• Головна
  • Єдиний авіаносний крейсер росії, який збудували в Миколаєві і довели до плачевного стану на рф,- ФОТО
12:10, 11 січня 2023 р.
Надійне джерело

Єдиний авіаносний крейсер росії, який збудували в Миколаєві і довели до плачевного стану на рф,- ФОТО

Миколаїв відомий світу, як один із найбільших центрів кораблебудування, оскільки ще в 20 столітті у місті будувалися підводні човни, есмінці, крейсери, лінкори-дредноути світового технічного рівня. Проте, коли Україна отримала незалежність, росія робила все, щоб зруйнувати кораблебудівну галузь в країні, зокрема і в Миколаєві.

Деякі кораблі рф, у звичний спосіб для рашистів, забрала собі. Проте доля суден, збудованих у Миколаєві і опинених у руках терористів, плачевна. Відомий російський військовий ракетний корабель "Москва", який, до речі, також був збудований у місті-герої, за закликом українців пішов на дно моря, а крейсер "Адмірал Кузнєцов", доведений до такого стану, що навіть за допомогою барж неможливо відправити його на ремонт.

Саме про цей крейсер редакція 0512.ua вирішила розповісти цього разу своїм читачам.

Історія будівництва крейсера

"Адмірал Кузнєцов" став п’ятим важким авіаносним крейсером, який збудували у Миколаєві. Він був першим радянським кораблем, розрахованим на літак звичайного зльоту та посадки, оскільки його попередники були розраховані на вертикальний принцип зльоту.

Варто зазначити, що корабель назвали на честь адмірала флоту радянського союзу Миколи Герасимовича Кузнєцова.

Оскільки було поставлено завдання побудувати повноцінний авіаносець, здатний приймати літаки з традиційним зльотом і посадкою крім СВВП, створення ескізів проєкту тривало три роки і було підготовлено 10 варіантів, серед яких були і кораблі з атомною силовою установкою.

Ще через два роки затвердили проєкт і 1 вересня 1982 року в Чорноморському суднобудівному заводі було закладено крейсер “Рига” (перша назва авіаносця).

- П'ятий ТАКР - "Адмірала Кузнєцова", повністю збирався з великих блоків вагою до 1400 тонн. При цьому стикувальні кромки суміжних блоків до 500 метрів завдовжки, так точно оброблялися в чистий розмір на передстапельному майданчику за даними теодолітів, що відразу після встановлення чергового блоку на стапель починалося зварювання монтажного шва, не потрібно ніякого припасування!, - Розповів у себе на сторінці в facebook Валерій Бабич.

22 листопада 1982 року, ще коли корабель не було добудовано, його перейменували та назвали на честь колишнього першого секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва.

А вже через три роки, 4 грудня 1985-го, важкий авіаносний крейсер спустили на воду, після чого продовжили будівництво.

"Життя" корабля

У 1987 році корабель вже втретє перейменували на "Тбілісі" і в 1989 році почалися швартові випробування і недоукомплектований корабель вивели в море, щоб дати можливість льотчикам провести цикл льотно-конструкторських випробувань літаків, призначених для базування на борту.

Наступного року "Тбілісі" повернувся на завод для добудови. 1990 року багато разів виходив у море для проведення заводських та державних випробувань. Цього ж року корабель перейменували вкотре, крейсер отримав перше ім'я - “адмірал флоту радянського союзу Кузнєцов”.

Напівзруйнований авіаносець, який так мріють відновити рашисти

На сьогоднішній день авіаносець перебуває у складі воєно-морських сил рф і є єдиним авіаносцем, який існуєу росії.

Після участі у бойових діях біля берегів Сирії корабель поставили на ремонт, який повинен був тривати до 2021 року. Проте крейсер так і не відремонтували, хоча бажання у рашистів було абияке, особливо після вторгнення їх на територію України.

12 грудня 2019 року, коли корабель перебував у Мурманську на ремонті, в енергетичному відсіку корабля сталася пожежа. У цей момент на крейсері перебували як військові, так і цивільні - більшість із них після займання було евакуйовано, але з кількома робітниками встановити зв'язок не вдалося. Пізніше двох із трьох зниклих знайшли живими.

Як стверджує видання Guildhall із посиланням на власні джерела в розвідувальній спільноті, крейсер можна вважати втраченими для російського флоту, оскільки рівень проблем з його технічним станом виявився значно вищим, аніж вважалось раніше.

Стверджується, що корпус "адмірала Кузнецова" ззовні проржавів нижче третьої палуби настільки, що трюми почали наповнюватись водою і корабель втратив можливість йти власним ходом.

Авіаносець планували вивести на буксирі із сухого доку для продовження робіт, але росіяни відклали буксирування , адже під час таких робіт "Адмирал Кузнецов" може завалитись на бік і після чого взагалі потонути.

Головне управління розвідки МО України нещодавно надало інформацію стосовно аварійності крейсера.

Так, наразі судно знаходиться на 35 судноремонтному заводі у російському місті мурманські. Українська розвідка стверджує, що посадові особи заводу та керівництво флоту намагаються перекласти один на одного відповідальність за поточний стан справ. Командування флоту висунуло штрафні санкції на півтора мільярди рублів керівництву заводу за зрив термінів ремонту судна та невиконання контракту.Завод в свою чергу вже оприлюднив лист, у якому говорить про свою невинність у доведенні корабля до плачевного стану.

В ГУР підкреслюють, що з високою долею вірогідності винними визнають військове представництво на заводі, яке здійснювало нагляд за ходом робіт.

Так росія довела крейсер, який був збудований у Миколаєві та вважався одним із кращих, до плачевного стану. І навряд чи рф зможе відновити "адмірала Кузніцова" та повернути в стрій єдиний свій авіаносець.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авіаносний крейсер "Адмірал Кузніцов" #кораблі збудовані у Миколаєві #російські кораблі #збудовані в Україні #російські кораблі #збудовані в Миколаєві
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Редакція 0512.ua. підготувала для читачів цікавий спецпроект про історію міста. Тут ви зможете прочитати цікаві факти про Миколаїв, про людей, які тут жили та історію вулиць, районів, будинків.
Оголошення
live comments feed...