![](https://s.0512.com.ua/section/logo/upload/pers/8/logo.png?20240727)
Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО
Ми продовжуємо публікувати фото старого Миколаєва.
Завдяки публікаціями миколаївського міського архіву можна дізнатись, яким місто було раніше. Пропонуємо подивитись на ці світлини.
Мурал в центрі міста
На Соборній у Миколаєві був ось такий яскравий мурал. Все ж ми місто корабелів, а тому і ілюстрація саме таке. Зараз у Миколаєві теж багато різноманітних муралів. Деякі з них створені у період російсько-української війни. Наприклад, при в'їзді у місто є риба-кит, на якій зображено видатні місця Миколаєва. А в центрі намальована киця-захисниця.
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-1 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Яхт-клуб
Міський яхт-клуб - місце зустрічі та відпочинку містян. Там можна прогулятись чи подивитись на захід сонця. На жаль, і там були прильоти.
Трохи історії: Наприкінці XIX століття частину землі Спаська віддали Миколаївському Яхт-клубу, а 1904 року архітектор Леопольд Роде створив будинок у стилі італійського ренесансу, навпроти якого поставили морські гармати, вкопані в землю. 17 травня 1904 року будівлю урочисто відкрили.
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-2 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Будівля міської думи
Саме так виглядала будівля міської думи в місті, яка була зруйнована німецькими загарбниками.
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-3 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-3](/dist-assets/images/cap.jpg)
Місто з висоти
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-4 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-4](/dist-assets/images/cap.jpg)
Проспект Центральний
Ось таким був проспект Центральний. Зверніть увагу якою мовою були написані вивіски.
Широка поздовжня вулиця, що пронизує міську та Адміралтейську частини міста, вказувалася, як Херсонська, ще у першому проекті міста поліцмейстера Федорова. Щоправда, тоді адмірал Грейг не затвердив проект, і ця назва повернулася в наступному проекті міста поліцмейстера Антонова.
У 1835 році вулиця, що розтягнулася від Спаського пагорба до 6-ї Слобідської, отримала офіційну назву – Херсонська.
Звичайно ж, вулиці змінювали кілька разів назву. У 20-ті роки 20 століття її назвали Першотравневою, але вже після війни їй повернули історичну назву. Щоправда, ненадовго. До 100-річчя від дня народження Леніна, у 1970-х роках вона отримала назву – проспект Леніна. З цією назвою вулиця проіснувала до 2016 року, коли у зв'язку із законом про декомунізацію вулиця стала проспектом Центральним.
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-5 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-5](/dist-assets/images/cap.jpg)
Центральний ринок
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-6 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-6](/dist-assets/images/cap.jpg)
Басейн Водолій
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-7 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-7](/dist-assets/images/cap.jpg)
Соборна вулиця
Як писав у своїй книзі ”Град Святого Николая” краєзнавець Юрій Крючков, спочатку вулиця Соборна була лише продовженням Єлисаветградської дороги. Та й самої назви Соборна ще не було.
Вулиця розпочиналась від Інгульського узвозу, тягнулась лише три квартали і закінчувались у базарної площі, яка була розташована на розі сучасних Потьомкінської та Великої Морської.
До початку 20-х років 19-го століття це була транзитна вулиця, де єдиною примітною будівлею була поштова станція. Щодо забудови, то на Соборній в ті часи не було гарних багатоповерхових будівель
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-8 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-8](/dist-assets/images/cap.jpg)
Відкриття Інгульського мосту
Довжина Інгульського мосту менша, ніж Варварівського – 754 метри, а ширина становить 18,5 метрів та ще по 2,25 метри з кожної сторони для тротуарів. Якщо Варварівський повертається, то Інгульський міст піднімається, щоб пропустити судна в акваторію.
Рух на Інгульському мосту відкрили 6 січня 1981 року. А вже в 1983 році якраз під 31 грудня мостом проїхався перший тролейбус маршрутом № 6 від парку "Народний Сад" до підприємства "Облсільгосптехніка". Тролейбусна лінія була унікальною, адже для цього на Інгульському мосту довелося зробити спеціальні розвідні конструкції контактної мережі на випадок розведення мосту.
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-9 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-9](/dist-assets/images/cap.jpg)
Зоопарк
Скульптура Мауглі та Багіри знайома кожному, хто відвідує найкращий в Україні зоопарк.
![Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-10 Десять світлин Миколаєва з минулого, - ФОТО, фото-10](/dist-assets/images/cap.jpg)