не прилетить снаряд на поле, базу чи овочесховище, то може підірватись техніка на міні; якщо не забирають воду, то навпаки дадуть з надлишком. Через цю велику кількість ризиків овочі досить дорого коштують. Багато фермерів вкладають гроші, але втрачають свій врожай”.

Віктор розповідає, що в ситуації, яка трапилась з фермером Євгеном, у них був час, щоб підготуватись та почати діяти.

Фермер дві доби, без перестанку, робив вал, аби вода не пройшла та на підтопила урожай:

“З підривом Каховської ГЕС ми бачили як багато хто втратив врожай. Були і ті, хто змагались з цією стихією до останнього. І ми в тому числі не здавались. Я думаю, що всі не здавались. Просто хтось був дуже близько до води, а у когось був час для підготовки. У нас був час, це біля дванадцяти годин. Якби була б година - ми б не встигли. Спочатку ми переорали біля річки, зробили невеликі рови. Вода почала прибувати. Десь біля десяти перепаханих ровів було, і вода кожні півгодини долала ці рови. У нас був час, щоб звести імпровізовану дамбу. Ця дамба досить величезна та довга, вона мені нагадує величезну китайську стіну”, - розповідає він.

Над рятуванням поля та зведенням дамби працювало близько десяти людей та використовувалась також техніка. Віктор зазначає, що були випадки і поломки тракторів:

"Бувало таке, що в час пік, ніби спеціально, трактор ламався і треба було ще займатись ремонтом. Але і з цим справились. Першим бій прийняв Євгеній. Він був на полі. Скажу, що він молодець. Він тримався. Я йому телефонував, підтримував та казав: “Змагайся до останнього”. Каже: “Вітя, я здають”. Він молодець, не здався. Ми подолали цю стихію. Це просто божа допомога".

Щоб мінімізувати ризики, вночі техніку забрали з поля.

"Ми вночі вже вивозили техніку всю з поля. Бо думали, що, якщо вода десь пройде, то це було б дуже різко і ми б не втримали цю воду. Вода оточила поле з трьох сторін. На ранок ми побачили, що вода вже зупинилась та пізніше почала падати".

Віктор додав, що фермер Євгеній потім добу просто відсипався після двох діб безперервної боротьби.

Все ж його старання привели до того, що врожай зберегти вдалось:

"Всі рослинки врятовані. Там просто величезний масив кавунів, моркви, є огірки та інші культури".

Віктор зазначає, що там, де вода все ж дійшла, урожай загинув, а на відновлення треба час:

"На тих полях, де вода дійшла, поля повністю затоплені, урожай загинув. Овочі це досить ніжні культури. На тих місцях, де ріс бур’ян, амброзія, вони всі повимокали та засохли. Овочі гинуть за декілька годин. Вода, коли заходить на поле, вона витісняє кисень. Корні рослин гинуть відразу, бо не можуть дихати. Якщо вода йде великим потоком, то просто змиває родючий шар грунту. І відновлювати грунту дуже тяжко, на це йдуть роки. Є місця, де вода зайшла, стала та забродила, адже дуже багато органіки та і вода ж йшла не чиста. На грунті з’явилась така сіра плівка, там теж нічого не росте. Там, де зупинили воду; де не було підтоплення - там все класно. Рослини ростуть. Вже є кавунчики, як м’ячики. Через два тижні вже будемо куштувати. Де було затоплення, то, звісно, нічого немає, і цього року вже не буде. Максимум - якщо проведуться меліоративні заходи, то наступного року можна буде щось сіяти та вирощувати. А де змито шар грунту, то відновлення займе багато років".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підтоплення миколаїв #новини миколаїв #велика вода #фермер миколаївщина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...