• Головна
  • "Це удар для довкілля, аграрної та економічної сфери": думка еколога про підрив Каховської ГЕС
18:30, 6 червня 2023 р.
Надійне джерело

"Це удар для довкілля, аграрної та економічної сфери": думка еколога про підрив Каховської ГЕС

Підрив Каховської ГЕС може мати окрім руйнування домівок та інфраструктури, може призвести до хімічного і бактеріологічного забруднення підтоплених територій.

Про це у коментарі сайту 0512.ua розповів голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк.

- Каховська ГЕС слугувала як річне річне регулювання стоку Дніпра для живлення електроенергією, зрошення та водозабезпечення засушливих районів півдня України, а також водоохолодженням для Запорізької АЕС. Звичайно, що на ЗАЕС є резервні варіанти, але розраховувати на них теж не варто. росія займається справжнім ядерним тероризмом, - говорить експерт.

Також Руслан Гаврилюк зазначив, що бактеріологічні наслідки підриву ГЕС будуть мати і територія, куди потрапила вода.

- Вода буде змивати все з поверхні землі, в тому числі сміттєзвалища, сільськогосподарські підприємства із скотомогильниками, вигрібні ями, кладовища. І всі забруднюючі речовини потраплятимуть і в поверхневі води, і в підземні води, і залишаться на поверхні ґрунту. Частина Каховського водосховища осушиться. Рослини та риба можуть просто гнити. Також треба враховувати, що була підірвана частина ГЕС, там де зберігалися мастила, які ймовірніше також вже потрапили у воду і можуть в подальшому погіршити якість води у Дніпрі та сприяти зменшенню гумуса у грунті, - сказав Руслан Гаврилюк. 

Еколог говорить і про наслідки для аграрної сфери. 

- Наслідки, які ми вже маємо вже унеможливлюють роботу зрошувальних систем. Це удар для нашого соціально-економічної складової. Однозначно, слід чекати на осушення зрошувальних систем, які беруть початок від Каховського водосховища. Це основні українські зрошувальні системи. Це і Каховський магістральний канал, це і Північнокримський канал. І все, що з ним пов’язано, - відмітив експерт.

Крім того, Руслан Гаврилюк розповів, що і у водосховищі, і території, які були підтоплені, можуть піддатись вітровій ерозії.

- Це коли земля осушується, тоді вітер підхоплює суху землю і гоняє пилюку в повітрі, - пояснив експерт.

Нагадаємо, вночі, 6 червня, о 02:50, російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів.

Станом на 17:00, 6 червня, на Миколаївщині рівень річки Інгулець підвищився приблизно на 60 см.

Миколаїв зустрів евакуаційний потяг з Херсону. Людям надається необхідна допомога.

Здійснено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди на виконання Проекту "Підтримка незалежних українських ЗМІ під час війни". Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#каховська гес #каховська гес підрив #каховська гес наслідки #каховська гес довкілля #каховська гес новини
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...