• Головна
  • Відкрили рахунок для ФОП: чи достатньо цього для прийому оплат від клієнтів
Новини компаній
12:58, 14 березня 2023 р.

Відкрили рахунок для ФОП: чи достатньо цього для прийому оплат від клієнтів

Новини компаній

oAkDOloIxxXc-iwZYmIca77j2ICP9wVH1maQhNuFYQE6R3scVHk1-jcmsSZ7QWO7yBGDV7D4ddZbS2Csq9_B8zgFyFAoDefxtzCux35UmMYDSDkZV7szpFv0y3FfqGnW7zb54cX4Ta8HQGwIaImjdj4

Тільки-но фізична особа зареєструвала свій бізнес та підприємницьку діяльність, потрібно впорядкувати всі фінансові рахунки для прийому оплат та сплати податків. А саме відкрити банківський рахунок для ФОП, на який можна приймати гроші від клієнтів у безготівковій формі. Начебто все, чи ні?

Експерти Райффайзен Банку відмічають: одного лише бізнес-рахунку для повноцінної роботи бізнесові недостатньо. Далі у статті ми розповімо, про що ще необхідно подбати ФОПу, щоб не мати клопоту з фінансами надалі.

Відкриття банківських карток - бізнес та особистої

До кожного бізнес-рахунку банк видає (або оформлює віртуально) підприємцеві картку для бізнесу. Її можна використовувати для акумуляції зароблених коштів, прийому оплат від клієнтів та контрагентів, сплати бюджетних платежів. Зарахування коштів на таку карту безвідсоткове. Без комісії підприємець може зняти готівку у банкоматі та розплачуватися карткою, додавши її в гаманець Apple Pay або Google Pay. 

Додатково до бізнес-картки у Райф-банку підприємцеві видають карту для особистих потреб Visa Reward, на яку дозволено виводити отримані від підприємницької діяльності кошти після сплати податків.

Вам потрібен еквайринг

Чи потрібен новому бізнесові еквайринг? Відповідь - так. Зараз усе більше клієнтів бажають оплачувати послуги/товар карткою, смартфоном, а не готівкою. До того ж приймання до оплати виключно готівки значно ускладнює роботу: часто клієнт просто не має кешу у достатній кількості, проте має кошти на картці.

Працювати у безготівці легше. Не варто перейматися за фальшиві купюри, людський фактор під час видачі решти тощо. Будучи клієнтом Райффайзен Банку, після підключення еквайрингу ФОП зможе приймати оплату з платіжних карткок типу Visa, Eurocard/MasterCard, American Express, Maestro. Таким чином на розрахунок з клієнтом вистачатиме 5 секунд.

Якщо бізнес має сайт (інтернет-магазин, сайт з бронюванням послуг тощо), еквайринг обовʼязково потрібно підключити до вебресурсу, щоб безпечно отримувати платежі. 

Термінал у смартфоні

Для оплати послуг карткою потрібен термінал, за який стягується щомісячна абонплата. Але є безкоштовна та швидша альтернатива для прийому оплати у магазині чи іншому закладі, а саме POS-термінал для смартфону. Це програма, за допомогою якої приймати оплату безконтактно можна через смартфон продавця - потрібно завантажити спеціальний мобільний додаток.  

Доступна така опція клієнтам Райф-банку, власникам смартфонів на ОС Android, який виконуватиме роль термінала. Як ми вже зазначили, у такому випадку абонплати немає, лише незначна комісія від кожної транзакції. 

Отже, як бачимо, одного бізнес-рахунку недостатньо. У сучасних умовах ФОП має подбати про можливість оплат карткою та безпеку таких платежів, а саме - налаштувати термінал (звичайний або у смартфоні) у власному магазині чи іншій точці продажу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Raiffeisen
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...